iPhone 7 ter iOS10

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Sep 2016, 19:59

.. par dni nazaj je bil najavljen,.. tokrat je telefon tudi vodoodporen, plus verzija bo z 2 objektivoma, sirokokotnim in tele,.. tudi opticni stabilizator ima oz bo imel ce se ne motim,.. malo tecno (vsaj trenutno) se mi zdi da so vtic za slusalke odstranili (da bo telefon bolj tanek), slusalke se sedaj priklopijo preko lightning vhoda (adpter mislim da je v skatli s telefonom) tako da bo stare slusalke se naprej mogoce uporabljati. Zelo vesel bi bil ce bi naredili kaj na finishu in bi bil telefon bolj odporen na poskodbe, mogoce kdaj cez 100 let :D
iphone 7.jpg
iPhone 7
iphone 7.jpg (50.98KiB)Pogledano 8344 krat
iOS10 opisujejo kot veliko spremembo (ceprav to zelo radi delajo ob najavah), glede na opis se mi zdi da je vseeno malo vec novosti kot jih je navadno v "celostevilcnem" iOS updateu

http://www.apple.com/ios/ios-10/

sicer nisem jabolcni fanatik, ampak njihovi telefoni se mi pa zdijo zelo dobri, moja zadnja izkusnja z androidom (1+1) je bila precej slaba, verjamem pa da znajo biti (oz upam da so) drugi modi androida ml obolj dodelani..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 13 Sep 2016, 20:47

kakšna je pa cena? se mi že za 6s 1000€ zdi astronomsko preveč, sedmica pa predvidevam da je še dražja....sam fotoaparat je že na iPhone 6 zelo zadovoljiv, ta pa bo mogoče samo malo bolj versitilen in pa mogoče z malo bolj "živimi" črninami
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Sep 2016, 20:54

cene so cca iste kot za prejsnje modele po moje,. zna pa najdrazji model res priti do jurja :oops:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 13 Sep 2016, 20:59

neke znanosti glede kvalitete fotografij po moje ni mogoče razviti, saj je pri tako majhnem senzorju ključna količina svetlobe in pa njena usmerjenost, v temi pa neke drastične izboljšave po moje ravno tudi ni...drugo pa je itak samoumevno da dela na iPhonu
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a G_man » 14 Sep 2016, 15:17

Čeprav je izdelek lep in dodelan, mene še vedno najbolj moti osnovna funkcija, to je dialer.
Kolikor vem, IOS še vedno nima pametnega dialer-ja, ki išče v načinu T9 (in ob tem razvršča imena še glede na pogostost klicanja). Obsojen si na qwerty tipkovnico, ali scrollanje po imeniku. Obstajajo seveda 3rd party T9 dialerji, ki pa nimajo dostopa do "phone" aplikacije in ne morejo recimo pobrisati nedogovorjenih klicev.

Mi je pa všeč Apple ideologija en software za en hardware! To je recept za dobro delovanje.
Drugače pa sem Androidovec :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Sep 2016, 19:50

T9 ne morem niti videti :D... ima sicer iPhone prediction input,.. sedaj z iOS naj bi dodajal celo besede, ki jih predvideva (glede na vnose) na koncu stavka,.. torej, v stilu jaz napisem "Najboljsi forum" , on pa doda "je www.britev.si. kot opcijo... imam pa to jaz kot ze receno vedno izklopljeno in klamfam qwerty :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a G_man » 14 Sep 2016, 22:18

Upam, da se razumeva. Jaz T9 "tipkovnico zagovarjam izključno v dialer-ju. Pa saj to niti ni tipkovnica. Ampak številčnica, ki zna iskati tudi po imeniku.
Pri pisanju besedila seveda T9 nima kaj iskati. Tam je tako kot praviš, gol qwerz. :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Sep 2016, 22:42

G_man napisal/-a:Upam, da se razumeva. Jaz T9 "tipkovnico zagovarjam izključno v dialer-ju. Pa saj to niti ni tipkovnica. Ampak številčnica, ki zna iskati tudi po imeniku.
Pri pisanju besedila seveda T9 nima kaj iskati. Tam je tako kot praviš, gol qwerz. :)
malo sem te narobe razumel I guess... sem imel v mislih qwerty tipkovnico
britev.si ruleeees :)

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a iii » 15 Sep 2016, 08:01

Še eden star jabkar :) od 2009 naprej-a sem komaj do 4S prilezel :lol:
Nad novim iOSom sem razočaran... premalo novega, in "kar nekaj" dodajajo, kar pa žal upočasni vso stran in jo naredi otročjo-primer iMessages.

SE strinjam z mislijo z Jabuka - "Pač če nimaš nič novega za ponuditi, se drži tistega kar imaš in skušaj izboljšati. Ne pa mi metati neke bleščice in nepotrebne lučke in balončke..." (@Esprit)
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: iPhone 7 ter iOS10

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Sep 2016, 15:20

Ja tista sporocila mejijo na cirkus :D
britev.si ruleeees :)

Odgovori