Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 18 Feb 2015, 19:28

Zakaj misliš da je bolj praktično. Obema sčasoma zmanjka tinte. Edino ti kemičnega ni žal ko ga izgubiš. V času moje osnovne šole je bil prepovedan.
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 18 Feb 2015, 20:14

Kemični svinčniki so res bolj praktični - črnila jim zlepa ne zmanjka, če ga izgubiš, ali pozabiš kje, škode ni nobene.

Imajo pa minus - z njimi se kraca, pisati lepo se z njimi ne da.

Nalivno pero ima kljub svoji hibi - in ta je, da mu črnila dokaj hitro zmanjka - vseeno svoj čar.

Sicer pa - bombice so vedno nekje pri roki, v skrajni sili si pa še vedno lahko sposodiš - kemični svinčnik :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a denis » 18 Feb 2015, 22:01

Saj mi ga v osnovni soli tudi nismo smeli uporabljati. In to pravilo ni slabo.

Vecino prednosti kemicnega svincnika sta ze izpostavila: bombica dolgo zdrzi, ce ga izgubis ni hudega, bolj so robustni in enostavni za uporabo, itn. Jaz pisem prakticno samo se v sluzbi in vecinoma v taksnih objektih in na taksen nacin, da bi mi bilo nalivno pero skoda uporabljati. Za kaksne hitre zapiske na izobrazevanjih in podpise, pa je zame kemicni svincnik, prav tako dober.

Se strinjam, da je bolje pisati z nalivnim peresom, ampak jaz pisal zal ne uporabljam na tak nacin, da bi mi koristil.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 18 Feb 2015, 23:06

@olly@ verjetno ni odprl to temo zaradi favoriziranja nalivnikov...tudi sam pišem z vsem kar mi pride pod roko...mogoče se sliši smešno, del moje službe je navaden svinčnik in radirka...2B, 4B...vsaj trije so po žepih in še par zraven inštrumenta...da ja ne bi zmanjkalo...
če se spomnem vseh hotelov, sejmov, raznih predstavitev etc. v zadnjih 30ih letih, se je tudi kemičnih nabralo...lahko odpremo temo... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Feb 2015, 23:17

V mrazu kemični odpove, v hudem mrazu tudi nalivnik odpove (razen, če mu malo vodke naliješ v tinto) in ostane nam le svinčnik, ki dela dokler imaš šilček zraven. :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a janez011 » 18 Feb 2015, 23:41

Sam sem pred kratkim šel v nakup tegale nalivnika
Slika

v otroštvu sem imel pa itak en kup nalivk :D, ki se ni noben obdržal kar je bil tudi razlog za nakup novega.
Drugače pa je kemični svinčnik malo višjega cenovnega razreda z katerim sem pisal štiri leta šole vsaj zame neprimerljivo boljši od vseh tistih reklamnih, resnica pa je da se z nalivko piše lepše.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a mango » 19 Feb 2015, 00:04

Tudi sam sem večji del osnovne šle prepisal s Parker vektrojem, vendar sem še pred koncem zamenjal na kemične. V 9. razredu sem imel polno sponzorskih kemikov, saj je teta delala na zavarovalnici in od takrat pišem samo še s pilot kemiki, saj so se mi sponzorski zagravžali in če se kakšen povaleva po hiši, leti takoj v smeti. Razlog je ta, da grozno "štekajo" in se spomnem, da sem imel robove zvezkov vse prečrtane, saj sem tam drsal svinčnike, dokler niso spet začeli pisat. Tako sem celo srednjo prepisal s piloti, zdaj na faksu pa razmišljam o nakupu nalivnika, saj si želim lepše pisave in tudi prepišem toliko, da vsak mesec porabim enega pilota.
Razmišljal sem o Parker Metrpolitanu. Šel sem ga tudi pogledat v mladinsko knjigo, pa sem prišel ven razočaran, saj imajo za razliko od rewiev-ov na internetu, samo medium špico ter brez tiste bombice, ki je za ponovno polnjenje. Na internetu so ga zelo pohvalili, saj ni drag (~20€) ter lepo piše. Sicer pravijo, da je medium špica vredu, saj je japonska ter se zato lahko primerja z nemškimi fine špicami.

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a iii » 19 Feb 2015, 07:39

Jaz pa sem imel v OŠ veliko nalivnikov, ampak nobeden ni bil kvaliteten in sem potem vedno pacal.
Tako pa zdaj spet na novo odkrivam svet nalivnih peres :)

btw: @mango - misliš Pilota Metropolitana, a ne? Ker za Parkerja Metropolitana še nisem slišal...
Zadnjič spremenil iii, dne 19 Feb 2015, 09:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 19 Feb 2015, 09:07

Puskin napisal/-a:V mrazu kemični odpove, v hudem mrazu tudi nalivnik odpove (razen, če mu malo vodke naliješ v tinto) in ostane nam le svinčnik, ki dela dokler imaš šilček zraven. :D
ne boš verjel, pri teh letih se mi tudi šilčki valjajo po žepih...in nož... 8-)
...is a good man without a good knife really a good man ?

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a mango » 19 Feb 2015, 09:44

@iii: ja, hvala za popravek :)

Odgovori