Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 07 Jan 2015, 07:34

Še eno nalivno pero mi boža estetske brbončice, en in edini - Stipula Etruria Voyeur:

Slika

Temu peresu zgoraj so zamenjali konico, v originalu gre s titanovo konico:

Slika

Žal tudi temu peresu cena leti tja do 400 € :-/

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 07 Jan 2015, 07:58

mango napisal/-a:ps: zelo lepa zbirka, meni je še posebej všeč zadnji, ki si ga objavil (Montblanc Meisterstück Classique)
Hvala glede pohvale!

Ja, Classique je dejansko zelo lepo nalivno pero, rokovati z njim je prava poezija. Še nekaj detajlov:

Slika

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a mango » 07 Jan 2015, 17:38

Hvala za odgovor!
Imam pa še eno vprašanje glede črnila. Je nekvalitetno črnilo samo v bombicah ali je tudi v stekleničkah in še katere firme imajo slabo črnilo v stekleničkah oz. katero črnilo priporočaš. Si me kar navdušil nad vsem tem, le cene so pa ubitačne :D

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 07 Jan 2015, 23:34

A veš, da nisem delal raziskave, katero črnilo je slabše kvalitete.

Morda te lažje navdušim za nakup kvalitetnega (in s tem dražjega) črnila, če napišem, da je dragega nalivnega peresa škoda za neko slabo črnilo, ki ga bo zapacalo, zamašilo, morda splesnelo, ali celo poškodovalo dele peresa do te mere, da ga uniči. Enostavno ni vredno, ko pa so boljša črnila dovolj poceni, da si jih lahko privošči kdorkoli. Jaz sem za Montblancova črnila v 60 ml stekleničkah plačal okrog 15 € po steklenički, za J. Herbin Edition Anniversaire 1670 rdeče barve sem na Amazonu plačal malo manj kot 20 €. Črnila je v taki steklenički dovolj, da ti bo trajalo nekaj let, če ravno ne pišeš romanov.

Sicer pa pazi, da ne boš v nalivna peresa nalival kaligrafskih črnil kljub temu, da proizvajalec jamči, da so primerna tudi za nalivna peresa. Kaligrafska črnila so pigmentirana, se pravi, obarvana s trdnimi delci in ne z raztopljenimi barvili. Trdni delci, ki plavajo v tekoči osnovi, pa seveda mašijo zelo ozke špranje v nalivnih peresih, česar si ne želimo. Kaligrafska pisala so narejena za pomakanje v črnilo, črnila v nalivnih peresih pa potujejo po sistemu kanalov in rež od hranilnika črnila do konice.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a mango » 08 Jan 2015, 12:07

Nisem ravno mislil, da si delal raziskave, temveč če si imel mogoče kdaj slabe izkušnje s katerim črnilom, po odgovoru pa predvidevam, da drugih najverjetneje tudi poskušal nisi. Sem pa malo bral po raznih forumih in sem zasledil, da kritizirajo črnilo pelikan 4001. Hvala tudi za opozorilo glede kaligrafskih črnil :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 08 Jan 2015, 12:36

Ne, res nisem uporabljal nič drugega, kot omenjenih. Enostavno ni potrebe.

Imam nekaj J. Herbinovih bombic doma, ampak mi kar stojijo in čakajo na boljše čase.

Slika

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Primorec » 16 Jan 2015, 10:15

Tudi jaz sem bil lep cajt 'odvisnik' od nalivnih peres..Imam kar lepo zbirko, ampak nikoli nisem kupoval nevemkako dragih. Mogoče kdaj napišem kaj..
Najljubši mi je new old stock Reform 1745. Zelo fina konica. Od zadev ki so še v izdelavi pa Pilot Plumix, ima lepo širšo konico, pa se da kar lepo italic pisat.
Imam še Noodler's Ahaba, ki se mi tudi dopade, želja pa TWSBI, pa je še malo predrag..
Zadnjič spremenil Primorec, dne 16 Jan 2015, 10:32, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Jan 2015, 10:23

Če se boš pustil prosit, bo hudo :twisted:

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Primorec » 16 Jan 2015, 11:57

Hmm, pa da začnemo od začetka, pred kakimi 5-imi leti sem se vpisal na fax (ob delu). Od srednje šole do takrat (kakih 15 let) sem se samo podpisoval, pisal skoraj nič.
Na fax-u pa že prvo uro zapiski kakih 5 ali 6 A4 strani..Logično, da nisem znal za sabo brat ker so bili taki hieroglifi da bog pomagaj, sploh ker je bilo treba hitro pisat.
Po parih izgubljenih kemičnih svinčnikih in takih, ki ti odpovejo ravno sredi izpita sem se lotil brskat po hiši za kako boljšo pisalno orodje, pa mi brat v hecu ponudi enega svojega parkerja..No po nekaj minutni testni vožnji sem se spomnil vsega kar je treba vedet od nalivnikov še iz prvih par razredov osnovne šole in sem bil kar zadovoljen z napisanim.. Seveda sem parkerja vrnil in se odpravil na internet pogledat kaj bi bilo pametnega za kupit..Tam se odpre branja za 10 dni, potem še YouTube recenzije in hitro si hooked. Prvi nakup je bil v lokalni trgovini, nek noname nalivnik, ki pa je bil bolj tako tako -plastk fantastik. Sledilo je naročilo Lamy, safari in aluminijasta verzija, takoj bil happy..Potem sem na youtubu gledal recenzije in mi je padel v oči Reform 1745, iskal sem nekaj z fino konico..Na ebayu sem ga našel za 2 eura, bil je cenejši kot poštnina. Bil je cel uauu efekt ko sem ga dobil, še isti dan sem namreč premetal tri trgovine da sem dobil pelikan črnilo v steklenički da sem ga nafilal..Tako sem bil zadovoljen z njim da sem si naročil še enega..Za njim pa še par Preppy-ev, Ahaba, Plumixa itd, itn...Trenutno se mi smeje z internetnih strani samo še TWSBI, tudi ta bo enkrat moj in to transparentni..To pa zato ker v lonček na moji mizi ne gre noben več, toliko jih je že na zalogi..Za kaj dražjega pa se ne bom odločal, zato ker sem fax končal in sedaj spet pišem zelo malo na papir..

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a iii » 09 Feb 2015, 15:56

Presnet ste me premamili s tem pisanjem pa sem si kupil Reforma 1745 -- ampak zdaj me nekaj zanima (@ Primorec) - tebi piše ok?
Meni recimo črko C (gib od desne proti levi) naredi kot da ne bi bila polna črta... kot da ne bi bil "poln pretok po cevi" :cry:
Nekje v Savinjski dolini...

Odgovori