Novi iPhone 6

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Sep 2014, 18:44

hja, prvo delo ki ga jaz naredim je da ga rootam, ker le tako lahko deinstaliraš vse kar te moti, drugače ne gre..To je na android telefonih že nujno zlo, če ga želiš res dobro uporabljat..
Bom dal drug primer iz informatike: folk kupi printer za pc in klikne na setup ter potrjuje pri inštalaciji vse z next, next..Naloži se pa 25 programov, ki jih uporabnik nikoli ne bo rabil..Nato ta printer crkne, nabavijo novega, nato priklopijo par telefonov, ipd, ipd...Potem še dva ali tri preizkusne antiviruse eden na drugega, vsak s svojim toolbarom (magnet za trojance)...Potem po mesecu ali dveh poklekne IE, naložijo chrome...Po mesecu poklekne še ta...Nato pa ga dobim jaz v popravilo...

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 02 Dec 2014, 12:26

Bajkman napisal/-a:Vse informacije tukaj:
http://zopo.si/sl/

Ce bi sedaj kupoval telefon, bi bil to Zopo. Velik ekran je dobrodosel, a potem toliko bolj trpi baterija. Sam pri sebi se moras vprasati, kateri kompromis je zate.
Tudi 8jedrnik verjetno za baterijo ni nedolzen. @Primorec, ce ga obremenis, se verjetno kar presneto greje?

Lp
Mogoče ve kdo zakaj strani ni več? :D

Bajkman

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Dec 2014, 12:29

Se hecaš? :D Pravkar sem jo uspešno odprl:
http://prntscr.com/5ce72o

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 02 Dec 2014, 12:45

Pa res... par minut nazaj ni bla dosegljiva :D

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Primorec » 02 Dec 2014, 15:48

Še nekaj, ni vic samo v številu jeder, tudi aplikacije znajo biti slabo napisane..Sem kupil sygic navigacijo, dal 19 eur (70% popust), pa mi najnovejša verzija sploh ni delala. Naložim eno staro verzijo, dela ko šus..Javim na suport in mi dajo link do predzadnje verzije, naložim in dela scrolanje po polžje, namesto da bi delal scroll ti vklopi/izklopi opcije, mislim worst gui...Najrajši bi jim zatežil za refund..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a olly » 23 Mar 2015, 08:34

Ker sem ravno dežurni forumski kekec za teme iz naftalina vlačit, bom pa na svitlo dal še tole :)

iPhone 6 in iPhone 6 Plus sta že dolgo med nami, vendar jaz po njiju nimam nobene želje. Sta mi prevelika.

Že iPhone 5S, ki ga imam, je bolj zoprn od 4S in 3GS, ki sem ju imel prej. Meni je vse tole, kar delajo dandanašnji, preveliko, ker telefon okoli prenašam v žepu in mi gre na živce, ker kar naprej nekje nekaj žuli in ga je treba obračat po žepu, da je motnja čim manjša.

V času, ko so bili smartphoni še zgolj vizija in smo po žepih vlačili miniaturce, za katere niti vedeli nismo, da jih imamo, so bili telefoni normalnih velikosti, stremelo se je k temu, da jih naredijo čim manjše. Šel sem na kolo, na tek, telefon sem vzel s sabo in je bilo. Zdaj pa ali ga niti s sabo ne vzamem več, ali pa se hudičevo mučim, ko iščem primeren prostor, kamor bi ga shranil.

Nasprotno pa danes - telefoni, ki to sploh niso več, postajajo čedalje večji. Briše se meja med telefonom in tablico in mene to moti.

Menim, da bi bilo prav, če bi smartphone ostal majhen, kakršen je bil recimo 4S s svojim 3,5-inčnim zaslonom, ker je to popolnoma zadostovalo za normalno delo. Komur ne, naj si nabavi tablico in naj še to prenaša naokoli, pa bomo vsi zadovoljni.

