Carina

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47
Carina

Odgovor Napisal/-a chrom » 14 Jan 2015, 14:14

Bi pa tole okoli pošiljanja lahko šlo v posebno temo, marsikomu bi lahko prišlo prav.

Bajkman

Carina

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Jan 2015, 14:24

Se strinjam! Včasih dobimo tukaj dobro idejo. Bomo videli, kaj bo odloči admin. :D

@caus24, si spet padel v britve? :D

admin EDIT: urejeno,tema prestavljena :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a denis » 14 Jan 2015, 20:58

Bajkman napisal/-a:...Hočem reči, da je pri @olly-jevem primeru pritožba popolnoma brez smisla, saj bo dosegel točno nulo, ali pa če hočeš lulo...
Ce bi dosegel lulo verjetno spoh ne bi bilo tako slabo :lol:

Bajkman

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Jan 2015, 02:00


Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Jan 2015, 09:48

Bajkman napisal/-a:@olly, verjemi, nima smisla se pritoževati, ker zneska ne boš dobil nazaj, pa če se postaviš na trepalnice. Na alterju in slo-techu je o tem napisanega ogromno. Res ni prav, ampak oni LAHKO kasirajo handling, ČE CN22 obrazec ni KOMPLETNO PRAVILNO izpolnjen s konkretnimi vrednostmi in enotami, kar je prvi pogoj, drugi pa je, da je priložen pravilen račun.
Na CN22 mora biti navedena vsebina, naprimer "Battery Charger" in ne splošno kot "Electronic equipment".
Pa še kljub zgoraj zadoščenim pogojem se zgodi. Izgleda kot da oni naključno izberejo par pošiljk ali pa tiste, ki se jim zdijo sumljive in si obsojen pa plačilo 4€. Pa to še ni vse. Če ne veš za katero pošiljko gre (kar je možno, če jih naročiš več) in ti morajo oni povedati, je mislim da dodatnih 3€ za pregled. :evil:
S tem da ti na obvestilu ne piše nikakršne cifre naročila, nič in seveda potem ne veš, na katero pošiljko točno se nanaša obvestilo.
Tako da to, kar pravi @chrom, NE drži. Če bo veliko naročal pod 22€, bo slej ko prej tudi on fasal teh 4 ali pa celo 7€.

Če pogledaš njihovo obvestilo, katero so ti poslali (verjetno po pošti), imaš na zadnji strani celo nek "cenik" handlinga. ČE se ti da, ga tukaj pripopaj. Jaz pa ga grem ta čas iskati na slo-tech, ker ga je tam nekdo že prikazal.

EDIT: Se pa je to zaračunavanje "storitev" začelo počasi dogajati eno leto nazaj. Berite od tukaj dalje, čtiva je OGROMNO: :D
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/ ... t/all/vc/1

EDIT2: konkretno izpolnjen CN22 pomeni tudi, da NE SME biti označeno kot "Gift", kar v praksi JE primer pri praktično vseh pošiljkah s Kitajske.
Super si tole poajsnil! Nič, od zdaj naprej ob vsakem nakupu priložim prodajalcu še natančna navodila, kako naj izpolni CN22, obvezno naj se izogiba oznaki "Gift" in nujno naj priloži račun. In če bom še takrat stopil na mino, jo na carino zagotovo vrnem!

To, da ne bi vedel, za katero pošiljko gre, je v večini primerov zgolj tvoja, ali moja šlamparija. V večini primerov ima pošiljka tracking number in točno veš, za katero škatlo gre in kaj je v njej. Jaz sem točno vedel, kaj se nahaja v škatli kljub temu, da od istega vira v kratkem pričakujem še en paket.

O, to pa ne drži glede njihovega obvestila! Vedno je na njem v prvem okvirčku na desni napisana sprejemna številka, ki ni nič drugega, kot tracking number pošiljke.

Torej, kot sem višje napisal: le v primeru prejemnikove neorganiziranosti in šlamparije je možno, da ne ve, kakšna je vsebina paketa.

