Stripi

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Mar 2015, 21:56

Jaz sem jih pred leti - ni dolgo nazaj - kupil tiste debele vezave, v katerih je zbranih več stripov. Kolikor mi je čas dopuščal, sem jih bral, potem pa sem jih za mali denar dal naprej nekemu zbiratelju, ki jih je bil več kot vesel.

Cele skupine oboževalcev teh stripov so se formirale, stripi so prav vroča roba v pravih krogih.

Na nek način mi je žal, ker sem jih dal stran, ker bi se tu in tam prileglo še kdaj kakega prijeti v roko.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a Primorec » 05 Mar 2015, 22:37

-Zagor, šumski duh sa sekirom
-Blek, blaf in kompanija (se ne spomnim več naslova-sem jih malo prebral)..
-Alan Ford...Ta se mi zdi je bil res na nivoju..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Mar 2015, 22:43

Komandanta Marka sta spremljala Žalosna Sova, Blaf in njegov pes Flok, ki ga Žalosna Sova nikakor ni prenašal. Žalosni Sovi zahvaljujoč sem za pse spoznal toliko izrazov, da mi gre še zdaj na smeh :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a Primorec » 05 Mar 2015, 22:57

Aha, potem sem zamešal ko sem Bleka priložil zraven? To je bil potem drug strip...Zdej ne vem več kateri so se stalno tepli z crvenimi mundiri (angleškimi vojaki)...Shit pa moj spomin...

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Mar 2015, 23:06

Ja, Blek spada drugam. Spremljata ga Profesor Okultis in sirota Rodi. Ti trije so se borili proti Crvenim mundirom oz. angleškim vojakom, kakor so jih imenovali zaradi njihovih rdečih uniform. Bleka imenujejo tudi Blek Stena, ali Veliki Blek.

Komandant Mark, Blaf, Žalosna Sova in Flok se prav tako borijo proti Angležem in mislim, da so jih imenovali Crveni kaputi. Komandant Mark in njegova druščina se imenujejo Vukovi sa Ontaria.

Hihi, prav živo imam pred očmi Žalosnu Sovu in njegov večni boj proti Floku, ki ga je imenoval med drugim tudi Vreća buha :)

Ah, kje so ti časi ... prav podoživljam jih zdajle, ko to pišem ...

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a brico » 05 Mar 2015, 23:23

jelenskih mi rogova...bili so "crveni mundiri"...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a brico » 05 Mar 2015, 23:34

@olly@, čudi me da te Alan Ford ni potegnil....jaz sem odrastel na tej štoriji...živel sem za dan ko je prišla nova številka...žalostno, ampak zaradi prijateljskih izposojanj danes že trtič zbiram kolekcijo...po 300 rdečih kosov...zdaj so rumeni....morajo delat spremembe zaradi avtorskih pravic...yebi ga...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Mar 2015, 06:15

Niti sam ne vem, zakaj me ni potegnil. Morda le pravega impulza nisem prejel v pravem trenutku, kdo ve :)

Karamba i karambita! ;)

Spomnim se, kako sem družinskemu prijatelju, očetovemu kolegu za na morje posodil svojo največjo dragocenost - zbirko vseh stripov, ki sem jo imel kot mulc. Sveto mi je obljubil, da nimam kaj skrbet, da bo prinesel nazaj. Komaj sem dočakal dan, da so prišli z morja - takrat se je še hodilo preko sindikata v prikolice firm, kjer so bili ljudje zaposleni - in poln pričakovanja čakal na dan, ko se spet vidimo, da mi jih vrne. Ko pa smo se končno videli, mi je čisto neprizadeto rekel: "Pozabil sem jih v prikolici." Zrušil se mi je svet in za vekomaj se mi je tisto razočaranje vtisnilo v spomin.

Smuk: - Hej, Salaso, hik, opet smo se napili…

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a Primorec » 06 Mar 2015, 08:21

Meni je prav Alan ford najbolj pritegnil in Zagor, bral pa sem vse. Zanimivo je to, da kupil nisem prav nobenega. Vse je bil trade med sošolci in prijatelji..Ponavadi so imeli frendi vsak po svoj izvod ene in iste izdaje, jaz pa sem imel od drugje izvod, ki ga ni imel noben, pa je bil trade 3 za 1 ipd..
Tako sem si jih nabral, nekaj pa jih je bilo že od prej pri hiši od starejšega brata...Pa menjave za najdbe iz 1 in 2 sv. vojne.. Tukaj je tega bilo ogromno, pa je bil trade med mulci kar velik, še sedaj je par frendov hudih zbirateljev (stripi, znamke in vojaške stvari)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Mar 2015, 08:26

Tudi jaz sem do večine prišel tako, da so mi jih kolegi posodili, nekaj sem imel vseeno svojih. Še najrajši sem jih kupoval na počitnicah, ko so v kampih v trgovinah imeli velika znižanja in se je posamezno številko dalo dobiti za drobiž. Prav zasvetile so se mi oči, ko sem lahko za ceno enega v prikolico prinesel več izvodov :)

Sicer pa ja, tudi jaz sem več ali manj bral vse, tudi take, ki se jih zdajle ne spomnim več.

Toda naštete (Blek, Miki, Mark, Zagor) sem pa najbolj zvesto prebiral in še danes so mi zanimivi, da ne rečem, nepogrešljivi.

Bi bilo pa zanimivo danes prijeti v roke Alana Forda, prepričan sem, da bi vsebino dojel in sprejel popolnoma drugače, kot sem jo sprejemal in dojemal kot mulec.

Odgovori