Kar se tiče operacijskih sistemov, pa tole: iOS je SISTEM, pregleden in preprost. Android in Windows Phone sta nelogični skrpucali, resda prilagodljivi, a meni skrajno zoprni in neprijetni za nastavljat, kar je žal moja večinska naloga, ko delam z njimi. O jajcih, kot je BlackBerry sploh ne bom izgubljal besed.

Posebej alergičen sem na slovenske prevode kateregakoli operacijskega sistema. S tem se ne da delat!

Skratka, s skrbjo se oziram v prihodnost - ostal bi rad na iOS-u, toda če se bo trend razvoja nadaljeval v povečevanju dimenzij zaslona, potem sem oplel.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Primorec » 23 Mar 2015, 09:16

Ja, res je telefoni so preveliki. Ko rabiš kaj na internet pogledat pa so premajhni...Problem imam tisto veliko ciglo vlačit z seboj ko grem z kolesom na turo, ali naprimer na plažo...Imam še Motorolo V3 za take stvari ampak mu odpoveduje baterija.. Mogoče ko malo kitajci zminiaturizirajo zapestne ure/telefone si omislim eno. Eno tako uro/telefon mi je posodil kolega na test pa je bil skoraj že sprejemljiv, po funkcijah in teži. Samo prekladat sim kartice se mi ne da. Da se sicer nekaj dobiti v tem smislu na telekomu, vendar je drago. Imel sem eno predplačniško sim za ta namen ampak sem jo čez zimo pozabil polnit pa mi je potekla, pa še tiste prevezave klicev urejat ipd. Kako imate vi to urejeno (mislim na športnike, hribolazce in plaža people).. Skratka pain in the ass je s temi sim karticami. V bistvu bi rabil dve sim z isto številko, pa da je aktivna samo ena v danem trenutku, telekom je nekaj imel ampak ne predplačniško in drago pri naročnini..

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a iii » 23 Mar 2015, 14:32

+1

hehehe - še eden, ki še vedno vztraja pri "prastarem modelu" - 4S.
Sicer me mika dodatna vrstica v 5ki ampak da bi pa moral imeti 6ko ali celo 6+ skoz zraven si pa ne predstavljam!
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a brico » 23 Mar 2015, 15:18

prijatelju je po 10ih dneh odpovedal iphone 6...šel je na servis in kaj so rekli...telefon je prišel v stik z vodo...popravilo 400 evrov...ni mogel verjet....napisal pritožbo na firmo in dobil odgovor da so svi pooblaščeni serviserji odgovorni za svoje delo in da jim popolnoma zaupajo?!?...ne bom opisoval njegovo reakcijo...v glavnem, nikoli več....izjema ali ?!?...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Bajkman

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Mar 2015, 15:30

Kako smo si različni!

Jaz sem bil lastnik treh Iphone-ov. Čeprav mi prvi ni nikakor ustrezal, sem bil trmast in prepričan, da je to najboljši telefon. Prehod na prvi Iphone 3GS je bil iz serije odličnih Nokij, zadnje tri so bile Symbian N95, N95 8GB, E71, Za kratek čas še E72.
Po prvem Iphone-u sem že imel tudi legendarni HTC HD2, na katerega sem namestil Android. Kruto spoznanje, da mi Android bistveno bolje odgovarja, da je bolj praktičen in z določenimi optimizacijami tudi prav tako "smooth". Še sedaj se sprašujem, zakaj sem bil tako trmast, da sem za njim kupil še dva Iphone-a.
Sedaj sem že dolgo obdobje na sedaj že zastarelem Androidu Samsung Galaxy S2, nanj pa sem namestil custom ROM Cyanogenmod. Ekran je mislim da 4.3". Telefon sabo nosim v majši torbici (pederuši :D), kakor tudi denarnico, ključe, svetilko.
In osebno bi si res kdaj zaželel večji ekran.
Glede na izkušnje Iphone NI za mene in sem prepričan, da ga vsaj še dolgo dolgo ne bom imel, ker si ne upam izreči besede nikoli. Trenutno je za mene kvalitetno izdelan Android zmaga.
Glede Blacberryjev se tudi nikakor ne strinjam. Če si mislil OS, tam je res tako tako. OS je zaprt in lahko rečemo da v današnji konkurenci tudi slab. A v današnji dobi pozabljamo na poglavje telefonije. Tam pa Blackberry spravi na kolena Iphone in večino androidov.

