Domače milo

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Dec 2013, 20:58

Zmenjeno.

Drugace pa ovce res imajo mocan vonj, nisem siguren da bo slo ven, mogoce s kaksno destilacijo da te "vonjave" odhlapijo?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Dec 2013, 22:08

Morda bom pa naredil iz govejega loja...

Pa pravkar sem dobil idejo, da bi dodajal še lanolin. Za to rundo sem prepozen, do naslednje bom pa že razmislil..


LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Dec 2013, 23:21

a ves da sem najprej mislil da bos dal lanolin in pol ze napisal in pogruntal da govoris o ovcjem loju :D :D .. .. lih vceraj sem nasel eno milo v omari ki je priromalo iz tajske ce se ne motim,.. pa bo sedaj to na preizkusnji, za enkrat deluje kar ok.. edino malo rpevec kvadratno je in okorno tak oda je malo okoren format za po rokah vrtet :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a denis » 19 Dec 2013, 06:43

Vonja se da deloma znebiti s tem da das loj v vodo za 12 ur, če to ni dovolj pa lahko tudi več.

Bajkman

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Dec 2013, 14:54

@denis, hvala za informacijo. Zna biti koristna. Nič hudega, če je malo od vode, ker itak je treba segrevat in voda bi takoj izhlapela.

@miha, mislim da je lanolin bolj vosek kot maščoba. Ne vem, če bi iz samega lanolina lahko delal milo.
En kos žajfe je on the way, dobiš jutri.
Zavil sem jo samo v prtiček, a vseeno mislim da v kuverti ne bo zračno. Prosim, odpri čim prej ko dobiš, in daj na neko temno, suho mesto, na sobni temperaturi. Spodaj daj kako papirnato brisačo.
Vsaj enkrat na teden milo obrni, po kakem mesecu pa se lahko že umiješ. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Dec 2013, 15:36

@Bajkman: hvala :) .. bom pogledal v kaselc, ce ne danes pa pride jutri predvidevam... bom obracal... (tko tako sir i assume :D )..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Dec 2013, 16:11

Danes 99,9999 % še ne bo pri tebi. Jutri pa čim prej.. :D

LP

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a robert » 21 Dec 2013, 22:44

Slika

Ovalno milo je narejeno iz olivnega, kokosovega in ricinusovega olja ter kakavovega masla, staro 1,5 meseca in se odlično obnese.
Pravokotni mili, iz dveh zaporednih poskusov, sta 100% kastiljski mili, iz ekstra deviškega olivnega olja in nista še bili preizkušeni.

Pri prvih dveh poskusih me je motil izgled mila, imelo je par svetlih kolobarjev. V tretje, najbližje milo, sem naredil milo CPOP (cold process oven process). Najprej narediš milo po hladnem posopku, ga vliješ v kalup in potem v pečico na cca 70C, za 1h, ugasneš pečico in pustiš čez noč ... če poguglaš CPOP, se temperature in čas "pečenja" zelo razlikujejo. Moj prvi preizkus na 65C/1h se je super obnesel in lise se niso pojavile, "pepel" tudi ne. Zelo zanimivo je tudi videti milo v "full gel phase".

Poraba tekočega mila je pri nas drastično upadla. Le zakaj, le zakaj? :)

Bajkman

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Dec 2013, 22:52

Nam zaupaš razmerja v procentih pri prvem milu?

V drugem samo olivno olje in nobene druge maščobe. Tole me zanima, če te bo motilo, da se ne peni in če se res dejansko ne.
Prosim, ko naslednjič delaš, ali dela kdo drug, poizkusite palmovo maslo za trdoto mila. Meni je žal, da pri zadnji rundi tega nisem uporabil, ker je milo precej trše.

Sem pa to rundo dodal skoraj 30 % kokosovega masla.

Naslednjič obvezno dodam lanolin.

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a robert » 21 Dec 2013, 23:14

olivno olje 55%
kokosovo olje 19%
ricinusovo olje 11%
kakavovega masla 15%
in se odlično, kremasto peni!!

doma imamo eno, na papirju zraven piše da je Kleopatrino milo, 100% olivno olje, rjave barve, z arabskim žigom, staro par let, ki naredi tako drobno kremasto peno, ki je je več kot dovolj. nima pa takih velikih mehurčkov, ki se, poleg majhnih mehurčkov, pojavijo pri moji, zgoraj opisani, varjanti.

Odgovori