Avto s sestimi sedezi

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Avto s sestimi sedezi

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Okt 2014, 23:48

Evo se ena nebrivska ideja oz avtomobilska tema. Vas je kar nekaj avto znalcev pa da vidim vase ideje, mnenja... Torej za zacetek kolikor vidim,.. obstajata 2 klasi avtomobilov ki imajo 6 ali vec sedezev:
- veliki karavani in enoprostorci, ki imajo na racun dodatne, 3. vrste sedezev manjsi prtljaznik (npr VW Turan, VW Sharan, Ford Galaxy, Ford S Max, Mazda CX 9 , Volvo XC90, MErcedes R ipd), na zalost jih kar nekaj pade v visji razred in seveda gre cena v nebo, dodatno jih ima veliko prav smesno majhen prtljaznik, ce mu sploh se lahko tako clovek rece
- kombiji; sicer slabse vozne lastnosti a vec prostora npt Renault Traffic, Mercedes Vito/Viano itd itd

Kaksno je vase mnenje,. katerega z 6+ sedezi bi vi izbrali (seveda po svoji presoji, ne iz zgornjega spiska (ali pa zaradi mene tudi :D)
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Avto s sest seezi

Odgovor Napisal/-a caus24 » 09 Okt 2014, 06:36

Ker imam nekaj izkušenj z strankami katere imajo takšne avte ti lahko rečem da se najmanj pritozujejo tisti kateri imajo wv. Ostali znajo imeti kar precej tezav: poraba, okvare, vzdrzevanje,... Pri wv tega naceloma ni je pa zato zacetna cena malo visja. Sam si ga nebi nikoli kupil ker sem totalno anti wv. Če bi jaz moral kupit avto z 7 sedezi bi verjetno kupil Citroena C4picaso grande. Mislim da tu dobis najvec za denar + kvaliteta izelave in kolicina dodatne opreme.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Avto s sest seezi

Odgovor Napisal/-a denis » 09 Okt 2014, 06:41

Jaz vem da pri prvem sklopu spadata zraven tudi Opel Zafira, Renault Espace in verjetno še kakšen.

Odvisno je za kaj avto potrebuješ. Če samo za prevoz oseb in potem zraven nekaj prtljage, potem absolutno prvi razred. To je še vedno avto in ima takšne tudi vozne lastnosti.
Če pa dejansko potrebuješ kombi in boš kdaj dal sedeže ven in kaj velikega vozil, pa kombi. Dosti slabše vozne lastnosti kot avto in večja poraba.

Odvisno tudi kakšne ceste boš uporabljal. Kombi se na avtocesti čisto spodobno pelje, sicer večja poraba, manjša prožnost in nižja končna hitrost, ampak v redu. Je pa luksuz, ko si narediš v prtljažniku posteljo in ga lahko uporabljaš kot okrnjeni avtodom. Potem imaš še možnost vrtljivih prednjih sedežev, opcija ki je precej draga in za katero moraš dobro premisliti, če jo boš uporabljal.

Jaz sem za enosprostorca.

Kar se tiče pa VW, pa jaz zadnje čase slišim za čedalje slabše izkušnje.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Avto s sestimi sedezi

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Okt 2014, 17:21

ja zafira in espace tudi... se kar nekaj jih je... jaz sem napisal kar mi je v glavo padlo in tiste ki se mi zdijo bolj vsecni..

najbolj me odbijajo 3 stvari..
- plastik fantastik feeling..., daness sem recimo gledal forda galaxy-ja a in po pravici povedano sem pricakoval boljso izdelavo,.. nekako mi je deloval bolj plasticno noter..
- premajhen prtljaznik .... recimo pri tem espace ima lih 30 cm prtljaznika ... ajde recim odagre e neki pod stole, samo to je bolj kot ne resitev v sili... glej video pri cca 20 sek KLIK
- slabe vozne lastnosti (kombiji)

drugace mi renault ne sede prevec (laguna ki sem jo sem ter tja vozil je precej plavajoca, nedefinirana, mehka), predvidevam da so vsi francozi cca na to vizo (citroen se bolj?)

volkswagen pravis Caus24... bi znal biti zanimiv,.. ce mi znese bom sel sprobat pa da vidim,.. tu predvideva mda bi prisel v postev sharan,.. sem se peljal enkrat v turanu s 7 edezi in je bil prav isuffer na zadnji klopi,.. prtljaznik je bil neobstojec...

aja se to,.. danes pri galaxyju me je zmotilo da splo nima roloja za prtljaznik ce imas 3 vrste zicov, torej se po eni strani vse vidi noter, po drugi pa ce se zaletis vse leti kaj hitro naokrog po avtu, kar tudi ni prav zdravo (milo receno)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Avto s sestimi sedezi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Okt 2014, 17:47

Nisem se želel vključiti, a se ne morem premagati.

