Novi iPhone 6

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Sep 2014, 22:38

Evo da vas vidim, z jutrisnjim dnevom se za ne nova iphone mrzlica, na strani ze odstevajo http://www.aple.com cas do najave, delnice gredo gor, ljudje kampirajo pred stacunami (v US), po forumih verjetno ze na veliko spekulirajo o tem kaj in kako bo.... Jaz vem da bo... Khm khm drag :ugeek: ...

Salo na stran, kliub slabim lastnostim (cena, zaprtost sistema, dolocene nedoslednosti ipd) se mi zdi da je to top telefon, ki vrsto let dobro sluzi, operacijski sistem (iOS) deluje vrhunsko, intuitivno (mene pri njih pritegne funkcionalnost, oblika je bolj kot dobrodosel dodatek :) ).. kar se mi zdi glavna prednost pred ostalimi telefoni in njihovini operacijskimi sistemi (glede na moje izkusnje),.. Po pravici povedano me je zadnje cas navduseval tudi one plus one telefon,..

Skratka, namen teme ni vojna med androidasi in iOSasi, ampak bolj mnenja kaksne bo oz od jutri kar je po vasem menenju novi iPhone...
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Primorec » 09 Sep 2014, 09:38

Dokler ga nimam v roki ne rečem nič..Ampak da malo razširim temo moram kot informatik priznat, da dosedaj appla nisem jemal resno, mogoče zaradi precenjenosti v primerjavi z drugimi proizvajalci, ampak če ga bo Microsoft še naprej tako biksal z operacijskim sistemom, bom resno razmišljal o zamenjavi operacijskega sistema..
Da se vrnem na mobilne telefone, Android že lepo sledi Microsoftovi mantri (če se da kaj zakomplicirat bomo to tudi storili in fino zaračunali)...Hvala bogu da je Android (še) zastonj..Vsaj na kitajcih...Sam ravno zaradi tega kupujem kitajske telefone ker sovražim bloatware od prednaloženih aplikacij..Sem dobil v roke pred kratkim Samsunga S5 pa mi je šlo na bruh z čim vsem posiljujejo uporabnika.. Prvo delo deinštalacija programov, enako kot na prenosnikih s prednaloženimi sistemi..
Vsi proizvajalci služijo s tem, da ti vsiljujejo Facebook, twitter, hangouts, Google talk, whats app, skype in podoben bloatware.. Really hate it.. Mislim, če bom rabil bom že sam naložil...too much..

Pa da skrajšam, ko ga dobiš v roke napiši kratko recenzijo..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 16:29

jah z Applom je to tezko ,.. ogromno je uporabnikov ki so sektasko zaljubljeni v znamko, cel drug segment je fensi smensi ljudi ki ga imajo zaradi izgleda, statusa, sam se (po svojem mnenju) pristevam med tretje uporabnike, ki ga imajo zato ker je dober in so pripravljeni prezreti, potrpeti, zaobiti dolocene pomanjkljivosti..

android se mi je vedno ko sem ga prijel v roke zdel prevec na hitro in povrsno skupaj zmetan, po ca pol leta se vse obesa in ne gre nikamor, izgleda ca tako kot moj iphone po 4,5 letih intenzivne uporabe :D ... , o windows telefonih ne bom niti zacenjal ker po mojem mnenju ne dosegajo nivoja, eidno kar so nareidli da so dokrajcili symbian in nokio :twisted:

ampak iphone je pac svinjsko drag, ravno danes sem zasledil da bo po pricakovanjih stal v EU cca 800 euro (ali verjetno se kaj zraven)... po drugi strani je one plus one (android, mod cyanogen) 300 euro in glede na OS bi mi bil ta ljubsi od samsunga, HTC-ja (s katerim sem btw imel pred cca 5 leti tka oslabo izkusnje (s telefonom in podporo) da ne vem ce ga bom se kdaj kupil) .. bomo videli :D .. sploh pa bojo itak cez 2,5h predstavili (oz zaceli predstavljati) kaksen bo tanov telefon :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Omega » 09 Sep 2014, 16:48

osebno se popolnoma strinjam za Primorcem, ampak moram pa priznati da čeprav so apple izdelki dragi, so vsi na popolnoma drugem nivoju kvalitete kot konkurenca, vse od teže do detajlov kaže na premium izdelek.
saj kamorkoli pogledaš, vedno je nekje firma ki je 2x, 3x dražja, ampak je kvaliteta res veliko boljša. potem pa nastopi vprašanje, če je tista kvaliteta vredna svojega denarja, to je pa odvisno od vsakega posebaj, jaz nebi dal več kot 300€ za telefon, pa naj bo še kako dober :D za moje potrebe je idealna nokia n900, samo kaj, ko se je nikjer več ne dobi :(
o androidu, moram rečt da je zanimiv OS, ki je postal razširjen zaradi hitrosti in preprostosti... No, hiter in preprost ni več, ima pa že svoj cult following, vsi pa vejo da android začne neznosno počasi delat po 2 mesecih uporabe, potem ga pa formatiraš :D
Up spirits!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 16:51

ja to je vse lepo in prav ce ti je sistem in kar je gor pogresljiv, ce p aimas ne vem kolko nastavitev, accountov, podatkov itd itd gor vezanih potem pa ti reformatiranje ni najbolj vsec (pa roko na srce pri apple-u upgrade in restore teh podatkov in accountov kar dobro dela)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 16:54

Mene zelo presenečajo izjave o počasnem delovanju Androida. Seveda, če se vse povprek nalaga aplikacije z marketa, drugega niti ni za pričakovati. A če nepotrebne pravilno deinštaliraš ga vsake toliko ponovno zaženeš, deluje normalno.

Pred leti sem imel 2x Iphone 3GS, nato še 4. motila me je predvsem omejenost, aplikacije preko PC-ja, ne da se ga prilagoditi, kot se da Android. Da niti ne govorim, da na začetku nisem mogel pošiljati MMS. Mene je to zelo motilo in sem "javno" kritiziral.
Ostalim lastnikom je bilo ob tem zelo nerodno in so me raje preslišali. :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 17:00

:D :D ... jaz imam 3gs ze 4,5 let; MMSji grejo od prvega dneva, odprt (moj telefon) je bolj kot prednalozeni os-i na Samsungih ipd... ampak sedaj se ze pevec pomikam proti sektaskim pripadnikom :twisted: :twisted:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 19:46

evo... znanko kako pa kaj ipd... kdaj bo pri nas mi pa ni jasno

kaksni komentarji, zanimive primerjave?

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_6-6378.php

https://www.youtube.com/watch?v=R4-YdC5N6Lo

:roll: zakaaaaaaaaaj mora bit tako draaaag..
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Primorec » 09 Sep 2014, 20:00

Jaz imam sedaj zopo 980+, 8 jedernik 5 col zaslona z zaščito iz kaljenega stekla..Prezadovoljen...za 205 eur!
Če bi lahko še enega kupil bi bil zopo 998, ker se hitro razvadiš velikosti zaslona..
Skratka telefon brez bloatwera, dela ko šus, za razliko od par let nazaj so se mi vse nastavitve in kontakti sinhronizirali z gmaila takoj in popolno, skratka ready to go v 5 minutah..
Še 5 min sem porabil da sem obrezal sim kartico, druga je šla noter brez predelave...BTW: ne kupim več telefona brez dual sim..Sem se tudi razvadil že od prejšnjega kitajca jiayu G3...Aja če ga kdo rabi je naprodaj...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 20:27

zakaj 2 sim-a, zaradi 2 stevilk ali kaj drugega?

a pa tile tvoji zopo imajo rezo za spominske kartice? .. kaksen je pa kaj built quality..? kako je z garancijo oz uveljavljanjem le te
britev.si ruleeees :)

Odgovori