Ljubljanski maraton

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Ljubljanski maraton

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 07 Okt 2014, 08:06

mango napisal/-a:Letos sem tudi sam začel s tekom. Spomladi sem bil čisto brez kondicije, poleti sem pa že pretekel 17 km brez problema in sem načrtoval odtečt 21 v Lj, potem je blo pa tok dela pr bajti, da sem hodil spat ob polnoči ves zmahan, zjutraj pa jovo na novo, tako da ni blo ne časa ne energije za tečt. Tako sem zgubil malo na kondiciji, zdaj sem pa dobil še bolečino v kolenu tako da letos ne bo nič... Sem pa drugače tudi sam bolj nočni tekač, saj tek in vse ostalo kar spada zraven vzame kar nekaj časa in zato tečem ponoči ko drugega itak ne morem delat... Me pa zanima nekaj; ker sem novopečeni šudent bom odslej tekel po Lj pa bi prosil če mi poveste kje so kakšne lepe trase in še bi rad zvedel kako varno je teči po Ljubljani v večernih urah.
Odvisno kje boš stanoval. Sicer pa kot so že rekli, celoten Tivoli, Rožnik, PST od Kosez do Murgel in vse skupaj v povezavi. Jaz sem tu vadil za svojo 21ko, čeprav za 15km+ moraš že kar naštudirati traso, da je zadosti dolga.
Varno? Mislim, da je na splošno precej varno teči na teh območjih, sploh za moške :|
Edini problem so lahko spuščeni psi, ki jih folk kar pusti letati naokoli, čeprav bi morali biti privezani.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Ljubljanski maraton

Odgovor Napisal/-a mango » 08 Okt 2014, 22:24

Hvala za nasvete! Stanujem va Viču, tako da bom najverjetneje izbral Tivoli ali Rožnik.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Ljubljanski maraton

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Okt 2014, 22:39

mango napisal/-a:Hvala za nasvete! Stanujem va Viču, tako da bom najverjetneje izbral Tivoli ali Rožnik.
Če stanuješ v Rožni, imaš recimo lepo varianto okoli 10km: mimo BIO faksa na PST, po njej do Koseškega bajerja, Mostec, Rožnik in nazaj v Rožno. Praktično ne srečaš avta, skoraj ves čas makadam, drevesa, narava.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Ljubljanski maraton

Odgovor Napisal/-a mango » 08 Okt 2014, 22:52

Stanujem pri elektro faksu, tako da rožna ni daleč, samo me zanima kako je z javno razsvetljavo- sklepam da je ni če omenjaš makedam in naravo, vendar me popravi če se motim :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Ljubljanski maraton

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Okt 2014, 23:38

ma glej na kratko povedano, po moje bos prej zadel na loteriji kot pa ti bo kdo kaj naredil ce bos ponoci laufal po Ljubljani,... dodatno bos ti laufal po Vicu in okoli roznika kjer npr v tem casu pritece mimo 1 clovek na 2 minuti ;)... skrb je odvec.
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Ljubljanski maraton

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Okt 2014, 07:05

mango napisal/-a:Stanujem pri elektro faksu, tako da rožna ni daleč, samo me zanima kako je z javno razsvetljavo- sklepam da je ni če omenjaš makedam in naravo, vendar me popravi če se motim :D
Jah, na PST in Rožniku je ni (hvalabogu). Če boš tekel ponoči, imaš osvetljeno od Rožne mimo Čada do Rožnika, vrneš se po isti. Sicer ti bolj ostane za ponoči po mestu. Seveda se dobijo LED čelke, ki ti pred sabo naredijo dan, tako da je to tudi opcija.

Odgovori