Stran 1 od 1

Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Objavljeno: 31 Okt 2015, 00:27
Napisal/-a Bajkman
Ameriške nekako poznamo, če ne drugače, iz filmov. Pa dajmo tu napisati nekaj še o ruskih. Da se kaj novega naučim.. Področje me zanima, a poglobil se nisem nikoli.
Pri nas je bil v prejšnjih časih zelo znan lovec Mig-29. Iz preprostega razloga, nekaj jih je imela bivša država. Zdi se mi, da 15.

Vendar pa No. 1 tistih časov je bil Sukhoi Su-27 Flanker:
Slika

Zares impresivno lepo letalo. Super-lovec tistega časa. Mig-29 pa je bil lahkotna varianta. Upravičeno se sprašujem, kako je lahko tak super-lovec nastal v tistem utopičnem sistemu, kateri je sistematično teptal človekove pravice, na vesti ima nepredstavljivo število človekovih življenj, montirani procesi...

Seveda si je tisti "sistem" pisal zasluge. KAKO NEUPRAVIČENO! Razvili so ga znanstveniki, kateri so delali pod hudim pritiskom, mnogokrat pod slabimi pogoji, in z veliko manjšim denarnim vložkom kot v Ameriki. Ti znanstveniki so res izjemni ljudje, dokaz je na zgornji sliki, a o njih se govori bore malo. Takih neverjetnih ljudi je bilo v Sovjetski zvezi še kar nekaj na ostalih področjih, a niti danes niso dovolj cenjeni. Mikhail Kalašnikov še nekako je, a bojim se, da bo neverjetni genij njihovega vesoljskega programa, Sergej Koroljov, morda zadosti cenjen šele čez 500 let.

Poglejmo še Mig 29 Fulcrum:

Slika

Direktna vizualna primerjava:
Slika

Oba lovca pa sta sposobna narediti skoraj neverjeten, tako imenovani, Cobra manever:
https://www.youtube.com/watch?v=UfTH796fv1A

Manever naj ne bi bil samo za šov, uporaben naj bi bil celo v realnih

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Objavljeno: 31 Okt 2015, 01:38
Napisal/-a olly
Zanimivo temo si načel!

O letalih in nasploh o vojaški opremi nimam pojma, ampak je pa zanimivo brat!

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Objavljeno: 31 Okt 2015, 10:01
Napisal/-a Bajkman
Ti dve letali zmoreta nekaj manevrov, za katere se človeku zazdi, da kljubujejo zakonom narave.

@olly, če se bo tema razvila, bo lahko še marsikaj za prebrati.

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Objavljeno: 31 Okt 2015, 10:07
Napisal/-a olly
No, ti kar razvijaj :)

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Objavljeno: 31 Okt 2015, 10:13
Napisal/-a Bajkman
Morda Puškin kaj doda. On je terminator, verjetno pozna te avione. Pa bomo lahko zbrali nekaj lepih informacij.

Tvojega nasveta pa ne bom mogel upoštevati, če bom sam, zanimanja pa ne bo. :D

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Objavljeno: 01 Nov 2015, 22:38
Napisal/-a Omega
Zelo zanimiva tema, ruska tehnologija me že od nekdaj fascinira, ravno zaradi pogojev pod katerimi so razvili vse kar pač so. Ti kar piši, jaz itak nimam nič pametnega za dodat :lol:

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Objavljeno: 09 Nov 2015, 13:46
Napisal/-a Puskin
Kaj naj dodam???
Da jim djaba takozvani kobra manever, če jim elektronika peša. Ti lovci so tako slepi,da jih zahodna konkurenca sklati u trenu oka.
Škoda, ker navijam za vodkaholike...pizdjec!

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Objavljeno: 13 Nov 2015, 14:50
Napisal/-a brico
Omega napisal/-a:Zelo zanimiva tema, ruska tehnologija me že od nekdaj fascinira, ravno zaradi pogojev pod katerimi so razvili vse kar pač so. Ti kar piši, jaz itak nimam nič pametnega za dodat :lol:

hodi Rus po cesti in mu pade Poljotka z roke...ko se začnejo ščurki vun plazit iz ure, skoči tipček zraven in jih začne gazit...a Rus pravi: njet, njet, to mašinist

Slika