Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 02 Jun 2015, 13:05

brico napisal/-a:
simon napisal/-a:Na silo razširi špico in jo v tem položaju pusti nekaaaj časa!Mislim da je to edina rešitev!
...verjetno si mislil na mojega Picasa?...a zatlačim eno žiletko vmes?...hvala za namig...aja, malo sem ga spoliral...pa sem naredil še večje sr..je....zdaj sploh ne piše... :lol:
Bravo @simon@, zabil sem žiletko v špico, malo razmigal, parkrat potegnil not pa ven in piše ko veliki...dobro da ni letel v smeti... :D
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Omega » 14 Jul 2015, 13:24

Da se pridružim klubu nalivnikov :lol:
Danes po dveh mesecih nestrpnega čakanja je končno prišla pošiljka iz amerike, v njej pa nov nalivnik. Ni ravno na nivoju drugih v tej temi, a zame je dovolj dober ;)
Slika
Slika

Pa še moja skromna zbirka: Parker vector (obrabljen do amena), Pilot Metropolitan fine nib, en unknown nalivnik (brez oznak, piše solidno), Pelikan črno in zeleno črnilo (edino kar sem našel)
Slika
Up spirits!

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Jul 2015, 23:44

Pilot je kar soliden nalivnik...kako to da ga nisi naročil iz Japonske?...kaj so Ameri bili cenejši?...

dva meseca?...kaj so se pelikani, galebi in Nemo menjavali v dostavi.... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Omega » 15 Jul 2015, 23:54

Naročen je bil v 2-packu še za sestro z massdropa, dal sem 23$ za dva nalivnika z poštnino vred :lol:
Nekaj se je vleklo, ampak samo pri meni. Sošolec ki je naročil par dni za mano ga ima že več kot mesec doma :evil:
pa fine sem vzel, pa se mi zdi da je bila napaka... Če bi vedel da so tudi japonski mediumi precej tanki bi raje tistega vzel, še več variacije ima. Ampak, kar je je, takle mamo pa se ne bom pritoževal
Ni se še čisto utekel, piše pa precej lepo, vsaj za moje pojme :D
Up spirits!

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 16 Jul 2015, 00:05

ja, boš mogel začet bolj na drobno pisat...za to je F dober...kaj dober, odličen...sicer to ni neki denar da si ne bi mogel naročit šeenega....praviš da imaš sošolce...torej si študent...boš že najdel kako simpatično sošolko ki bi z F zadovoljna... 8-)
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Omega » 16 Jul 2015, 00:08

Na Vegovi, sošolko? saj se ne bi pritoževal, a realnost je precej žalostna :lol: jah, bom na manjše pisal, pa še na zvezkih našparal :twisted:
Up spirits!

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 16 Jul 2015, 00:13

uf, uf...pol ga daj v karanteno...ne 40 dni ampak 4 leta... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a caus24 » 22 Jul 2015, 13:01

No da se pridružim tudi tej temi. Včeraj sem z boljšo polovico moral v BTC ker so otroci potrebovali "stvari" in sem zavil v Leonardo pogledat če imajo kakšno nalivno pero. Odkar je bila ta tema ustanovljena berem in si delam lušte :D . No imel sem srečo in našel eno zadevico ki ni bila predraga.

Slika

Slika

Imam pa vprašanje: ali naj uporabljam bombice katere sem kupil zraven ali je bolje kupit malo kvalitetnejšo tinto. Ko sem prodajalko vprašal za konverter me je samo debelo gledala? Ali sploh obstaja za ta nalivna peresa konverter? Našel sem enega na ebay iz poljske pa me zanima če je to to.
http://www.ebay.de/itm/FABER-CASTELL-CO ... 463e32a3bd

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Omega » 22 Jul 2015, 14:06

Če prav vidim so to standardne mednarodne bombice, konverterjev je veliko, samo ne vem kje (če sploh) bi se to dobilo pri nas. Ta link ki si ga dal bi delal, čeprav je razmeroma drag. Če gledaš po amazonu ali goulet pens jih imajo za 5€.
Načeloma pa lahko uporabljaš te bombice in delaš tako kot jaz na parkerju: prazno bombico z injekcijo napolniš z željenim črnilom :lol: dela kot mora, samo malo več dela je.
Up spirits!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Puskin » 22 Jul 2015, 19:20

Omega...sedi pet!
Nothing less...than BBS

Odgovori