Piva - ocene (s slikami)

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Piva - ocene (s slikami)

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Nov 2015, 22:02

Oyster Stout, ocena 7

Slika
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Piva - ocene (s slikami)

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Dec 2015, 18:17

Human Fish stout: etiketa (crna skoraj prazna) pove vse, tezak stout, gost, suh, okus je grenak, ki s casom izzveneva. mi je bil vsec; ocena: 8,8

image.jpeg
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Piva - ocene (s slikami)

Odgovor Napisal/-a blaz » 26 Dec 2015, 19:50

Te ocene mi izgledajo bolj tako.Same sebi namen. Bolj kot ocene, bi bilo dobro prebrat kaj ste okušali, kaj vam je pri pivu bilo všeč in kaj ne. Ali pa vsaj kakšno primerjavo s pivom, ki masovno teče v potokih (laško, staropramen, union)

:)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Piva - ocene (s slikami)

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Dec 2015, 19:59

Se strinjam, tezava je da sem sam nepoznavalec na tem podrocju in poskusam po najboljsih moceh podati mnenje s sliko. Predlagam da ti zacnes in napises oceno oz mnenje o nekem pivu jaz bom poskusil slediti ;). Kaksno lestvico pa si imel v mislih, katere kategprije bi ocenjevali (ce npr okus, katere okuse?), lestvico bi bilo namrec dobro skalibrirati?
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Piva - ocene (s slikami)

Odgovor Napisal/-a blaz » 26 Dec 2015, 20:10

Daaaaleč od tega, da bi bil poznavalec :) lahko pa poskusim
Slika

trenutno meni najljubše pšenično pivo. Všeč mi je zato ker svežini, ki jo ima pivo npr. Union vsebuje še izredno saden okus. Ne izrazit in umeten kot mogoče kakšen radler ampak nežno, da te firbec kaj je to za en okus. Ni voden, ni pa zdaj ekstra kremast kot kakšno temno pivo. Je pa res, da je točeno pivo še bolj intenzivno, kar se tiče arome. Ampak pozor. Ne pijte točenga piva, če se piva v tisti lokaciji ne toči na veliko. Potem bolje steklenica.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Piva - ocene (s slikami)

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Dec 2015, 21:14

Pelicon The 3rd Pill: slovensko pivo, iz Ajdovscine, ce se ne motim je bilo pred kratkim izglasovano na strani http://www.pivopis.si za pivo leta, tako da se ze spodobi da ga poslikamo in napisemo kaksno nevesco besedo o njem :ugeek: :ugeek: :
narocil sem ga kar na njihovi strani (btw res moram pohvaliti osebje ki je super in gre samoiniciativno strankam na roko) (njihova stran: http://www.pelicon.beer/). Ce zacnem pri steklenici, flaska je kot resiprocna vrednost Human Fish stout-u minimalisticna bela etiketa in bel zamasek (HF stout crn kot crna luknja) :D. Gremo naprej na pivo: IPA, nefiltrirano pivo, dodatno fermentirano (mogoce je boljsi izraz zorjeno, ne vem, kot receno nimam pojma) v steklenici. Moja nevesca opazanja ob pitju: vonj svez, saden, sem ga z velikim pricakovanjem (po vonjanju) hotel poskusiti, v ustih na zacetku prevladuje grenak okus, ki se prelije sadnega svezega (grencica ne izgine). Priporocam. ocena: 9,5
Pelicon 3rd Pill - www.britev.si.jpg
Pelicon 3rd Pill - www.britev.si.jpg (28.82KiB)Pogledano 7777 krat
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Piva - ocene (s slikami)

Odgovor Napisal/-a blaz » 01 Jan 2016, 20:30

Na starega leta dan, sem si zaželel temnega belgijskega Leffeja. Pričakoval sem izredno kremast okus in sladkasto aromo sadja, mogoče gozdnih sadežev. Torej nekaj čisto drugačnega. Vonj me je izredno presenetil, saj sem vonjal pšeničnega. Okusiti je bilo tudi nekaj karamele, kar sem vajen pri temnih pivih vendar občutno premalo. Po nekaj požirkih sem bil "sit". Prav tako ni bilo opaziti pretirane gostote, ki je značilna za temne npr. Guinesse. Skoraj 100% si ga ne kupim več. Zadnji požirek sem spravil s težavo dol. Mogoče le "slab dan" :)
Slika

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Piva - ocene (s slikami)

Odgovor Napisal/-a brico » 02 Jan 2016, 14:01

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Piva - ocene (s slikami)

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jan 2016, 14:30

Schlenkerla Rauchbier Marzen, Ocena: 10

huh, to je pa verjetno eno redkih piv ki bo pri meni dobilo oceno 10! Ce je blaz 2 posta nazaj pisal da je bil po Leffe nekako lacen, je tu zgdba ravno obratna, to pivo te DOBEEDNO NASITI :). Gre za temno dimljeno pivo. Druga dimljena piva (poizkusil sem se 2-3) mi niso tako vsec. Tu je pa zadeva taka, temno pivo, ki ima zaradi dima priokus, se najlazje bi opisal kot, pivo ki ima noter eno dimljeno salamo, tak je namrec okus, obcutek. Pivo ni tezko (ala kasen "gost" Stout), ni pretirano grenko, je pa zelo nasitno, je za ga bolj pocasi piti.

Okus po dimu zacutis takoj, v naslednjih sekundah pa se prelevi v "asociacijo na dimljeno klobaso" :). Je sicer posebno pivo, a ga vsakemu priporocam, ce ne drugega za poizkusiti. Flasa je taksna kot smo jih imeli v jugi :shock: , predvidevam da bo pri nas kmalu spet in :D retro-hipster varianta!

Schlenkerla Rauchbier Marzen www.brtev.si.jpg
Schlenkerla Rauchbier Marzen www.brtev.si.jpg (26.32KiB)Pogledano 7749 krat
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Piva - ocene (s slikami)

Odgovor Napisal/-a blaz » 02 Jan 2016, 14:33

Po dveh požirkih sem bil res sit, ustavilo se mi je. Mogoče raba narekovaja, ni bila ravno posrečena.

Odgovori