Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Roger
Prispevkov:8
Pridružen:09 Dec 2018, 09:39
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Roger » 10 Dec 2018, 10:00

re: olly


hehe nič bat, ne prihajam iz umetniških vod, prihajam iz tehničnih vod hehehehe.

drugače pa to je tako malo za hobi.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Dec 2018, 10:01

Kandidatura umaknjena!

Tudi tehnično podkovani kader ima mehko roko!

Roger
Prispevkov:8
Pridružen:09 Dec 2018, 09:39

Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Roger » 10 Dec 2018, 11:27

Da vas malo izzovem. :D

Katero je vaše "sanjsko" pero?


Jaz z uporabo vedno bolj ugotavljam, da mi najbolj odgovarja MB 149 in ga vedno bolj vidim v zgoraj omenjeni kategoriji.
Sicer je precej zahteven, kar se tiče kvalitete papirja. Ne prenaša namreč dobro
poceni papir za kopiranja. Na rhodia papirju pa kaže ves svoj sijaj. :D
Je pa res, da je zahteval na začetku malo fine obdelave, ker je bila konica
preveč spolirana in je na gladkem papirju zelo preskakovala (začetno razočaranje, glede na ceno).
Si predstavljate, kako je zgledalo, ko moraš tako drago zlato pero voziti po brusnem papirju hehe.
Sedaj je OK, je pa po mojem skromnem mnenju MB precej precenjen nalivnik. Je bil
Twisbi Diamond 580 za 60€ bolje nastavljen kot nov. Dobre izkušnje
imam tudi s Platinum Century #3776. Glede na to, da ima ultra extra fine konico
se je izkazal zelo dobro, tako za pisanje kot risanje (prej priložena slika).

Kakšne so vaše izkušenje?

Če koga zanima Pelikan imam enega na prodaj. Podrobnosti so na spodnji povezavi.
http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo ... kw=pelikan

pa veliko užitka pri nanašanju črnila na papir.
lp

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Dec 2018, 15:52

Nisem ga še našel!

Moje vsakodnevno pero je Lamy Safari, black M nib. Največ pišem z njim. Vsakodnevno v službi. Najlepše drsi po kateremkoli papirju, črnilo iz Lamyjevih bombic je vrhunsko, hitro sušeče, ravno prav mokro. Pokrovček se odpira in zapira na klik, ni ga potrebno vijačiti, zaradi česar je primeren za stalno in hitro odlaganje in ponovno poseganje po njem. Celo izsuši se ne, če ga odprtega pustim na mizi, da vmes kaj natipkam, potem pa nadaljujem s pisanjem. Skratka, nalivnik je vrhunski, zameriti mu je edino ohišje, ki je pač - cheap in ni ergonomsko. Ne leži ravno najlepše v roki, čeprav je vseeno čisto OK za dolgotrajno pisanje.

Po drugi strani pa je novo kupljeni Platinum #3776 Century točno tak, kot da bi ga naredili posebej zame in ga namenili posebej mojim rokam. Bolj idealnega peresa za svojo roko in svoj stil pisanja si ne morem zamisliti. Me pa moti pokrovček, ki se ga vijači in sem z njim počasen, ker ga moram kar naprej navijati in odvijati, ko sredi dela moram pero odložiti iz roke in poseči po tipkovnici. Moti me tudi japonska M konica, ki je za moj slog pisanja pretanka - lahko jo enačimo z evropskim F nibom, F niba pa nisem nikoli maral. Pero je poleg tega tudi grobo, po papirju ne teče s takšno lahkoto, kot prej opisani Lamy, ne glede na to, ali ga vlečem po navadnem A4 papirju, ki ga uporabljamo v tiskalnikih, ali pa po 90-gramskem Rhodia papirju.

Montblanc Meisterstück #149 je za moje roke neuporabna cigara, s katero je pisanje prava muka. Zaradi tega sem se moral odpovedati piston fillerju, ki sem si ga tako zelo želel in se sprijazniti z Montblanc Meisterstück Classique #145 z M nibom, ki je veliko manjši in je cartridge/converter pero, kar v primeru uporabe converterja niti ni nujno pomanjkljivost. Ergonomsko ne pride prej omenjenem Platinumu niti do kolen in na papirju je manj uglajen od Lamyja.

Potem je tu še Montblanc No. 32 s stub nibom, ki je Crème de la crème za podpisovanje, ravno prave velikosti in preprostega designa, kar mu daje neki poseben čar.

