Stripi

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01
Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a mango » 08 Mar 2015, 21:57

Saj, da me ne bo kdo narobe razumel, telefoni morajo biti sploh konec osnovne šole, srednja šola... Treba je samo otroka naučit, da med poukom spremlja in ne klepeta ter uporablja telefona. Zdaj na faksu največkrat pustim telefon kar doma, saj imam cca 200 m do stanovanja... pa pripnem uro na roko in ne pogrešam ničesar. Ampak že na začetku osnovne šole pa otrok nikakor ne rabi telefona, saj ima spremstvo do vrat, po koncu ga pa že čakajo pred vrati. Mora se otrok naučit pisat z roko, pa računat na pamet, ne pa da skoči na kalkulator pa gasa, če bo šlo tako naprej bodo te generacije zabite kot štor. Že zdaj je šolski sistem na psu in ne naučijo pol tega kar so naučili pred 25, 30 leti ampak najbolj me skrbi kaj šele prihaja.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 08 Mar 2015, 22:05

brico napisal/-a:točno tako...dekle ki ima in uporablja iPhone...
samo za primer...dve leti nazaj mi je z igrico nabila 250 evrov računa...vzel sem Iphone na dva meseca in ji dal 10 let staro Nokio...pol dneva se je kujala...drugi dan kot da ga nikoli ni imela...nobene zamere...
Hvala za pojasnilo, zdaj končno vem :)

250 € z igrico?!? :shock:

Če meni moja kdaj to naredi, ji postavim dnevno tarifo - recimo, 1.5 €/h, poljubno število ur na dan. Toliko plačam na uro za gospodinjska dela. Pritožbe v smislu prekarnega dela gredo na komisijo, tam so zavrnjene z večino glasov.

Stavim, da bo stanovanje pospravljeno bolj, kot ga zmorem sam, v rekordnem času :)

Telefon ji seveda pustim, naj ga ima, in prepričan sem, da kaj takega ne bo več ponovila :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 08 Mar 2015, 22:19

mango napisal/-a:Saj, da me ne bo kdo narobe razumel, telefoni morajo biti sploh konec osnovne šole, srednja šola... Treba je samo otroka naučit, da med poukom spremlja in ne klepeta ter uporablja telefona. Zdaj na faksu največkrat pustim telefon kar doma, saj imam cca 200 m do stanovanja... pa pripnem uro na roko in ne pogrešam ničesar. Ampak že na začetku osnovne šole pa otrok nikakor ne rabi telefona, saj ima spremstvo do vrat, po koncu ga pa že čakajo pred vrati. Mora se otrok naučit pisat z roko, pa računat na pamet, ne pa da skoči na kalkulator pa gasa, če bo šlo tako naprej bodo te generacije zabite kot štor. Že zdaj je šolski sistem na psu in ne naučijo pol tega kar so naučili pred 25, 30 leti ampak najbolj me skrbi kaj šele prihaja.
No, na to sem pa čisto pozabil - spremstvo od vrat do vrat, imaš prav.

Res je, šolski sistem je zanič, otrok ne naučijo ničesar več, tisto, kar pa jih učijo, pa nima nobenega smisla. Recimo, zadnjič sem gledal snov za 8. razred osnovne šole - geografijo oz. zemljepis, ali naravoslovje, ali kaj je že bil naziv tistega predmeta. Tema je bila o vodah - kaj se šteje med tekoče in kaj med stoječe vode. Pa sem začel naštevat in punca me pogleda, rekoč: "Nimaš pojma!". Gledam zabito, nič mi ni jasno, potem pa mi pokaže učbenik - med tekoče vode spada slap, med stoječe tolmun in še nekaj drugih neumnosti, ki se jih zdajle ne spomnim več. Kdo to rabi? Zakaj to rabi? Jih ne bi rajši učili česa pametnega, življenjskega, nečesa, s čimer bi jim začeli graditi temelje, da ne bodo po končani osnovni šoli pahnjeni v svet, ne vedoč, kaj naj počnejo tam?

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a mango » 08 Mar 2015, 22:49

Še zgodba moje srednješolske slovenščine: učili so nas razne S-strukture (nimam več pojma kaj je to) in podobna sranja, ki jih ne bo potreboval nihče razen če bo profesor slovenščine v srednji šoli ali faksu, še v križanki ti ne pride prav. Namesto da bi nas učili pisat prošnje za zaposlitev, lepopis in ostalo uporabno... Aja, da ne pozabim. Na koncu je dala v esejsko vprašanje če je imel Hamlet pravico maščevat očeta, kot da se ne zaveda, da se je vse skupaj odvijalo petsto let nazaj ko so še veselo kuril ženske ki so znale kakšno rožo u šnopc namočt... Skratka naučil bi ns radi vsega, samo tistega kar človek rabi ne.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 04 Apr 2015, 13:40

Danes sem si pa jaz privoščil!

Pa ne britje, ampak tole:

Slika

KORIJENI PROFESORA OCCULTISA

Odgovori