Tole "zaračunavanje storitev" se je začelo s 01.06. 2014, ko je bil sklenjen dogovor o sodelovanju med Pošto Slovenije d.o.o. in Carinsko upravo Republike Slovenije. Do tega datuma je to delala Carinska uprava RS sama.

Pa ni bilo tistihmal nič drugače in nič boljše, saj so tam sedeli samovšečeži, gnani z mislijo, da so nekaj več in da lahko delajo, kar se jim zljubi. Z ženo sva kakšne 3 leta nazaj zagnala hajko, ki jih je dodobra pretresla, saj sva jim zagrozila z inšpekcijami, ker so nama res stopili na žulj. Sam direktor Carinske uprave nama je v telefonskem razgovoru priznal, da fante "včasih malo zanese", ker pač delajo na položaju, ki jim omogoča prste vtikat vsepovsod in mislijo, da lahko delajo, kar hočejo. Konkretno je šlo za pošiljko čaja, ki so mi jo odprli, naredili po uradni razlagi vizualni pregled, meni pa dostavili paket, v katerem je manjkala tretjina čajne potičke. Vizualni pregled pomeni, da lahko embalažo odprejo, preverijo vsebino, jo zaprejo nazaj in dostavijo takšno, kakršna je bila. Ko sva vrtala, sva ugotovila, da je bil kos potičke dejansko ukraden, ukradel pa ga je fant, ki je bil znan kot ljubitelj eksotičnih stvari in ga je pač zanimalo, kakšnega okusa je moj čaj. Znorel sem takrat, dosegel pa to, da so se na Carinski upravi začeli tihi dogovori, kaj bo kdo rekel, če pride do prijave in raziskave dogodka.

Evo, tako torej delajo z našo lastnino, za katero pošteno plačamo trgovsko ceno z vsemi maržami in dajatvami z denarjem, ki nam je bil že močno obdavčen, potem pa nam po svojem nobel ceniku izpulijo še dodatne evre, ker pač pravilnik in zakonik pravita, da je to treba naredit.

Nič boljši niso od komunistične golazni, ki nam je še pred 20 leti pila kri vsakič, ko smo prečkali državno mejo. Zdaj je drugače le to, da je vse skupaj zavito v celofan in okrancljano z rdečo pentljo ter ozaljšano z nalepko transparentnosti.

Koliko nam ta golazen še pokrade, pa tega nikoli ne izvemo, nočem niti razmišljat.

In jaz naj grem pisat pritožbe? Sem jih, pa mi je napihnjeni birokratek na drugi strani citiral zakone in akte, s katerimi je uveljavljal svoj prav celo takrat, ko mi je en nespretni tepec z olfa nožem prerezal stranico knjige!

In kaj naj? Najamem odvetnika, ki bo to sranje od zakonov znal brati med vrsticami uspešneje kot jaz? Za blago v vrednosti manj kot 20 €?

Meni se zdi, da smo v riti in brez možnosti, prepuščeni na milost in nemilost krvosesom, ki v letnih bilancah prikazujejo dobičke in delovno uspešnost z izpuščenim pojasnilom, da so zrasli na naših plečih, financirani iz naših denarnic.

Bajkman

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Jan 2015, 11:03

Tako je, KOMPLETNO in PRAVILNO izpolnjen CN22 obrazec je po vseh pravili eden in edini pogoj, da ti NE SMEJO zaračunati NIČ. Priložen račun je zelo dobrodošel, saj služi kot dokaz za navedene postavke na CN22. Problem je, da je vsaj s Kitajske obrazec izpolnjen očitno že kar v naprej in je vsak označen kot "Gift" in vrednost 5$. :(
Jaz sem že velikokrat ob naročilu napisal komentar s konkretnimi navodili, kako naj izpolnijo CN22 (ne "gift", pravilna vrednost zneska in mase za vsak produkt, vključno z enotami ($, g), natančno navedena vsebina pošiljke), a je v 90% vseeno narobe izpolnjen. Za carinika je pa vsaka napaka komot lahko razlog, da je zanj lahko pošiljka "sumljiva".
Oni pravijo, da je to pač delo in da je treba vsako delo plačati. Vemo sicer, da so plačani iz proračuna, torej jih že itak plačujemo. In res, uradno niso kasirali oni, kasirala je pošta, ker je morala imeti dodatno "delo", saj so morali izročiti in čakati carinika. Carina je javni sektor, pošta pa je državno podjetje. Od nekje voham kartel... Čeprav bodo trdili da sta to ločeni ustanovi, država lepo kasira kakor hoče, saj je od obeh lastnik. Potem imamo TIRS, vendar je spet državna ustanova. In da bi jih TIRS prijavil, je spet na neki način kot bi prijavil samega sebe. Da bi država tožila samo sebe?

