Ure

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Avg 2016, 20:27

vse o urah,.. vsak jo ima, nekateri mpomeni se veliko vec, nekateri jih zbirate, nekateri v urah vidijo tudi tehnolosko dovrsenost kot npr v tej spodnji, ki velja za najboilj komplicirano rocno uro, ki je bila narejena do danasnjega dne, na zalost ima eno slabost .... ceno (cca 2,6 milijona euro), mogoce so se pripravleni kaj pogajati :d ..
patek-philippe-grandmaster-chime-www.btitev.si.jpg
Patek Philippe Grandmaster Chime
patek-philippe-grandmaster-chime-www.btitev.si.jpg (83.68KiB)Pogledano 19157 krat
patek philippe www.britev.si.png
Patek Philippe Grandmaster Chime
Video, o izdelavi omenjene ure (KLIK)

No, ce gremo v malo bolj "down to earth" vode, pokazite katere ure si lastite, mogoce imate celo zbirko, katere vas navdihujejo, katere vas prevzemajo, katere bi imeli ipd..

Vsako uro opremite s sliko, saj je ta komponenta tu zelo informativna ter tudi zelo pomambna pri predstavitvi ure. Zelo zazeljena je turi krajsa razlaa zakaj je ura posebna, zakaj vam je vsec ipd. Ce kdo ure malo bolj obvlada pa bomo seveda z veseljem prebrali kakrsno koli razlago ;)..
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a Puskin » 14 Avg 2016, 08:58

Miha, ti si fetišist! :D
Ure...hm...zbiram jih sicer ne, četudi jih obožujem! Tudi pri tem sem minimalist, saj kot vemo...strasti je treba znat nadzirat, saj se lahko hitro znajdemo v kočljivi situaciji...prazna denarnica, pomanjkanje prostora, ločitev žene!
Ura je zame pripomoček, da vem kolk je ura...včasih, da sem bil točen na zmenke, danes, da ne zamudim v službo! Sicer mi je pa tudi relikvija...nekako smatram Cronosa oz. Saturnusa za edinega boga... Zakaj? Hm...prelen sem, da bi se razpisal. No, na kratko...čas vidim, čutim...dojemam! Ok, dost religije!
Ura, na moškem pove marsikaj! Meni, tudi ura mora bit minimalistična, čim manj komplikacij, osnova- ure, minute, sekunde, datum. Pogojno še kak GMT prikaz, al pa rezerva navitja in to je to.
Aja, pravkar sem se odločil, da pretopim eno urco v objektiv za fotoaparat...tak, da če koga zanima na ZS. Na mail pošljem tudi slike. Ker sem prelen za vse te kolobocije (razvajen sem in len) nalaganja fotk raje pripopam link video spota te ure, ki se mi zdi tudi posrečen.
https://youtu.be/sDtXRrOyoXY
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Avg 2016, 20:27

ma mi vsi smo fetisisti, poglej kaj delamo iz britja oz iz pripomockov za britje... :D... Ti Puskin pa itak vidis po soncu koliko je ura (do sekunde natancno :twisted: )
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Avg 2016, 20:44

Evo se ena ura, tokrat cenovno dostopna, svicarska Mondaine stop2go. Model naj bi bil najbolj verodostojna ura, ki posnema dejanske svicarske ure ki jih uporabljajo na zeleznici (ki btw slovi po ekstremni tocnosti).

Za kaj v bistvu gre? sekundni kazalec gre cisto malo hitreje, tkao da naredi cel krog ze v 58 sekundah, ko pride okrog (na 12ko) postoji za cca 2 sekundi in v tem casu se minutni kazalec pomakne za eno minuto naprej. Dodatno naj i imel sekundni kazalec (relativno) zvezno gibanje.
Da je taksno gibanje mogoce ima ura 2 motorcka (sekundni kazalec ima svojega), posledicno potrebuje 2 bateriji, ena od teh dveh je tudi precej velika. Zanimiv je se gumb za nastavljanje kazalcev, saj se ne vrti ampak se samo zamakne in potem se kazalci vrtijo naokrog. Ob pogledu na sliko boste obliko ure zagotovo prepoznali, posebnost ure se pa se najbolje vidi na videoposnetku (oboje spodaj :)..
mondaine stop2go www.britev.si.jpg
Mondaine stop2go
mondaine stop2go www.britev.si.jpg (181.86KiB)Pogledano 19119 krat
https://www.youtube.com/watch?v=e7Ddbn42CQ0
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Avg 2016, 22:05

Barbos Marine Blue

Potapljaska avtomatska ura, trenutno zelo popularna, deklarirano tesni do 1000m, ohisje iz inox 316L (L je za low corrosion), posledicno je tudi zelo tezka (170 gramov, s paskom :shock: ), gre za uro, ki jo poganja dober mehanizem Miyota 8215, mehanizem je "automatic", torej se navija z gibanjem roke, manjso obrabo v mehanizmu pa zagotavlja 21 rubinov, ura prikazuje cas in datum, pasek je silikonski, glede na tezo ure bi lahko bil malo mocnejsi, ura ima ventil za sproscanje tlaka nastalega zaradi npr helija. Nivo izdelave je na visokem nivoju.
Barbos1.jpg
BArbos2.jpg
barbos3.jpg
barbos4.jpg
barbos5.jpg
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a Puskin » 20 Avg 2016, 22:17

Videl,tipal,ogledal!
Kar se cene in kvalitete tiče, drži!
A je žal prevelika za moje zapestje...prav-tako kot moja Steinhart!
Miha...vem pa kdo jo med nami nosi. Al, jo je pa že prodal! ;)
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Avg 2016, 22:54

Puskin napisal/-a:Videl,tipal,ogledal!
Kar se cene in kvalitete tiče, drži!
A je žal prevelika za moje zapestje...prav-tako kot moja Steinhart!
Miha...vem pa kdo jo med nami nosi. Al, jo je pa že prodal! ;)
vem tudi jaz... in od kod mislis da mi ideja za ta post :D ... samo se nekam incognito drzi... sramezljiv pa ipd
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 20 Avg 2016, 23:13

čakam ta prav zagon... 8-) ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Avg 2016, 23:20

brico napisal/-a:čakam ta prav zagon... 8-) ...
vergl vergl,.. kh kh,.. puffff... wruuuuummmmmm evo ti zagon :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 20 Avg 2016, 23:25

pojma nimaš...poslušaj tole:

https://www.youtube.com/watch?v=mskg_5fHcWQ

to je zagon...eden tak je skrit v kleti in čaka boljše čase...juhuuuuuuuu... :D ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori