Karitejevo maslo

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 21:02

Mah, bo ze povedal, kaksna je stvar. Fajn je da ce je iz trgovine da pove pa se pol kej zmenimo ce mu je v interesu. ce je iz trgovine nam mogoce da kak popust in nasvet (vsekakor pato ni pogoj) cena v trgovini je za enkrat za 35% (z dostavo) drazja od te po kateri smo dobili pred cca 1 mesecem.

Kako se karite shranjuje: jaz ga imam v hladilniku, najvecji problem je po moje ce pride do oksidacije, zarkosti... Kar hladilnik upocasni, v Afriki pa tudi nimajo lih hladilnikov za vse te hektolitre masla po moje panliu tako zdrzi.
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a Primorec » 17 Dec 2013, 21:15

Kaj pa če bi mu dodal E vitamin, je kot konzervans in antioksidant tako da do žarkosti ne pride pa še topi se v maščobi..Nekje sem zasledil, da tega dodajajo v olja in masti v ta namen, pa še človeku ne škodi, kvečjemu koristi...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Dec 2013, 21:25

..ideja se slisi dobro,.. kako je to izvedljivo oz kako zaleze pa nimam pojma, se zna zgoditi da ga tudi ima ze naravno noter (ne vem)? ... meni je rekel da zdrzi komot 3 leta (pa ni blo govora od hladilnika)..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Jan 2014, 23:13

Evo, tisti ki ste zadnjic zamudili narocilo masla.

Gospod mi je poslal mejl da bo spet prispel v Slovenijo (zivi v Afriki) najkasneje do konca januarja. Kolikor sem jaz uproabljal svoje karite maslo, kupljeno pri njem, se mi je zdelo super (je pa res da nisem niti od dalec strokovnjak), z njim sem delal kreme ki so zadovoljile (oz se vedno to pocnejo) par zensk ki so jih dobile :). Ce je koza po britju bolj poradirana (ce se prevec fanaticno BBSjas :D ) se kar lepo pozdravi s kaksno kremo s karitejevim maslom.

Tokrat se da dobiti naslednje stvari:
- karitejevo maslo (cena 20 euro / 1 kg (ce se ne motim je bla zadnjic cena celo visja, 25 euro)
- moringa (mislim da je to ena zdravilna rastlina, ne poznam in ne vem): 5 euro / 100g
- kar funky izgledajoce srajce (za katere pa nima linka, ce bo koga zanimalo lahko dodam, mislim da jih je imel zadnjic za 25 euro, samo so bile samo majhne cifre, tokrat naj bi bile tudi vecje).

Ce koga zanima naj se podviza, da ne bo potem kdo 1 dan po tem ko bo to mimo rekel da bi on tudi :D )..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a simon » 08 Jan 2014, 00:00

Lepo prosim za 1 kg karite masla.Moja zaloga je pri koncu! :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Jan 2014, 00:11

zivijo,... sem mu ze kar takoj sporocil da je ze zanimanje da me bo kontaktiral ko pride (oz da ne bo pozabil na nas)
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a Primorec » 08 Jan 2014, 07:20

Glih prejšnji teden sem ga naročil na ebayu 0,5 kg / 7 gbp z poštnino...Bom videl kaj in kako pride, na ebayu je malo riziko to kupovat..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Jan 2014, 07:44

@prikorec: jah skoda, ceprav saj se mi zdi da je cena ista ali celo malo boljsa? To karitejevo pa sem jaz zadnjic kupil in se je meni zdelo ok (nisem pa ekspert).
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a Primorec » 08 Jan 2014, 17:30

Ja, vic v vsem tem je da obstajata dve drevesi iz katerega sadežev pridobivajo po istem postopku maslo in lahko dobiš 'ponaredek'. Enemu maslu pravijo African Butter in je rumeno po izgledu drugi pa je pravi Shea Butter, rafinirano je belo, nerafiniran pa svetlo rjav. Dostikrat se zgodi da trgovci African butter prodajajo kot shea butter. Saj na Googlu je veliko tega, samo kot primer:

http://www.curlynikki.com/2013/03/shea- ... tural.html

Tretja slika kaže vizualno razliko, drugače pa so lastnosti in uporaba podobne..Na nalepkah pa je napisano lahko karkoli..Preprodajalci pa veselo služijo, glih zato pravim da z nakupom z ebaya bolj riskiram kot ti ki zadevo vidiš 'v živo' preden daš cekine na mizo....

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Jan 2014, 23:32

... evo se link do srajc ce bojo koga zanimale :)

https://www.facebook.com/Shamanic.Liminal?fref=ts
britev.si ruleeees :)

Odgovori