Urbane legende o britju, razbijmo jih :) !!

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
ZooGal
Prispevkov:4
Pridružen:01 Okt 2013, 10:27
Urbane legende o britju, razbijmo jih :) !!

Odgovor Napisal/-a ZooGal » 04 Okt 2013, 14:23

Zdravo,

jaz se sicer (upam da) nikoli nimam namena brit po obrazu z britvami, moram pa priznat, da so mi res všeč in se mi zdi tak način britja privlačen. Ko sem se kdaj pogovarjala s kakšnimi moškimi, o tem kako se brijejo, oziroma zakaj se ne z britvami, jih je večina navedla 2 vzroka:
1. bojijo se, da se bodo porezali (najbrž vpliv filmov?)
2. zdi se jim, da tako britje dolgo traja.

Če poskušam povleči neke vrste vzporednico, se mi zdi to malo podobno kot je pri ženskah make-up. Ko se odločiš zanj, ti na začetku vzame kar veliko časa, tudi kakšno stvar si včasih malo preblizu zrkla postaviš,... ( za razliko od britja, je velika nesreča pri makeup-up takrat, ko je na obrazu podlaga, blusher, mineralni dodatki, baza na vekah, narejene sence, obrobe, črta s tušem, nato pa se z maskarino krtačko "zbodeš" v oko, ki v trenutku postane rdeče, boleče, polno solz... in vse barve se seveda počutijo kot otroci na koncu tobogana...). Po nekaj letih vsakodnevnega make-upa pa vse skupaj narediš v pičlih par minutah, z večjo natančnostjo, izbranostjo barv in ostalega. Nesreč praktično ni več, čas pa se drastično zmanjša.

Sklepam, da se tudi britja navadite na podoben način. Mislim pa da veliko ljudi tega ne ve, o tem na razmišlja...

Ker se meni zdi, da bi svet bil lepši, če bi se več moških brilo z britvami, se mi zdi da bi bilo mogoče fino, da bi kdaj (v soboto, sredi tržnice, na bolšjaku?) naredili kakšno predstavitev britja - kako hitro gre to tistim, ki to obvladate, koliko kože še imate po obrazu, proces in seveda rezultat.

Če bi bil kdaj kak dogodek, bi ga z veseljem prišlap ogledat ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Delavnica / predstavitev klasičnega britja

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Okt 2013, 19:24

pozdravljena zoogal,.. sicer je po moje delavnica bolj tezko izvedljiva (obcutljivost britev, prenasanje bolezni, neprimernost zunanjega prostora itd), vendar pa jo nekako virtualno nadomesti ta forum kjer bomo po svojih najboljsih moceh pomagali razjasniti vsa vprasanja :) ..
ce poskusam odgovoriti kar na tvoji dve vprasanji:

1. bojijo se, da se bodo porezali (najbrž vpliv filmov?)
ODG:ob upostevanju nekaj enostavnih smernic (uporaba brivske pene, npr iz mila, mehcanje dlak, ipd) ni vecjih nevarnosti, seveda malo previdnosti ni odvec

2. zdi se jim, da tako britje dolgo traja.
ODG: britje z britvijo se poleg omogocanja res kvalitetnega britja stej kot tisti delcek dneva ko ga ima clovek samo zase i si ga za to vzame, saj mu to nudi neke vrste zatocisce, oddih v danasnjem svetu nenehnega hitenja :)

lp
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Urbane legende o britju, razbijmo jih :) !!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Okt 2013, 19:57

Pa glede odgovora 2 ima verjetno gospodična ZooGal tudi prav glede hitrosti? Torej da je britje vedno hitrejše. Ne brijem se z britvami, pač pa DE brivnikom, kjer mi gre tudi vedno hitreje.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Urbane legende o britju, razbijmo jih :) !!

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 04 Okt 2013, 21:15

Veliko folka te čudno gleda že, če rečeš da se ne briješ z električnim brivnikom ampak z Mach3 ali Fusion.
Kaj šele, da rečeš da uporabljaš klasični brivnik ali celo britev. :D :roll:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Urbane legende o britju, razbijmo jih :) !!

