Žgane pijače (Šnops)

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Žgane pijače (Šnops)

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Sep 2014, 22:26

.. ce bo prilika bom probal :)..
britev.si ruleeees :)

Fasan

Re: Žgane pijače (Šnops)

Odgovor Napisal/-a Fasan » 07 Sep 2014, 07:23

;)
Zadnjič spremenil Fasan, dne 25 Okt 2014, 14:52, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Žgane pijače (Šnops)

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Sep 2014, 09:19

hvala za info,... mogoce kupim ce bo kdja priloznost :D
britev.si ruleeees :)

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Žgane pijače (Šnops)

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 10 Sep 2014, 02:55

Ko sem bil v Grazu sem šel na predstavitev distilerije Bauer, ki je sicer najbolj znana po Jägermeistru in mogoče Nikita vodki, sem pa bil absolutno prepričan v njihovo kvalteto, ko nam je po predstavitvi obratovanja v trgovinici pripadalo preizkušanje vsega, kar imajo na zalogi.
Tam sem našel tapravi biser med žganji: Bauer Geile nuss
Slika oziroma v sodobnejši bolj fensi flaški Kuss der Haselnuss: Slika.

Gre za lešnikovo žganje s 33% alkohola, ki ob primerni ohlajenosti bolj podaja sladek okus lešnikov in deluje kot bi pil liker, ki pa to ni, lešnikov liker je pa še toliko bolj sladek in se lahko pomoje skrije pre dokusom te poslastice.

Pri nas je zadeva dobavljiva tudi preko davidovega(ali spletnega) hrama.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Žgane pijače (Šnops)

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Sep 2014, 08:27

V našem koncu nikoli ne kuhamo šnopsa iz mešanega sadja..Pri drugi kuhi pa tudi mi včasih dodamo kumino ali suhe slive za dodaten okus..Kot pri vsaki stvari si je treba tudi za žganjekuho vzeti čas.. Mnogi hočejo zadevo čimhitreje spravit skozi, ampak jaz potem tako žganje zavoham že na kilometer..
Najboljše, ki smo ga doma napravili je bilo iz divjih češenj, tudi iz hrušk (tepke) je bilo zelo dobro... Na šentviški planoti pa ga delajo celo iz drnulj..Ne vem sicer kako jim to uspe nabrat, ampak zgleda da jim..
Poznam pa tudi kekce, ki tako nahitro narejeno žganje poskušajo prodati s tem da ga zmešajo v medico, borovničke ali medvedovo kri, da folk ne ve kak šhit pije, ampak tisti ki se malo spozna bo to samo odložil in šel..
Tudi jagermaister je bil eno leto zelo zelo slab, so zgleda poizkušali nekaj zbiti stroške, sem ga tudi samo odložil na enemu žuru in pil vino..

Aja najmočnejšo zadevo, ki sem jo probal pa je bil absint kupljen v Brnu..Mislim da je imel nekaj čez 60%..Ampak bil je kvalitetno narejen..

Sicer pa tukaj na primorskem slabo žganje (iz npr vinskih tropin) prodajo italjanom..Njim je všeč da jih full speče po grlu.. Pravo žganje tega ne naredi..

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Žgane pijače (Šnops)

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Sep 2014, 13:10

10 let sem delal v gostistvu kar pomeni da sem že marskiaj probal zaradi službenih obveznosti. Najboljše žganje katero sem pil je bil Malinovc in to ne maline namočene v žganju ampak šnops 39% alc. kateri so naredili samo iz malin. Liter takšnega žganja stane kot kakšen boljši brandy (konjak). Pripravljal ga je pa oskrbik na koči na Smrekovcu. zadeve ni imel v ponudbi ampak samo za dobro obveščene :-). Lani se je oskrbnik zamenjal tk da predvidevam da ga več nimajo.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Žgane pijače (Šnops)

Odgovor Napisal/-a chrom » 11 Sep 2014, 13:07

Jaz pa izkljucno pijem zganje iz Srbije. Ipak imajo oni cel kup svetovnih prvakov.

Meni najljubsa so žganja iz kutine, iz malin ter iz dobrih sliv. Tudi njihovega zganja iz hrusk ali marelic se ne branim :-)

Fasan

Re: Žgane pijače (Šnops)

Odgovor Napisal/-a Fasan » 11 Sep 2014, 18:25

;)
Zadnjič spremenil Fasan, dne 25 Okt 2014, 14:52, skupaj popravljeno 1 krat.

Fasan

Re: Žgane pijače (Šnops)

Odgovor Napisal/-a Fasan » 11 Sep 2014, 18:26

Deleted!
Zadnjič spremenil Fasan, dne 25 Okt 2014, 14:53, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Žgane pijače (Šnops)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Sep 2014, 18:40

@Fasan, moram te razočarati. Bil sem pri sorodnikih in so ogledal pridelke na drevesih. Sliv dejansko sploh ni, hruške komaj kaj, jabolka tako tako. Samo ena stara hruška je bogata (moštnica), a mi je stric zagotovil, da je šnops iz tistih hrušk zanič (tako se je izrazil).
Sem pa šel tja z namenom skrajšanja obdobja do kuhanja.

Bojim se, da boš za pravi domači šnops moral počakati do naslednjega leta. :oops: Ne pomnim takega slučaja, vedno se je govorilo, da bodo drevesa letos pa res slabo obrodila, a vedno je bilo na koncu drugače oz, vsaj zadosti za mešan šnops. Letos pa kot zakleto. Koliko je temu pripomogel žled, žal ne vem.

Sem se pogovarjal z večimi ljudmi v naši okolici in glede sliv je kar povsod isto. Enostavno jih ni. Češenj skoraj ni bilo.

Zelo mi je žal za to, obljubo sem mislil resno držati. V tej situaciji pa to ni v moji moči. Morda lahko uspem kaj skuhati s kombinacijo tistih hrušk in kakih jabolk. Cilj je, a ne vem če je realen.

Odgovori