Stripi

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01
Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a mango » 07 Mar 2015, 23:27

Ma v bistvu ga ne ločiš od družbe, saj mladina (osnovnošolci) v večini igrajo igrice na telefonih in se ne znajo vklopit v pogovor. Nek sorodnik na vseh rojstnodnevnih zabavah bulji v telefon in nabija neke brezvezne igre, in to se meni ne zdi vredu. Saj res, da je zdaj telefon med odmori kakor so bile včasih znamke, broške, nalepke za životinjsko carstvo ali pokemon karte in nisi bil "in" če jih nisi imel ter si bil tako izoliran od družbe, vendar telefoni ne prinašajo lepe prihodnosti.

Ja, res ti ni lahko, vendar velike izbire nimaš, saj je že šolski sistem naravnan tako da bo imela že zelo zgodaj za oddat razne seminarske naloge, vendar moj nasvet: računalnika ji ne predstavi kot igralne konzole in če že imaš tablico oz. Telefon tudi sam ne igraj igric. Pa čim bolj jo zaposli z raznimi hobiji sploh z glasbo :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 08 Mar 2015, 12:50

Seveda, to imam tako in tako namen - računalnik je in bo orodje za delo in nič drugega kot to. Že zdaj, pri 17 mesecih ji poskušam čim bolj omejevati televizijo in jo usmerjati v igro, v knjige, v ustvarjalnost, v to, da se zna sama zaposlit in igrat, vseeno pa jo usmerjam tudi v skupinsko igro, ker hočem, da sodeluje in se počuti sprejeto in vključeno.

Na srečo me igre živcirajo in jih ne igram, zato tu ne bo imela nobenega zgleda :)

Ne vem, če je prav, da jo poskušam usmeriti v stvari, ki so meni krojile otroštvo, toda vsekakor bom poskusil, ker me zanima odziv - stripi, križanke, šah, morda kakšna filatelija, ročna dela, knjige, ker hočem, da se razvije in poišče zadovoljstvo v nečem, kar bo zahtevalo neko mero odgovornosti in željo po raziskovanju.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a brico » 08 Mar 2015, 17:41

vse se da ...stvar dogovora...moja ajfonica šele zdaj v prvem letniku gimnazije nosi telefon s sabo v šolo...ampak tudi to se zna spremeniti glede na to da mi je prinesla štiri oskarje v spričevalu... 8-)
...is a good man without a good knife really a good man ?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a Primorec » 08 Mar 2015, 17:58

Tudi jaz sem poizkušal brati pdf knjige, žal ni šlo..Tudi jaz raje natisnem, nato berem...Enkrat sem celo obrnil nastavitve zaslona (črn zaslon/bele črke) in je bilo malce boljše.. Mislim da je problem v svetilnosti zaslona, pa tudi ni vsakemu človeku všeč črno na belem, verjetno bi moral eksperimentirat katera barvna kombinacija mi najbolj ustreza..
Trenutno se pa mučim z 5. knjigo R.R. Martina Pesmi ledu in ognja (ples z zmaji)..Bi rad videl heroja, ki bi to bral v .pdf-ju.. Tistih 1116 strani je borba. Ampak bom zmagal, kot 4 knjige poprej..Svoje cajte mi ni bilo problem prebrat 300 strani/dan.Sedaj pa me oči že malo matrajo, pa tudi cajta nimam.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a Omega » 08 Mar 2015, 18:43

Primorec napisal/-a:5. knjigo R.R. Martina Pesmi ledu in ognja (ples z zmaji)..Bi rad videl heroja, ki bi to bral v .pdf-ju..
hahah, to pa naš @Luka dela :lol: med vsakim odmorom ko ne kartamo bere te pdf knjige, pa sem mu že rekel da imam papirnate in lahko prinesem, pa se mu jih ne da potem s sabo nosit.
Saj po svoje ima prav, lažje je nesti s sabo nek bralnik kot pa knjigo velikosti SSKJ :twisted:
Up spirits!

