Carina

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Carina

Odgovor Napisal/-a olly » 30 Okt 2015, 07:28

Dobra volja tam zaposlenega tepca?

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a caus24 » 30 Okt 2015, 07:33

Misliš? Jaz sem razmišljal da je to mogoče zato ker sem napisal zadevo tako kot da je to darilo. Ker paketa niso niti odprli.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a olly » 30 Okt 2015, 07:49

MIslim, da to ni verjetno.

Paket, označen kot 'gift' je ostanek starih časov, ko je to morda še šlo skozi.

Danes se vsak 'gift' obdavči, še več, pakete, ki so označeni kot 'gift', še rajši vzamejo v roke in napišejo račun.

Kakor rečeno, mislim, da gre zgolj za dobro voljo tam zaposlenega.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a caus24 » 30 Okt 2015, 07:59

Kakor koli že so mi polepšali dan :)

Bajkman

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Okt 2015, 10:51

Brivniki so rabljeni, zato je najbrž večja verjetnost, da bi to lahko bil gift v polnem pomenu besede.

Se da tukaj videti, katere dodatne stroške nam naturijo?

http://www.posta.si/downloadfile.aspx?fileid=25815

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a olly » 22 Nov 2016, 21:51

miha napisal/-a:mah ne sprasuj, ze 5 dni na carini, spet so mi poslali da naj posljem racun (za katerega em skoraj siguren da je noter), vedno mi racunanjo postopek da naj dostavi mracun, na koncu se izkaze da je racun v skalti, na skatli pa se n asklatli pise invoice included :shock: :shock: , a se komu sanja kako gre ta postopek, to je ali t ilahko racunajo naknadno postopek zacarinjenje, ce so vsi dokumenti noter !!! Po mojem vedenju bi morali to iti iz davkoplacevalskega denarja?
Takole je ...

Že prevečkrat se je potrdilo, da ni pomembno, če je paket opremljen brezhibno, kar pomeni, da ima pravilno izpolnjen CN22 (tisto zeleno nalepko) in priložen račun, ki npr. izkazuje vrednost nižjo od 22€, kar je meja, nad katero se plačujejo carinske dajatve.

Gre za preprosto svinjarijo, ki jo izvaja od zakona podprta organizacija, imenovana Carina.

Razlog je v tem, da je delavca, ki izvaja carinski nadzor, treba plačat. In denar za njegovo plačo se jemlje iz naših žepov. Prisilno!

Uradna razlaga, ki so mi jo podali, se glasi takole:
Zavedati pa se morate, da tudi za izvajanja uvoznih carinskih postopkov, kdor jih izvaja (in nekdo jih mora), tisti ustvarja stroške, ki jih je potrebno kriti – z zaračunanjem storitev.
Carinski delavec je v primeru, da se mu zazdi - ja, tako je - zgolj zazdeti se mu mora, da je pošiljka sumljiva, dolžan to pošiljko odpreti. S tem, ko je pošiljko vzel na piko, obvestil kupca o tem, ga pozval, da predloži račun, čeprav ga že drži v rokah in ga gleda, odprl kuverto, ali škatlo, dejansko delal in prodal svojo storitev, za katero ga jaz, vi, kdorkoli, sploh ni nikdar prosil. Zgolj plačo si hoče zaslužit. Če ima taisti delavec to srečo, da nabaše na vsebino, ki presega 22€, potem poskrbi, da v državno blagajno kapne še dodaten denar v obliki davka, carine in manipulativnih stroškov.

Srečal sem se že s toliko nepravilnostmi in banalnostmi pri tem carinskem kretenizmu, da bi trajalo predolgo, da vam vse opišem, zato zgolj dva primera:

1. kupil sem blago, za katerega ceno sem se dogovoril s prodajalcem osebno. Carinik je od mene terjal račun in povezavo do spletne trgovine, kjer je bilo kupljeno. Ker se zneska na spletni strani in mojem računu nista ujemala, mi je za osnovo za obračun davka in morebitne carinske dajatve postavil ceno, videno na spletni strani. Ni ga zanimalo, koliko sem plačal. Velja cena, ki jo vidi na spletni strani, pa lahko skačeš od jeze do neba, pokličeš na pomoč vojsko, karkoli, dosegel ne boš nič.

2. kupim blago manjše vrednosti, pod mejo 22 €. Dobim poziv za dostavo računa, plačam tiste 4 € in nekaj poštarju, ki mi paket prinese in presenečeno ugotovim, da je nedotaknjen. Niso ga odprli, niti niso nalepili nalepke, da je bil opravljen carinski postopek. Šokiralo me je. Zdaj nam svoje storitve zaračunavajo že kar na pamet. Dejansko ne opravi nobenega dela, ampak samo pošlje obvestilo, da mu dostavi račun, zato da lahko prikaže, da je bila carinska storitev opravljena. Samo zato, da je sprintal, zapakiral in poslal tisti dopis na moj domači naslov, je pokasiral malo čez 4 €.

Fino, kajne?

Takšne in podobne svinjarije se bodo dogajale in samo še stopnjevale vse dokler bomo tiho in pohlevno kimali in se vdajali v usodo, češ proti državnemu organu se ne da naredit nič.

Ves čas pozivam, a brez uspeha: dajmo se jim že enkrat množično upret, spravimo to v javnost, obesimo jim inšpekcijski nadzor, karkoli, da bodo začeli delati vsaj korektno in pošteno, česar zdaj ne delajo, ker se počutijo vsemogočne, nezmotljive in odgovorne samim sebi.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Nov 2016, 22:42

ja podobne izkusnje imam jaz, ponavadi je prilzen raucn, pozovejo te vseeno da dostv iracun, daj niti ne odprejo posiljke (noter je racun) in te pozovejo da dostavi racun, vsakic mi zaracunajo postopek, za katerga po mojem mnenju niso urpaviceni oz je sporen (ne glede na to da se njim zdi postopek upravicen so le placani iz davkoplacevalskega denarja in taksno neutemeljeno dodatno zaracunavanje po moje ni ustrezno).

Da o casovnicah ko paket iz ZDA v Slovenijo pripotuje v2 dnevih, potem pa je zadeva na Carini v postopku 6 dni ali vec niti ne govorim, mislim da imajo ogromno prostora za izboljsavo svojih postopkov!
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a caus24 » 05 Jan 2017, 14:52

Evo ena nova situacija.
Nekemu americanu sem pomagal najti nek brivnik in mi je gospod poslal v zahvalo dva brivnika.
Na carini so zadevo odprli in zahtevajo potrdilo o placilu. Ker nisem brivnikov placal zahtevajo da mi gospod priskrbi potrdilo o vrednosti.
Kao vrednost daril do 45€ ni obdavcena ampak rabijo dokaz o vrednosti. Besede uradnika: preverili smo malo na netu in ti brivniki se prodajajo za kar precej denarja.

Ne vem kaj se dogaja ampak ne mislim placevat carine na darilo. Bo pac slo nazaj v ZDA.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 05 Jan 2017, 15:12

:cry: a misliš da bi priložena zahvala v paketu omehčala carinike? Samo glasno razmišljam :P
If you don´t have a razor, make one

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a caus24 » 05 Jan 2017, 15:15

Mislim da ne. Radi bi pokasirali. Saj je prilozen CN22 obrazec z vrednostjo paketa. Pa je rekel da to ni merodajno da potrebuje neko potrdilo koliko je to vredno. Ker imajo kao zbirateljsko vrednost. To da so skatlice in brivniki olupljeni, opraskani,.... ni pomembno. Videl je na netu neko visoko vrednost in bi zelel pokasirat davek na to.

Odgovori