@olly, z ebaya naprimer je skoraj vse brez številke sledenja. Naročiš več pošiljk na tak način in še vedno misliš, da boš vedel, na katero se nanaša obvestilo?

Jaz razmišljam, da bi vse naročil kar k znancem v Italijo pa je problem rešen. Če se gredo požrešnost, naj pa zasluži druga država. V Italijo lahko naročiš karkoli, naročalo se je Maglite Magcharger svetilke. Vemo kak paket je to in vemo, da je tudi vrednost nekaj-kratnik teh zloglasnih 22€. Pošiljke so prispele brez vsakršnih dajatev. Morda se je vredno pozanimati še za ostale sosednje države.

@olly, koliko plačujemo, ni težava izračunati niti na palec. s.p. itak vedo. Zaposleni pa dobi samo polovico zneska, katerega mu je namenil delodajalec. Če ti nakaže 1600€, bo delavec dobil samo 800€. In nekateri ne razumejo, zakaj jim ne da vsaj 50 ali 100€ višjo plačo. Ja, ker potem mora on plačati 100 do 300€. Verjamem, da bi marsikateri z veseljem plačal še tistih 50 ali 100€, če bi vedel, da jih bo delavec dobil v celoti.
Od teh 800€ moraš za vsako stvar plačati še 22% davka, kar spet pomeni, da ti država vzame še 1/5 direktno. Potem vsa zdravstvena zavarovanja, pa davek na nepremičnino, da ne govorim trošarine. Najbolj smešno je, da vzamejo trošarino, kar je pravzaprav z drugimi besedami itak davek. In potem na trošarino pride še DDV. Torej, davek na davek. Če pa to ni dobesedno kraja. Če pri gorivih izračunamo, kakšen bi bil davek v %, bi marsikoga bolela glava, zato pa raje rečejo, da je 22% DDV.
Po grobem izračunu se bojim, da lahko efektivno zapravimo samo 1/4 prisluženega zneska. Zaslužili smo 1600€, za zapraviti imamo pravzaprav samo cca 400€.

Bajkman

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Jan 2015, 14:34

Na drugi strani so navodila za izpolnjevanje CN22:
http://www.posta.si/downloadfile.aspx?fileid=22110

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Jan 2015, 19:19

Evo, če že govorimo o strošku delodajalca, so tule številke:

Slika

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a caus24 » 05 Sep 2015, 14:08

Ima kdo kakšno informacijo kako je z naročili nožev iz tujine. Razmišljam da bi naročil nekaj iz Japonske in me malo skrbi da ne bo kakšnih komplikacij na carini.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Carina

Odgovor Napisal/-a caus24 » 30 Okt 2015, 07:26

Evo nekaj dni nazaj dobim poziv iz carinske pošte da na podam izjavoglede paketa iz ZDA. Vsebina paketa brivniki. Vrednost 40$ vrednost postnine 50$. V izjavo napisem da so v paketu brivnili katere je sorodnik kupil in mi jih posilja kot darilo. Pripravil sem se da bom placal nekje okrog 25€ (carina plus davek). Vceri pa grem dvignat paket na posto in mi ni potreno placat nic. Malo sem bil presenecen.
Ve mogoce kdo zakaj niso carinili paketa?

Odgovori