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 08 Mar 2015, 18:47

Sami bralniki so ok, ker imajo neko posebno tehnologijo elektronskega črnila, ki ne utruja oči. Da se na njem brati tudi pdfe in word datoteke, če so v neki mormalni obliki oziroma dobro skenirani ali obdelani.
Na svojem Kindlu sem prebral kar precej pa se ne spomnim da bi me kdaj bolele oči. Če bi pa to delal na tablici, telefonu ali računalniku bi bil pa verjetno že slep.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 08 Mar 2015, 21:03

brico napisal/-a:vse se da ...stvar dogovora...moja ajfonica šele zdaj v prvem letniku gimnazije nosi telefon s sabo v šolo...ampak tudi to se zna spremeniti glede na to da mi je prinesla štiri oskarje v spričevalu... 8-)
Vidiš, to je pa težko. Če telefona ne dovoliš, ti ne more javit česa nujnega, če pa dovoliš, ga zlorablja.

Mimogrede, bi mi hotel definirat izraz 'ajfonica'? Dekle, ki ima in uporablja iPhone, ali kaj drugega? :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 08 Mar 2015, 21:06

Primorec napisal/-a:Tudi jaz sem poizkušal brati pdf knjige, žal ni šlo..Tudi jaz raje natisnem, nato berem...Enkrat sem celo obrnil nastavitve zaslona (črn zaslon/bele črke) in je bilo malce boljše.. Mislim da je problem v svetilnosti zaslona, pa tudi ni vsakemu človeku všeč črno na belem, verjetno bi moral eksperimentirat katera barvna kombinacija mi najbolj ustreza..
Trenutno se pa mučim z 5. knjigo R.R. Martina Pesmi ledu in ognja (ples z zmaji)..Bi rad videl heroja, ki bi to bral v .pdf-ju.. Tistih 1116 strani je borba. Ampak bom zmagal, kot 4 knjige poprej..Svoje cajte mi ni bilo problem prebrat 300 strani/dan.Sedaj pa me oči že malo matrajo, pa tudi cajta nimam.
Vidiš, jaz pa na črnem zaslonu trpim ko na križ pribit. Se mi začne kar svetlikat.

Jaz imam to navado, da ko berem kakšno strokovno literaturo, si ponavadi kupim knjigo, če pa najdem še PDF, pa še to zvlečem dol in potem kombiniram - ko moram kaj na hitro poiskat in si ne morem privoščit izgube časa, uporabim PDF, ko jo berem, zleknjen na kavč, pa med rokami premetavam papir.

1000+ strani je zame praktično vsakdanjik :?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a olly » 08 Mar 2015, 21:08

Jurbanowski napisal/-a:Sami bralniki so ok, ker imajo neko posebno tehnologijo elektronskega črnila, ki ne utruja oči. Da se na njem brati tudi pdfe in word datoteke, če so v neki mormalni obliki oziroma dobro skenirani ali obdelani.
Na svojem Kindlu sem prebral kar precej pa se ne spomnim da bi me kdaj bolele oči. Če bi pa to delal na tablici, telefonu ali računalniku bi bil pa verjetno že slep.
Se strinjam! Sploh Kindle ima tak fin zaslon, ki nič ne sveti in je prav prijazen za daljše gledanje. Sam ga sicer nimam, videl in preizkusil sem ga pri kolegu, zato sem nekaj časa kar razmišljal o nabavi, a me je potem minilo.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Stripi

Odgovor Napisal/-a brico » 08 Mar 2015, 21:30

olly napisal/-a:
Mimogrede, bi mi hotel definirat izraz 'ajfonica'? Dekle, ki ima in uporablja iPhone, ali kaj drugega? :)
točno tako...dekle ki ima in uporablja iPhone...
samo za primer...dve leti nazaj mi je z igrico nabila 250 evrov računa...vzel sem Iphone na dva meseca in ji dal 10 let staro Nokio...pol dneva se je kujala...drugi dan kot da ga nikoli ni imela...nobene zamere...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori