Orodje ipd.

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07
Orodje ipd.

Odgovor Napisal/-a denis » 11 Nov 2014, 10:02

Da ne bomo smetili v SOTD temi sem odprl to.
Do sedaj se je o tem napisalo toliko:
akaj napisal/-a:Odlicen SOTD, denis !!! res mi je zelo vsec.
Zanimivi elementi, super sestavljeni...Tabaca pa tako ali tako ne morem prehvalit in sem ze malo dolgocasen za vas glede tega pomoje. Ampak ti, in ostali, ki ga uporabljajo, me najbrz (vsaj delno) razumete :D :D :D

PS: ce imas slucajno kompresor pri hisi, si popestri in olajsaj zivljenje s pnevmatskim vijacnikom al kako se rece 'pistoli na zrak' :D hidravlicna dvigalka in pistola na zrak sta meni tolko casa prisparala vsa ta leta, da je neverjetno :)) pa se za marsikaj drugega jo lahko uporabljas...se posebaj z razlicnimi nastavki (uni dolgi gibljivi(oz. upogljivi) je Z A K O N ).

V glavnenm tvoji sotdji so pogosto nekaj posebnega in izvirnega. Pohvale.

Lp, Jaka
Bajkman napisal/-a:Pa moment ključ :D
denis napisal/-a:Imam vse to kar sta naštela pa še marsikaj več, tako da se na brzino premenja vse skupaj ;) Križni ključ (z ročico) pa še vedno uporabljam za tisto prvo odtegovanje, ker včasih so res zategnjeni vijaki, da ne moreš verjeti, večinoma ko prideš od kakega mehanika. Da malo šparam pištolo raje odtegnem s križnim ključem. Ubistvu si vse kar se tiče servisiranja avtomobila, do razdiranja motorja, naredim sam. Tudi pobarval sem že marsikaj. Imamo pravo malo delavnico doma. Oče je ključavničar po poklicu, jaz pa imam veliko veselje do tega in zato je tako :D
Bajkman napisal/-a:Imas Unior orodje ali kar Stahlwille? :shock:

Da se jaz pametujem. Tudi sam naredim vse doma. Hidravlicne dvigalke nimam, imam pa kanal. Rocno orodje vec ali manj Unior, moment kljuc 40 do 200 Nm pa je res Stahlwille.

Se mi pa zdi, da je Proxxon rocno orodje vredno nakupa.
@Bajkman: Vseh znamk orodja imam, odvisno od potreb in pogostosti uporabe. Ročno orodje imam večinoma Unior, električno pa Iskra in DeWALT.

Kar se tiče vulkanizerskega orodja imam dva križna ključa Unior, dve 2 T dvigalki iz Inter diskonta, dve udarni pnevmatski pištoli Erba z setom nastavkov, 100 l dvobatni kompresor, katerega znamke se trenutno ne spomnim in za moment ključ se tudi ne spomnim znamke. Pa še montirni in centrirni stroj Corghi. To pa je v bistvu to kar potrebujem za montažo, razen še par malenkosti. In sem z vsem zelo zadovoljen.
Že dolgo si želim še škarjasto dvigalo. Mogoče ko bom starejši in se ne bom več mogel toliko sklanjati in lesti pod avto.

Imam pa kar dobre izkušnje tudi z, za nekatere 'škart' orodjem. Kot sem že omenil z dvigalkami iz Inter diskonta, za kateri sem dal po 20€, sedaj so malo dražje. In dva pnevmatska kladiva iz Bauhausa. Prvo je že zelo staro in je stalo takrat 5000 tolarjev, drugo pa je staro okoli pet let in je bilo dobrih 30€. Oba sta že veliko naredila, razbila in prevrtala sta že ogromno opeke, armiranega betona, kamnov in skal. Pa še kar delata. Določene stvari so pa resnično 'škart'.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Orodje ipd.

Odgovor Napisal/-a denis » 11 Nov 2014, 21:15

akaj napisal/-a:
denis napisal/-a: ker včasih so res zategnjeni vijaki, da ne moreš verjeti, večinoma ko prideš od kakega mehanika.
Ej to pa drzi kot pribito!!! Jaz ko sem variator na motorju dajal dol za zamenjat valcke, sem zvil dva kljuca. Potem je prisu na pomoc nas strojnik z barke z dosti bolj kvalitetnim orodjem kot ga imam jaz ampak sevedno sem rabil eno inox cev od metra da sem imel vecji moment. Smo tako preklinjali tistega mehanika in njegovo profi orodje :)

Drugace je pa meni ena boljsih zadev, nevem kako se rece bom opisal, das nastavek gor odvisno od tega od glave vijaka in nastavis na glavo, pol pa usekas s kladivom zgoraj po tem orodju in to silo mehanizem znotraj prenese v obrat levo ali desno odvisno kako nastimas. Poleg tega ta udarec drzi nastavek v glavi in prepreci da bi skoclo ven kar se zgodi vcasih ce delas na roke. Se posebaj pri kriznih. Za kake diske ki so vedno zapeceni naprimer je to orodje nepogresljivo...pa na barkah kjer vse rado oksidira je to treba nujno imet :) ze mnogo mnogo krat smo ga uporabli.
akaj napisal/-a:Evo fantje o tem sem govoril:

http://www.uniortools.com/cgi-bin/cms.c ... 1&lang=slo

To je Z A K O N! :) ze ko primes v roke in obcutis tezo ves da se skriva nekaj posebnega znotraj te rocke ki ne zgleda nic posebnega. Tudi kvaliteta nastavkov, kar je razumljivo glede na udarce ki jih prejema, je zelo visoka. Tisti ki se redno spopadate z zapecenimi vijaki, zelo zelo ZELO mocno priporocam to zadevo.
Poznam to orodje, vendar ga sam nimam. Bi ga pa velikokrat potreboval. Je zelo dobro. Jaz ponavadi nastavek primem z patentnimi klescami in potolcem po njemu s kladivom. In ob tem odtegujem.

Odgovori