Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Dec 2018, 16:50

Roger napisal/-a:
10 Dec 2018, 11:27
..., je pa po mojem skromnem mnenju MB precej precenjen nalivnik.
Montblanc ni podjetje, ki bi izdelovalo 'običajne' in 'vsakodnevne' produkte, čigar namen bi bil zagotavljanje uporabne vrednosti. Je podjetje, ki živi od proizvodnje luksuznih dobrin, s katerimi posamezniki želijo dosegati višje cilje, ki jim bodo omogočili zasesti želeni položaj v družbi. Drugače povedano - takšna dobrina je pripomoček, s katerim se izkazuje status.
Nekdo to počne z vilo, vozilom, zapestno uro, oblačili, reaktivcem, nekdo pač z vsem naštetim, čemur morda doda še nalivno pero. V družbi je želja po luksuzu vedno velika, a žal vedno pogojena z dosegljivo količino denarja, kjer imamo na eni strani resnično bogate potrošnike, ki luksuz živijo 'spotoma', na drugi strani pa običajne potrošnike, ki njihov luksuz občudujejo in si ga želijo, a si ga običajno ne morejo privoščiti.

Zdaj pa - ali je cena Meisterstücka previsoka za izkazovanje statusa, ali ne, je stvar vsakega posameznika posebej.

Bogataš si bo Meisterstücka kupil mimogrede, ga verjetno odložil na mizo in se z njim tu in tam podpisal, ali pa še to ne. Ne sprašuje se, če je nalivnik uporaben, udoben, primeren za dolgotrajno pisanje, niti ga ne zanima učinek pisanja. Je pač drago pisalo, ki bo osebku na drugi strani mize sporočalo, kako premožen in pomemben je njegov lastnik.

Potrošnik, kakršen sem jaz, ali ti, @Roger, ki sva mimogrede še navdušenca nad temi lepimi pisali, si bova Meisterstücka želela, ker je lep, nedosegljiv, privlačen in zelo prikladen za sanjarjenja v smislu "kako bi bilo fino, če bi ga imel". Vsaj jaz, recimo, skozi nalivnik ne želim izkazovati svojega statusa, ampak to sem pač jaz. Mene vodi prej omenjeno - je predmet želje, ki izhaja iz vabljivosti, ki jo ta dodelani predmet izžareva. Če bo želja dovolj močna, bom začel varčevati, da si bom pisalo lahko kupil. Ali pa se bom odpovedal čemu drugemu, da si ga bom lahko privoščil. Privlačijo me podrobnosti, kakovost izdelave, žlahtne kovine, predmet pooseblja moj čut za estetiko, definira to, kar sem. Skozi pisalo želim sporočiti, da mi je mar, s čim pišem in kako pišem in da sem se za pisalo pripravljen potruditi bolj, kot slehernik, ki zagrabi prvi svinčnik na dosegu roke, da nakraca, kar je pač imel namen.

In ne, materiali, iz katerih je nalivnik narejen, niso vredni zneska, ki ga proizvajalec zahteva za pisalo. S tega vidika je Meisterstück precenjen, se strinjam. In tudi piše ze z marsikaterim cenejšim nalivnikom bolje, dokazano.

In kaj zdaj?

Vsemu razmišljanju navkljub še vedno skrivoma pogledujem k Nakayi :oops:

Roger
Prispevkov:8
Pridružen:09 Dec 2018, 09:39

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Roger » 12 Dec 2018, 08:09

@olly

z napisanim okoli Montblanca se popolnoma strinjam s tabo.

Dodajam pa še svojo izkušnjo, ki mi je dala začetni negativni pridih. Kot potrošnik vseeno pričakujem (minimalno),
da če sem pripravljen plačati par sto eurov za pero, da to vsaj dostojno piše, ko
ga vzamem iz škatle in napolnim s črnilom. Verjetno si znaš predstavljati frustracijo,
ki sem jo doživel, ko sem dobil na dom dolgo pričakovani paket v katerem me je čakalo željeno pero, ga
z največjim navdušenjem odprem, črnilo in papir sta že čakala na uporabo in potem,...... :shock: in
? nad glavo, zakaj ne piše, zakaj preskakuje, kaj je zdaj to? In v nadaljevanju namesto, da bi užival v uporabi peresa
sedim pred računalnikom in iščem informacije, zakaj ne piše in kaj je narobe z njim. Nakar potem ugotovim, da za rešitev
problema potrebujem najmanj dostojno lupo in par listov "šmirgl" papirja. Diagnoza "baby's bottom" sindrom in obe konico
popolnoma zaprti tako, da črnilo komaj pride do papirja?!? Verjameš, da sem bil milorečeno razočaran, da ne rečem celo malo hud :evil: .
Ok, da ne bom dramatiziral preveč, mogoče sem res pričakoval preveč :D od njega, vendar za taki denar, kot ga zahtevajo zanj (in po vseh kontrolah, ki bi jih naj imeli) mora po mojem mnenju pero vsaj dostojno pisati pa ne glede na to ali gre za MB, Pelikan, Nakayi, Conid,..... Saj me razumeš, kaj
želim povedati, novega BMW recimo tudi ne pelješ najprej k mehaniku, ker noče vžgati.

