Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Bajkman
Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Okt 2015, 00:27

Ameriške nekako poznamo, če ne drugače, iz filmov. Pa dajmo tu napisati nekaj še o ruskih. Da se kaj novega naučim.. Področje me zanima, a poglobil se nisem nikoli.
Pri nas je bil v prejšnjih časih zelo znan lovec Mig-29. Iz preprostega razloga, nekaj jih je imela bivša država. Zdi se mi, da 15.

Vendar pa No. 1 tistih časov je bil Sukhoi Su-27 Flanker:
Slika

Zares impresivno lepo letalo. Super-lovec tistega časa. Mig-29 pa je bil lahkotna varianta. Upravičeno se sprašujem, kako je lahko tak super-lovec nastal v tistem utopičnem sistemu, kateri je sistematično teptal človekove pravice, na vesti ima nepredstavljivo število človekovih življenj, montirani procesi...

Seveda si je tisti "sistem" pisal zasluge. KAKO NEUPRAVIČENO! Razvili so ga znanstveniki, kateri so delali pod hudim pritiskom, mnogokrat pod slabimi pogoji, in z veliko manjšim denarnim vložkom kot v Ameriki. Ti znanstveniki so res izjemni ljudje, dokaz je na zgornji sliki, a o njih se govori bore malo. Takih neverjetnih ljudi je bilo v Sovjetski zvezi še kar nekaj na ostalih področjih, a niti danes niso dovolj cenjeni. Mikhail Kalašnikov še nekako je, a bojim se, da bo neverjetni genij njihovega vesoljskega programa, Sergej Koroljov, morda zadosti cenjen šele čez 500 let.

Poglejmo še Mig 29 Fulcrum:

Slika

Direktna vizualna primerjava:
Slika

Oba lovca pa sta sposobna narediti skoraj neverjeten, tako imenovani, Cobra manever:
https://www.youtube.com/watch?v=UfTH796fv1A

Manever naj ne bi bil samo za šov, uporaben naj bi bil celo v realnih

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Odgovor Napisal/-a olly » 31 Okt 2015, 01:38

Zanimivo temo si načel!

O letalih in nasploh o vojaški opremi nimam pojma, ampak je pa zanimivo brat!

Bajkman

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Okt 2015, 10:01

Ti dve letali zmoreta nekaj manevrov, za katere se človeku zazdi, da kljubujejo zakonom narave.

@olly, če se bo tema razvila, bo lahko še marsikaj za prebrati.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Odgovor Napisal/-a olly » 31 Okt 2015, 10:07

No, ti kar razvijaj :)

Bajkman

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Okt 2015, 10:13

Morda Puškin kaj doda. On je terminator, verjetno pozna te avione. Pa bomo lahko zbrali nekaj lepih informacij.

Tvojega nasveta pa ne bom mogel upoštevati, če bom sam, zanimanja pa ne bo. :D

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Odgovor Napisal/-a Omega » 01 Nov 2015, 22:38

Zelo zanimiva tema, ruska tehnologija me že od nekdaj fascinira, ravno zaradi pogojev pod katerimi so razvili vse kar pač so. Ti kar piši, jaz itak nimam nič pametnega za dodat :lol:
Up spirits!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Odgovor Napisal/-a Puskin » 09 Nov 2015, 13:46

Kaj naj dodam???
Da jim djaba takozvani kobra manever, če jim elektronika peša. Ti lovci so tako slepi,da jih zahodna konkurenca sklati u trenu oka.
Škoda, ker navijam za vodkaholike...pizdjec!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ruska (Sovjetska) vojaška letala

Odgovor Napisal/-a brico » 13 Nov 2015, 14:50

Omega napisal/-a:Zelo zanimiva tema, ruska tehnologija me že od nekdaj fascinira, ravno zaradi pogojev pod katerimi so razvili vse kar pač so. Ti kar piši, jaz itak nimam nič pametnega za dodat :lol:

hodi Rus po cesti in mu pade Poljotka z roke...ko se začnejo ščurki vun plazit iz ure, skoči tipček zraven in jih začne gazit...a Rus pravi: njet, njet, to mašinist

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori