Karitejevo maslo

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Bajkman
Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Dec 2014, 12:08

denis napisal/-a: @Bajkman: Potem je verjetno tisto maslo, ki ga uporabljajo za po britju res rafinirano. Pa zelo intenzivno smrdi?
Vse je relativno.. :D

Ampak da, meni toliko smrdi, da sem ga po nakupu dal na balkon za čez zimo. V sosednji sobi ali v hladilniku ga nisem mogel imeti. Zaradi smradu ga nisem niti enkrat uporabil, niti preizkusil.
S sestro sva bila dogovorjena, da ga vsak malo vzameva, vendar ko je zavohala, si je prav takoj premislila. Tudi moja se ga ni hotela niti dotakniti.

Kaj pa vem, morda se da po kakem postopku ta smrad odstraniti. Morda s segrevanjem?


Čudi pa me Odgovor @Priomrec-a. Ta karite je bele barve, torej bi moral biti rafiniran. Nekaj se torej ne ujema.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a denis » 01 Dec 2014, 13:37

@Primorec: Za kaj ga pa ti uporabljaš oz. na kakšen način?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a Primorec » 01 Dec 2014, 14:30

Uporabljal sem ga pri izdelavi mila...Sedaj pa bi rad napravil še kremo z dodanim oljem, ne vem še recepture, jih imam več pa moram malo preštudirat, kaj še moram kupit..Verjetno eno eterično olje za dišavo + nosilno olje (argan/jojoba/olivno)..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Dec 2014, 18:00

to maslo ki ga imam jaz ima nek vonj, ni pa to mocan vonj, pac vonj po karitejeve mmaslu, kot sem jaz bral je tako kot je Primorec napisal, da z rafiniranjem maslo izgubi dolocene sestavine ki so blagodejne..

kako sem delal kremo malo pise tu: http://britev.si/viewtopic.php?f=5&t=78 ... roke#p2506, naceloma je bila vsem uporabnicam vsec,..
dal sem noter karitejevo maslo, arganovo in olivno olje, kokosovo olje, mlo teatree oil in se manj sivke 8mogoce se kaksno etericno olje, delal sem veckrat)

razmerja sem dajal po obcutku, mislim da je bilo tekocih olj cca 30 %, malo je bilo problema s strjevanjem kar se mnekrat poskusil resiti z raztaljenim cebeljim voskom, a ni slo v redu saj je flokuliral oz elal trde kosme ko se mvlil v kremo 8je bila hladnejsa), tak od asem moral na koncu koscke ven pobirati..

d ase je vse stopil osem grel na cca 40oC ce se ne motim,.. torej cim manj (je slo pocasi) da sem cim manj unicil toplotno obcutljive sestavine.. hladil sme zunaj (je ibla zima) oz v hladilniku,.. tudi ni dobro ce prehitro hladis ker se neenakomerno strdi in ti na vrhu nastane luknja, razpoka..

evo upa md kaaj pomaga..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Sep 2015, 20:13

karite bo spet na ovljo, mislim d a25 septembra ce sem prav razumel, ce kdo zeli naj se javi, cena bo po moje cca kot do zdaj (ni bilo podatka, ce bo kaksen interesent bom (spet, ker sem ze 1x) vprasal :D) )
britev.si ruleeees :)

shkorc
Prispevkov:16
Pridružen:26 Sep 2013, 17:16

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a shkorc » 17 Sep 2015, 22:26

Jaz bi se javil za 1kg.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Sep 2015, 22:32

Ok, ti javim ko mi odgovori.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Karitejevo maslo

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2015, 16:56

Evo 25 euro za kg, ce bo 5kg je cena 20 euro n kg, za enjrat sva 2 (shkorc in jaz).
britev.si ruleeees :)

Odgovori