phpBB maili

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07
Re: phpBB maili

Odgovor Napisal/-a denis » 27 Dec 2014, 17:01

Jaz ze kaksna dva meseca ne prejemam obvestil. Tudi v spamu jih ni.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: phpBB maili

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Dec 2014, 19:24

Hecno ...

Pravkar sem dobil mail, da je na forumu nov prispevek.

Vse bi bilo OK, če ne bi bil ta prispevek napisan 23 Dec 2014 ob 20:44 (zdajle je 27 Dec 2014 19:22).

Očitno je problem dvoplasten - na eni strani Gmail s svojim spam filtrom, na drugi pa ima tale naš phpBB težave s SMTP-jem.

Vsaj meni se tako zdi ...

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: phpBB maili

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 27 Dec 2014, 20:53

Zadnje čase dobival samo pod Spam..

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: phpBB maili

Odgovor Napisal/-a Omega » 27 Dec 2014, 22:30

Evo, sem še jaz pogledal. Maile od foruma mi je res pošiljalo v spam, kar je čudno, saj vem da je bilo en mesec nazaj še pod Družabno (na gmail). ena fensi rešitev, tudi bolj pregledno je vse skupaj:
Slika
==================================================================================================================
Slika
eno sporočilo od foruma rečeš da ni spam, in ga nato prestaviš v Forum kartico ali karkoli že hočejo da imenujem tiste zavihke :P
ko prestaviš, bi se moglo pojavit eno rumeno sporočilo na vrhu, o uspešni prestavitvi pogovora. na njem bi moralo pisati tudi: "če želite da vsa sporočila od tega pošiljatelja prestavimo v ta nabiralnik kliknite tukaj" ali nekaj podobnega. klikneš in voila, problem sama rešen. Kar se pa pošiljanja s strani foruma tiče, pa nevem kako bi rešil. Jaz dobivam sporočila vsakič ko kdo kaj napiše, tako da problemov nimam. Je pa tudi res, da na splošno nimam prav veliko izkušenj z SMTP in ostalimi poštnimi protokoli in nisem seznanjen z načinom delovanja našega foruma. to je to z moje strani, upam da sem komu kaj pomagal :)
Up spirits!

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: phpBB maili

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 27 Dec 2014, 22:44

Jst sm zdele šu pod Spam in z desnim klikom kliknu na eno od forumskih sporočil..odpre se okno, klikneš "Not Spam" in mi ga je vrglo pod "inbox"..to je to, zdj bom pa vidu če mi deluje..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: phpBB maili

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Dec 2014, 22:51

Ja to kar vi2 opisujeta ne po moje problem ta da je zacel gmail tretirati kot spam in jepotem vse v spm metal, ce je le to problem potem bo ok. Ce je kje v forumu problem pa nam trda prede :D.
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: phpBB maili

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Dec 2014, 23:16

Res je, enostavno je začelo dajati v Vsiljeno pošto.

Zato klikamo na: "Ni vsiljena pošta":
Slika

Še bolje pa če se uredi filter, kot je že opisal @miha:
http://www.britev.si/viewtopic.php?f=10&t=82

Bajkman

Re: phpBB maili

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Dec 2014, 23:25

Še jaz bi predstavil navodila, kako urediti v gmailu filter, da vam ne bo več metalo obvestil v "vsiljeno pošto".

Gremo v vsiljeno pošto, kjer odpremo eno od britev.si emailov. Nato uredimo takole:
Slika

V naslednjem koraku samo še točka 3 in 4:
Slika

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: phpBB maili

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Dec 2014, 23:36

Bajkman, jaz imam narejen tale filter, pa še forumov mail sem dal med kontakte in vseeno ne dobivam mailov, vsaj ažurnih ne.

Priznam, situacija je boljša kot prej, ko mailov sploh nisem dobival, vendar dosti slabša, kot je bila takrat, ko sem se registriral na forum in je pošiljanje mailov delovalo kot švicarska urca.

Kakor sem že prej napisal, ni težava le v Gmailu, ampak tudi v forumovi SMTP mašineriji, ker očitno nekaj stavka.

Bajkman

Re: phpBB maili

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Dec 2014, 23:37

Lahko da, vendar pri meni očitno deluje BP. Si na forum prijavljen preko gmail ali ali kakega drugega ponudnika?

Odgovori