In zelo omembe vreden je tudi Pilot 78G z M nibom, ki ima tako zelo uglajeno konico, da je pisanje z njim prava poezija. Lamy, ki sem ga v uvodniku tega teksta tako zelo pohvalil, mu je direkten konkurent, a ga ne prekaša. Minus je predrobno telo, a je zaradi lepe, preproste, elegantne oblike zelo prijetno za rokovanje.

Skratka, kot rečeno, idealnega peresa še nisem našel, še sem v iskanju, vendar si ne delam utvar, da bom takšno pero sploh kdaj našel.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 10 Dec 2018, 16:32

Tole je pa moj arsenal. Vseh šest peres imam vedno pri sebi in jih s polno paro ganjam kadarkoli pišem, pa naj bo to na faksu ali doma. Vsa peresa so bolj budget friendly, še posebej kitajska Wing Sung, ki se na eBayu prodajata za par dolarjev.

Kot študent tehničnih ved se lahko vsaj delno izgovarjam za ne ravno lep rokopis...function over form

Papir za "gušt" in za tole fotko je Rhodia RSlika

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 10 Dec 2018, 19:55

puf pant, res imaš otroško pisavo...samo to je za mene amerika..umetniško...


nikoli ne bom pzabil izpita, ko me je profesorca povabia da ji prečitam kaj sem napisal....puf pant ....še jaz nisem lastnega rokopisa prebral.....zanimivo...yebi ga sad...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Dec 2018, 22:06

Evo, še moja čečkarija ...
Priponke
IMG_9894.jpg
IMG_9894.jpg (83KiB)Pogledano 4413 krat

Roger
Prispevkov:8
Pridružen:09 Dec 2018, 09:39

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Roger » 11 Dec 2018, 08:03

Pozdravljeni,

re: gasper
lepa zbirka. Ta Wing Sung pa je zelo podoben Twsbijem se mi zdi. Kakšne so vaše izkušnje z njimi?


re: olly
Vaš rokopis mi je všeč. MB s stub konico pa ima res dober karakter :D. Zanima me, če
ste morali konico kaj fino nastavljali, ko ste ga kupili, ali je bila tovarniška nastavitev
zadovoljiva? Ta Platinum pa mi je znan hehe. Prosim vas za kakšno sliko vašega Mb 32
bolj od blizu, če je možno. Zanimajo me karakteristike konice in primerjava z mojim MB 149,
ki je double broad (BB).

hvala in lp
Priponke
mb149.jpg
mb149.jpg (36.13KiB)Pogledano 4392 krat

Roger
Prispevkov:8
Pridružen:09 Dec 2018, 09:39

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Roger » 11 Dec 2018, 08:04

pa še par Twsbijev,...
Priponke
twsbi.jpg
twsbi.jpg (107.82KiB)Pogledano 4391 krat

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Dec 2018, 08:20

@Roger, mislim, da nisem edini, ki mu je ljubše, če smo tule na forumu na 'ti'.

Konec koncev smo ena taka fina skupina podobno mislečih s hobiji, ki nas združujejo, zato si bodimo z naslavljanjem domači.

Velja?

Hvala za pohvale mojega rokopisa. Jaz ga sicer vidim kot kracanje, sploh, ker že leta in leta nisem pošteno prijel pisala v roke, saj jih vse bolj izrivajo tipkovnice, vendar se zavedam, da nekdo drug mojo pisavo vidi drugače kot jo vidim jaz.

Montblanc No. 32 sem kupil pred leti, dobil sem ga takega kot je in čeprav je bilo ob nakupu videti, da stoji že leta in leta in čeprav se mu v letih, ko sem si ga lastil, ni godilo nič bolje, ni razočaral nikoli. Z drugimi besedami, nič mu ne pride do živega: odložiš ga v predal, pozabiš nanj, črnilo se izsuši. Potem pa ga vzameš iz predala, napolniš s črnilom in piše, kot da si ga nazadnje imel v rokah včeraj. Od nakupa, pa do danes ga nisem niti enkrat samkrat umil, ali kakorkoli drugače čistil. Le črnilo načrpam in pripravljen je za delo. In od vseh nalivnikov piše najlepše, na papirju je najbolj uglašen in najbolj tekoče teče.

Še pred kratkim sem ga ponujal v odkup, vendar sem si premislil. Pero je tako zelo neponovljivo in unikatno, da bi ga bil greh dati stran.

Bolj podrobne fotografije naredim zvečer, ko bom doma.

Odgovori