Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Nov 2017, 20:20

Fantje vi si boste morali omisliti nekaj podobnega kot na spodnji sliki :twisted:
387C309D-24AB-4855-9C37-E9C9C874AAA2.jpeg
387C309D-24AB-4855-9C37-E9C9C874AAA2.jpeg (54.82KiB)Pogledano 6037 krat

... ceprav verjetno si bomo morali marsikateri kaj na to vižo omisliti za britje :shock:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 19 Nov 2017, 21:12

Miha, ne rabimo tega. Ne veš, kakšen užitek je, ko lahko izbiraš, s čim boš pisal?

Vsako pero daje drugačen občutek in drugačen rezultat. Ena peresa so bolj mehka, druga trša, ena vlečejo tanjšo, druga debelejšo črto, v enem pisalu imaš eno črnilo, v drugem drugo, eno pisalo ima tanjše telo, drugo debelejšega, tretje paše v roko kot ulito zaradi te ali one posebnosti, skratka, toliko je enih drobnih detajlov, ki privlačijo, da se temu težko upreš.

No, pa saj ti je kot brivcu, ki se ne zadovolji z enim brivnikom, ali eno britvijo, vse to itak kristalno jasno :)

Jaz recimo pravkar čakam nalivnik, ki ima fleksibilno pero. Prav nestrpno ga že pričakujem, ker še nimam nobenega fleksibilnega peresa in čeprav sem videl že na desetine posnetkov, si lahko le predstavljam, kako se bo to obnašalo v moji roki, ko bom malo bolj pritisnil tam, kjer bom hotel debelejšo črto.

Če sem ob svojih začetkih pisanja z nalivnimi peresi gledal na to, da je nalivno pero bogato, veliko, debelo, mi je zdaj prioriteta zgolj to, da je manjše in tanjše in da je konica kvalitetno zbrušena oz. zaobljena, da pero lepo teče po papirju, jaz pa ga v roki držim z veseljem in ne z odporom zaradi neprimerne teže in velikosti.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Nov 2017, 22:53

animiva zadeva,.. verjetno bolj za igackanje, da bi s tem zares pisal bi znal biti kar izziv :)?

govorimo o tem a ne KLIK?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 19 Nov 2017, 22:57

Flex nib, ja.

Hja, upam, da bom to lahko uporabljal kot vsakodnevno pisalo. Bom videl.

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 20 Nov 2017, 22:12

Ja, Sailor je. Katerega s flex konico si pa vzel?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 20 Nov 2017, 23:29

Noodler's Ahaba. Danes je prispel, nisem še utegnil preizkusit.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Nov 2017, 20:58

Evo ga, danes se malo igram z Ahabom.

Moram reči, da sem pričakoval, da bo pero mehkejše. Pa je bolj trdo, kar precej je treba pritisnit, da prideš do širše črte. Ne vem, ali bo treba nekaj časa pisat in pritiskat z njim, da se pero malce omehča, ali pa je to to za ta denar :)

Sicer pa v roko lepo paše, premer telesa je 14 mm in zelo prijetno presenetita dve zožitvi na začetku in koncu peresa, ki sta res lepi in ju je prav fino čutiti pod prsti. Dolžina peresa je za moj okus zelo posrečena oz. ravno prava, od konice do konca peresa meri 128 mm.

Pero je malce grobo, zato praska po papirju in ga cufa, črnilo se še bolj vpije v papir in že v pol ure dobiš učinek starega, posušenega črnila, ki je stalo desetletja. To mi je sicer zelo všeč, a ker me praskanje konice po papirju moti, jo bom spoliral, ker želim, da po papirju teče mehkeje in brez zatikanja.

Slika

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Puskin » 21 Nov 2017, 22:45

Na kakšen papir pa pišeš?
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Nov 2017, 22:48

Tale na fotki je Clairefontaine A5 zvezek, papir je zelo gladek in lepo se piše po njem, žal pa ne vem, kakšen je. Tega Ahab ni trgal.

Pred tem pa sem pisal na navaden pisarniški papir, 80-gramski, ki ga uporabljam v tiskalniku in tega je nacufal do te mere, da čutim, ko grem s prstom preko napisanega.

EDIT: sem na hitro pogooglal, kaže, da je papir v Clairefontaine zvezku 90-gramski s satin finishom ( https://www.gouletpens.com/basic-claire ... /p/C734160 )

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Nov 2017, 23:43

olly napisal/-a:Evo ga, danes se malo igram z Ahabom.

Moram reči, da sem pričakoval, da bo pero mehkejše. Pa je bolj trdo, kar precej je treba pritisnit, da prideš do širše črte. Ne vem, ali bo treba nekaj časa pisat in pritiskat z njim, da se pero malce omehča, ali pa je to to za ta denar :)


:D :D :D to je tudi mene mucilo ko sem gledal youtube o flex peresih... in na enih slisis drgnenje peresa po listu kot da bi smirgel gradacije 40 lekel po zidu :D, bi znalo biti tako pri vseh, zato me je tudi zanimalo ceje to varianta za everyday use ali samo za kaligrafsko pisanje kjer si vzames 15 min do pol ure za 1 stran?
britev.si ruleeees :)

Odgovori