Sploh mi ne govori, tudi jaz se spogledujem, mene pa Conid Kingsize vleče. :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Dec 2018, 17:12

Se popolnoma strinjam, stvar ki je visjega cenovnega razreda mora svojo ceno upraviciti s kvaliteto (to da ljudje potem lahko potencialno frajarijo s tem sledi sele iz prvega pogoja :D)... tako kot berem bi rekel da jim malo quality control sepa.. takega izdelka nebi smeli dati od sebe..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Dec 2018, 19:42

Ne morem se več spomniti, ker sem svojega Montblanca kupil pred leti, ampak zdi se mi, da so mi ob nakupu rekli, da ga v primeru, da kaj ne bo OK, lahko v mesecu dni prinesem nazaj. Brezplačno bi zamenjali, kar bi bilo potrebno.
Ne vem zdaj, ali je bilo to v zvezi z menjavo peresa, ker sem izrazil skrb, da bi bil M nib morda pretanek/predebel, ali pa je šlo za skrb glede tega, ali bo nalivnik pisal, kot je treba.
Skratka, zadovoljen sem bil s ponujenim in s samim peresom, ki je že ob prvem potegu delalo, kot mora.
Priznam, pogumno si se lotil odpravljanja težave na lastno pest. Jaz bi rajši pero nesel/poslal nazaj k prodajalcu, pa naj se on ukvarja s tem, saj sem ob nakupu odštel dovolj visok znesek, da lahko pričakujem brezhiben izdelek in če ni tak, potem naj prodajalec poskrbi, da naj bo in ne jaz. In pri tem naj nosi bele bombažne rokavice, ker je to pri rokovanju s takšnimi izdelki nuja in ker si to pravzaprav tudi plačal! Saj nisi kupil Noodler's Ahaba za drobiž, da bi moral na koncu, ko ti praska, reči 'OK, to je to za ta denar'!
Mene bi skrbelo tudi to, kaj je brusni papir naredil iridijevi konici, pa četudi si uporabil grit 1200, ali celo še finejšega. Predstavljam si globoke raze, ki jih na iridijevi konici svojega dragocenega nalivnika ne bi hotel imeti. Na mikroskopski ravni, seveda.
Se opravičujem, ker še nisem izpolnil obljube in fotografiral Montblanca No. 32. Zmanjkuje mi časa za to. Ko pa ga imam, šepa volja, da bi opletal s fotoaparatom okrog nalivnika. Bom, obljubim, le času ne dajem zapika!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Puskin » 12 Dec 2018, 21:52

Jaz sem še vedno pri sanjah: sailor pro gear imperial black... Sicer pa nov lastnik reforma... Vanjga sem napumpal lamyjevo črnilo.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Dec 2018, 22:02

@Puskin, dobra izbira!

Kaj praviš na tole fantomsko Stipulo? :)
Priponke
post-548-0-10865000-1298560741.jpg
post-548-0-10865000-1298560741.jpg (10.47KiB)Pogledano 4682 krat

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 14 Dec 2018, 11:42

Slika


.::a non entity:.

Sent from my iPhone using Tapatalk
.:a non entity:.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 14 Dec 2018, 11:47

Aaaa, točno!!!

To bo torej pojasnilo vse tiste dohtarje, ki rabijo pomočnika, da ostalim pomagajo dešifrirat, kaj so nakracali!

Obljubim, odslej imam pred dohtarji rešpekt!

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 14 Dec 2018, 11:48

Jaz imam to slikco za tolazbo... moj rokopos lahko vidi samo moja zena. Ob ugasnjeni luci.


.::a non entity:.

Sent from my iPhone using Tapatalk
.:a non entity:.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 14 Dec 2018, 11:49

:lol: :lol:

Odgovori