Foto oprema

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Foto oprema

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Apr 2015, 10:00

.. da vas vidimo fotografe :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Apr 2015, 10:21

Ker nas ima fevd za bando :arrow:

Slika

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a Puskin » 15 Apr 2015, 11:52

Jaz sem minimalist! :D
Sem že povedal??? ;)
Sicer je to le izgovor,da nimam gnara,a zgleda bolj fancy,če se opredelim za minimalista. :D :D :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Apr 2015, 12:15

Puskin: torej si Leica scena al kako... Objektiv z blendo f1.0 :twisted:
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a Puskin » 15 Apr 2015, 16:09

Mokre sanje! :D
Pa saj lahko vidiš,da na mojih postanih fotkah ni neke blazne plitke ostrine. ;)
Saj sem napisal,da sem revež...aja,minimalist sem mislu.
:D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Apr 2015, 16:25

minimalisti so bogatuin k se delajo da so revezi :twisted:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Apr 2015, 21:54

Podpišem! :)

Ne bi mogel lepše povedat!

Sicer pa, tudi meni bi se prilegla ena Leica - sploh Leica M, pa Leica Noctilux-M 50mm f/0.95 objektiv.

Pravzaprav bi bil srečen že, če bi to lepoto videl že na kakšnih 20 metrov, ni treba, da se je dotaknem :)

Slika

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Apr 2015, 22:32

jaz nisem nikoli posegal po ekskluzivnih, boemskih variantah,.. sem se z mainstream delovnimi konji zadovoljil :D...
sicer nisem nikoli slikal s takim objektivom, niti ne vem kaksne so kaj karakteristike le tega, se mi zdi cisto mogoce da je blenda glavni adut vse ostalo pa mediochra (govorim na pamet).. se mi cisto dobolj za nizek DOF loviti zdi kaksna 85 f1.4, ali pa kaksen TC objektiv ali cenejsi lensbaby ipd .. da bi pa kaj zelo resno slikal/lovil s tem pa si ne predstavljam.. to je pac boemska igraca
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Apr 2015, 23:08

Saj tudi jaz ne, ker ne sežem tako visoko. Preprosto nimam 18 dolarskih tisočakov, pa še nekaj čez, da bi si lahko privoščil kaj takega.

Me pa vleče ravno to - boemski pristop k fotografiji. Ni mi do akcijske fotografije, ni mi do popotniške fotografije, ni mi do vsakodnevnega škljocanja, ampak preprosto do užitka pri tem, kar počnem. Sem bolj tip fotografa, ki naredi fotko, dve, potem ima pa dovolj. In fotka mora že v aparatu biti popolna, ne maram se je lotevati s Photoshopom, niti toliko, da bi poravnal horizontalo, ali naredil crop. Preprosto hočem, da to, kar naredim z aparatom, zadostuje. Seveda, v napoto mi je glomazni in nerodni DSLR, kompakt pa mi ne zadostuje. Zaradi tega vidim v tej Leici in objektivu, ki sem ju pokazal, orodje, ki bo poskrbelo za vrhunski rezultat, ko vidim košček časa, ki bi ga rad zamrznil za prihodnost, še bolj zaradi objektiva samega, ker se lahko za vekomaj rešim bliskavice, ki se mi resnično upira. Fotografija, narejena z bliskavico, ni fotografija, ki bi mi bila všeč. Rad imam naravno svetlobo, takšno, kot je, brez pomožnih svetlobnih virov in rad delam iz roke, brez stativa.

Tudi jaz glede Noctilux-M objektiva govorim na pamet, ker ne bi imelo haska, da ga natančno preučim, saj ga nikoli ne bom imel, toda prepričan sem, da njegov glavni adut ni le zaslonka, temveč leče, vsekakor pa tudi natančna mehanika in kvaliteta materialov. Si predstavljaš, da bi si Leica privoščila izdelavo 0.95 objektiva za takšno ceno, kot jo ima, glavni adut, ki dviga ceno, bi bila zaslonka, ostalo pa povprečje? Prepričan sem, da si ne bi šli omadeževat slovesa s takšno šlamparijo.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Apr 2015, 05:49

Ne vem kaj komentirat na ta aparat. Objektiv je najbrž res vrhunski. Z leico sem imel stik le v vojski. Pogled čez njihove leče je res čist. Vse skupaj pa daleč daleč precenjeno. Tudi če bi imel, ne bi dal.
Nothing less...than BBS

Odgovori