Danes se vse preveč govori o digitalnem delu vseh naprav. Kaj pa analogni del, kateremu se ni mogoče izogniti??? Elektroniki bodo vedeli, o čem govorim. Antene, zvočniki, mikrofoni in tudi pretvorniki, pa še kaj, so stvari, katerim se ne bo dalo nikoli izogniti. To so tehnični zahtevnejše stvari, potrebnega je več znanja, ljudje, ki razvijajo to poglavje, pa so inženirji in umetniki istočasno.
Zakaj se skuša kolikor je mogoče izogniti analognemu delu? Zaradi VIŠJE cene.

Telefon je v osnovi telefon. In nekako smo pozabili, kaj je za telefonijo sploh pomembno. Osnovna in najpomembnejša stvar je KVALITETA ZVOKA ter s tem povezan dobra antena, kjer signal ni popoln. Na ti dve lastnosti pa močno vpliva točno analogni del telefona.
Tudi pri S2 opažam, da me ljudje ne slišijo razločno, če govorim malo hitreje, pa čeprav se res trudim, da okrog mene ni hrupa, da govorim dovolj glasno, razločno in da telefon priložim na uho tako, da je mikrofon čimbolj v bližini mojih ust.
Nisem se mogel načuditi, kako hudičevo lepo sem slišal sestro, kadar me je poklicala - z Nokie E6, pa čeprav me je klicala med vožnjo iz avtomobila na regionalni cesti, diesel motor. Torej daleč od idealnih pogojev.
Pred kratkim je prešla na S5 in lej hudiča, kar na enkrat jo slišim manj razločno, kar je zelo moteče (kaj, povej še enkrat,..). Možno sicer, da je z njenim S5 kaj narobe.

In točno na kvaliteti pogovora (zvoka) je Iphone obupen. Sogovorniki so me slišali nejasno.
Kadar se slišiva z najboljšim kolegom, kateri vedno takoj kupi novi Iphone, ko pride ven (za to pač da denar), ga slišim nerazločno. Pogosto ga moram opozarjati, naj govori glasneje, čeprav je doma, v sobi, v tišini, brez prižganih TV-jev. Če govorimo nekoliko tišje, je lastnost Iphone-ov, da naš govor enostavno "odrežejo".
Drugi kolega, kateri ima podjetje in ogromno telefonira, me pokliče, ko ga slišim veliko manj razločno kot pred tem. Pravim, naj si na njegovem telefonu spuca luknjico mikrofona, on pa mi razloži, da to že ni problem, pač pa je kupil nov Iphone 5S. In da mu sedaj vsi govorijo, da ga slišijo manj razločno.

In glede kvalitete zvoka, signala, kompletne telefonije, mi je včasih žal za starimi Nokiami. In najboljša izmed najboljših 6310i:
Slika

Še vedno jo imam in včasih z največjim veseljem uporabim, ljudje so presenečeni, kako dobro me slišijo, ko jih vprašam. Tudi jaz njih slišim razločneje, če imajo dober signal in telefon, zvok iz njenega zvočnika je bolj "globok", z razločno večjim frekvenčnim razponom. Danes, v današnjih telefonih so zvočniki majhni s kvadratno membrano, zelo občutljivo narejeni. Prej so bili normalno okrogli, večji, robustnejši in vizualno vsaj malo podobni zvočnikom. Kadar so prišli kaki opilki, se jih je dalo očistiti in zvočniki so veselo delali dalje.
Danes v večini primerov ni druge kot menjava.
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 23 Mar 2015, 15:37, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori