Novi iPhone 6

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Bajkman
Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 21:00

Zopo po sami izgradnji ni superioren in plastika zna malo pokati.
Imajo pa 2 leti garancije pri uvozniku za Slovenijo. Dual sim seveda pomeni dve cifri v enem telefonu.
Telefon je zelo pohvaljen in za tisti denar pravi stroj.

Bajkman

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 21:08

Vse informacije tukaj:
http://zopo.si/sl/

Ce bi sedaj kupoval telefon, bi bil to Zopo. Velik ekran je dobrodosel, a potem toliko bolj trpi baterija. Sam pri sebi se moras vprasati, kateri kompromis je zate.
Tudi 8jedrnik verjetno za baterijo ni nedolzen. @Primorec, ce ga obremenis, se verjetno kar presneto greje?

Lp

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 21:13

kaj pa primerjava npr zopo ZP980 in one plus one.. a je ze kdo kaj prmerjal..

npr po tem testu pride one pus one na vrh pred Samsung S5.. direktne primerjave med Zopo in one plus one pa ne najdem..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 22:05

Težko primerjati preko internetnih specifikacij.
Zopo je verjetno hitrejši, One plus One najbrž z boljšim ohišjem. Zopo na primer nima LTE, One plus One pač.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 22:18

glede na to da sta oba cca kot vroce zemljice v android svetu (pa se kaksen xiaomi), mi je skoraj malo cudno da kaksenzanesenjak se ni naredil te primerjave... , je p ares da je ne morem najti..
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Primorec » 09 Sep 2014, 23:59

Ja, 2x sim zaradi službene številke, 32Gb sd kartica gre noter, build quality je zelo dober, kupiš ga na zopo.si, kjer tudi uveljavljaš garancijo...Kaj češ boljšega? Itaq telefon rabiš cca 2 leti če prej ne crkne, potem menjaš, ker te igrače gredo hitro naprej tehnološko gledano..Niti nima smisla investirat več kot toliko...Sedaj boš kupil iphone 6, čez pol leta ga bo sekal vsak kitajc po zmogljivosti...Res brezzveze preveč investirat..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Sep 2014, 05:43

... to je tudi res, casovni okvir , bomo videli kako bo oz kaj ob padlo
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Sep 2014, 07:32

Hm, direktno gledano po Antutu benchmarku ima score 30955. Glede gretja me je recimo kaka Nokia bolj pekla kot tale. Kar se tiče baterije sem se pri jiayu g3 razvadil, ima 2700mAh, tale zopo pa 2000mAh..Ponoči ga izklapljam, wifi ali data vklopim ko aplikacija rabi drugače ne, pa ga polnim recimo na 4 dni, včasih prej. Verjamem da ga bo kdo polnil vsak dan, ker jaz nisem nevemkako aktiven uporabnik, še največ dela pri meni sports tracker, igric ne igram..Škoda se mi zdi le da ta telefon nima novega mediatekovega 8 jedernika z novim gps chipsetom z podporo za glonass. Treba je vedet da kitajci ne vgradijo dobrih anten za gps (razen kak htc - one mini ima strašen gps sprejem). Tudi recimo programsko se je le treba malo potrudit in editirat gps.conf da zadeva hitro in natančno dobi fix. Kot informatik sem zgrožen, ko vidim kaj ljudje packajo s to datoteko, še več nekateri romi z needrom.com so taka skrpucala, kot da bi jih delal 8 letni otrok, ki misli da obvlada..Pri teh stvareh je treba zelo zelo pazit da se flasha z kredibilnega sourca..V tem vidim problem z androidom, root aplikacije in slabo skupaj zmetani romi..Pa še kak louncher bi bil za umaknit z neta, ker to je žalitev za sicer še vedno dober Android OS, ampak s svojo odprtokodnostjo prihaja počasi na slab glas zaradi kretenov, ki mislijo da obvladajo..

Bajkman

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Sep 2014, 15:02

Se strinjam, pač IOS je zaprt, Android pa odprtokodni.

Vsako ima svojo prednost. Če veš, kaj na telefon dajati in kaj ne, potem je odprtokodni sistem prava izbira.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Sep 2014, 15:46

se nebi cisto strinjal,.. sam v rokah se nisem imel Androida ki bi bil rootan pa jih je kar nekaj po cca par mesecih delalo kot da bi na njih bil parkiran valjar...
britev.si ruleeees :)

Odgovori