Jaz tudi mislim, da so to o odstopanju vzdržljivosti VW pač navadna fama. Znano je že vsaj 10 let, da je najbolj vzdržljiv avto Toyota. Pri nas imamo tudi VW in da glede ultra vzdržljivosti ne bi mogel govoriti.
Pogosto je bil na servisu tudi v roku garancijskega roka, kot tudi sedaj. Ravno par dni nazaj mi je mama rekla, da je delal po treh cilindrih in jo me moral v službo peljati fotr - ja, s Fiatom. ;)

@miha, Renault pač ne moreš enačiti s Citroenom. Citroen + Peugeot = PSA. Posebej za Peugeot velja, da je francoski Mercedes. Za Citroene pa velja, da so narejeni na samosvoj način, a poudarek je na udobju. Skratka, ne smeš ih izpustiti brez ogleda/testa. ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Avto s sestimi sedezi

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Okt 2014, 23:03

Ja ok bom sel enkrat testirati :). Se kaksna ideja, mnenje? Kaj pa menite o volvu xc90?
britev.si ruleeees :)

tinche
Prispevkov:52
Pridružen:17 Avg 2014, 11:37

Re: Avto s sestimi sedezi

Odgovor Napisal/-a tinche » 10 Okt 2014, 10:22

Jaz bi ti pa vseeno priporocal VWja.
Bulletproof motor je sedaj se mi zdi ta 2.0 tdi in ce delas dovolj kilometrov zna biti to z malo vlozki zelo hvalezna masina.
Glede fame o VW pa sem bil tudi velik nasprotnik vwja,ker sem jih pac imel ob omenjanih kak je ta avto dober oh in sploh, vrh glave.
No zadnji avto sem nabavil golfa,to je zaj ze dokaj stara 1.9tdi PD masina. Kaj naj recem,avto je brez karakterja,ker ze dobra 3 leta dela konstantno.
Z njim sem v tem casu naredil nekje 100k km brez problema. Prej sem imel fiata punta (seveda malo manjsi avto),masina super,ampak malenkosti pa v kur...
Zarnice, kuplunga,dihtunga glave, alternator zacel zvizgat, pozimi cist drugo delovanje,led na sipah od znotraj... in verjamem da je hudic v detajlih.
Ko smo ze pri pregovorih pa glede vw in fame vseeno mogoce i za dobrem konjem se prasina dize. Da ne omenjam da ko si zadeve popravljas izven pooblascenih,deli na vsakem vogalu.
Nazaj k 2.0 tdi motorju - sobe ze zdavnaj postimane, CR motor,baje da zdaj z vstrajniki naj vec ne bi bilo problemov (tu sem malo skepticen),edino tale filter prasnih delcev,to me moti...
VAG avto bi bil verjetno moj izbor. ;)

lp

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Avto s sestimi sedezi

Odgovor Napisal/-a denis » 10 Okt 2014, 12:21

Je zelo dobra mašina, če delaš ogromno kilometrov in zelo dolge ture. Izkazalo se je da tudi 50 km v eno stran ni dovolj. Torej moraš biti pripravljen, da boš v prvih 50k km moral dati 700€ za nov EGR ventil in zamenjavo le tega (če imaš srečo se ti to zgodi v garanciji, ki ti krije EGR). In če se ti to zgodi na vsakih 50k km, je to kar strošek.
Kar se tiče pa udobja, končne izdelave, vzdržljivosti (razen tega EGR-a) in malenkosti, pa se strinjam, da je VAG grupa zelo visoko na lestvici.

Treba se je zavedati, da vsak avto potrebuje redno vzdrževanje. Pa naj bo to najprestižnejši, ali najmanj. Ko se vidi, da en del ne deluje več tako kot bi moral, ga je potrebno zamenjati. Drugače se zaradi tega dela, bolj izrabljajo drugi deli. Naprimer, če je volanski končnik zanič, bo začelo to vplivati na stanje volanske spone, zgloba, ležaja, selen bloke, itd. In zato se bodo ti deli prej izrabili.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Avto s sestimi sedezi

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Okt 2014, 20:03

Evo danes sel malo na obhod
Avtotriglav kar nekaj, odnos za nic (fiat lancia jeep)
Avtodelta vw sharan, v bistvu najboljsi od vseh danes, prtljaznik cca 50 oz manj cm na dnu, na vrhu manj (najvecji od vseh), vozi se glede na velikost super
Interclass (volvo) zaprt ob 15!?!??
Opel zafira, prtljaznika 20cm
Espace, kar kul, cena ok, prtljaznik 35cm, malo me skrbi renailt scena in karakteristike

Evo to je bla moja raziskovalna nalogabza danes :D.
Btw ne vem kako so lahko eni prodajalci tako smotani...
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Avto s sestimi sedezi

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Okt 2014, 20:26

Moj nasvet. Izkljuci renaulta. Ker je kar nekaj strank pri meni in sodelavci imelo ogromno tezav z novimi renaulti. En tip je kupil captura in ga je v 9 mesecih vozil 3 mesece. To je sicer ekstrem ampak mislim da kaze trenutno stanje.

Odgovori