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Okt 2013, 22:43

@mach3: ja to pa po moje tudi cisto odvisno od folka,.. sploh starejsi ko ljudje postajajo (baje :D ) , bolj stremijo h kvaliteti zivlljenja (in drugih stvari) in si vzamejo kdaj cas, ker ga ze tako ni na pretek in "znajo bolj ceniti male stvari", kakor oguljeno se ze to slisi :D :D
britev.si ruleeees :)

ZooGal
Prispevkov:4
Pridružen:01 Okt 2013, 10:27

Re: Urbane legende o britju, razbijmo jih :) !!

Odgovor Napisal/-a ZooGal » 10 Okt 2013, 13:17

O, super! Hvala vsem za odgovore :)

Čist eno butasto vprašanje še imam. Kdo vas (moške / fante) sploh nauči kako se obriti? Očetje? vsak sam malo poskuša? Najbrž tega ni v predmetniku gospodinjstva za fante v OŠ? (btw - a ta predmet še obstaja?)

p.s. Se pa strinjam o naraščanju stndardov s starostjo. Ne samo v povezavi z britjem ;)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Urbane legende o britju, razbijmo jih :) !!

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Okt 2013, 13:35

Ne vem, meni so enkrat v OŠ za rojstni dan nabavl električni brivnik in potem sem se pač bril. Ne vem, če mi je kdo kaj veliko razlagal.
Po ene 7. letih električnega sem pa zaradi firbca nabavil SensorExcel in se v parih poskusih sam naučil. Od takrat naprej se nisem več dotaknil električnega.
Zdj me pa učita geofatboy in mantic iz jutuba. :mrgreen:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Urbane legende o britju, razbijmo jih :) !!

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Okt 2013, 13:46

mene tudi ni noben ucil,.. ne vem pa ali sem imel prej wilkinson brivnik na kartuso (ne vem, verjetno je bilo 1 rezilo), potem sem imel elektricni brivnik ki mi niti pod razno ni bil vsec (ne odreze do koze in iritira kozo), zato sem se vecino casa bril s takimi ali drugacnimi brivniki na kartuse ... zdaj se prakticno vedno z britvijo (naucil me je pa stris internet :D )
britev.si ruleeees :)

ZooGal
Prispevkov:4
Pridružen:01 Okt 2013, 10:27

Re: Urbane legende o britju, razbijmo jih :) !!

Odgovor Napisal/-a ZooGal » 10 Okt 2013, 14:35

Potem pa ni druge, kot da začnete snemat videe :)
Čeprav... vseeno, da bi se vi prišli obrit s svojimi britvami v kakšno OŠ, za kakšen projketni dan, pa da lahko tut očetje pridejo gledat ;)
Res škoda, da ni več brivcev (vsaj šolskega programa se mi zdi, da ni več)... Si predstavljam, da je to nekaj takega kot manikura / pedikura / frizer za ženske. Raje moški pri brivcu kot na manikuri ;) (not that it's wrong in any way)

Bajkman

Re: Urbane legende o britju, razbijmo jih :) !!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 12 Okt 2013, 00:02

Jaz sem bil tudi prepuščen samemu sebi. Prva navodila sem videl šele kakih 8 let pozneje v smislu Wilkinsonove reklamne zloženke v Leclercu (da je dobro briti s toplo vodo, si prej umiti obraz z milom in vročo vodo, na koncu splahniti z mrzlo vodo,..).


Začel sem direktno z brivniki na kartuše. Kupil sem si gillette Sensor excell, ki je vsaj zame bil še najboljši od vseh naslednjih. Vsakič ko je prišel nob brivnik na kartuše, sem ga kupil. Mach3, Mach3 Turbo, Fusion, razen Fusion Proglide. Bil sem naiven in sem verjel, da novejša stvar zagotovo pomeni tudi napredek. Zadnje čase pa mi je bilo vedno bolj žal, da sem zavrgel ročko Sensor Excell.

Leta 2009 (se mi zdi) sem si kupil še top model električnega brivnika (Braun serija 8). dobil sem ga iz Nemčije, ker je pri nas stal 299 EUR. Ampak ta "tehnološki čudež" nikakor ni bril na gladko in kmalu sem ga konzerviral nazaj v embalažo, kjer je še sedaj. :D

Odgovori