Piva - katera so nam vsec

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58
Re: Piva - katera so nam vsec

Odgovor Napisal/-a Omega » 23 Mar 2015, 18:10

No,če je že "in" oživljanje starih tem :lol: zdaj sem po dolgem času spet probaval nova piva: Waterloo tripel je precej saden, a ne preveč sladek, tripel karmeliet je meni osebno preveč podoben tistemu sirupu za izkašljevanje, Ghost ship ima najlepši vonj od vseh piv kar sem jih kdaj pil, je zelo citrusno, tak ima tudi okus (naj vas to ne zavede, pivo je light ale in je dokaj grenko. Meni se zdi dovolj osvežilno in se mi zdi da bom poleti kar to tolkel :D) in pa La Chouffe ki je piten, ima vsaj meni močan okus po suhem sadju, a mi je spet preveč sladek. od zgoraj naštetih bi defenitivno priporočal Ghost ship in waterloo tripel. Počasi se bo spet začela sezona piva, upam da bom letos našel tistega pravega ;)
Up spirits!

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Piva - katera so nam vsec

Odgovor Napisal/-a Omega » 19 Apr 2015, 13:08

Ker ta mesec jaz ne pijem piva, so se sošolci odločili da bodo probali ČISTO VSE KAR SE PRI NAS DOBI :evil:
no, baje je dober Bombardier
Slika
jaz pa tačas ciderje tolčem, zaenkrat probal Sommersby, ki je meni osebno preveč sladek in umeten (čeprav je ženskam zaradi sladkosti precej všeč)
Slika
Bulmer's apple cider je boljši, vonj ima nekako po malo skisanem jabolčnem soku, okus pa je na srečo veliko boljši kot bi ugibal po vonju :D ni preveč sladek, karbonacija je zmerna, vseskupaj zelo osvežilen
Slika
potem pa še en Perry (hruškov cider), Westons wyld wood organic pear cider, ki ima vonj podoben bulmersu, okus pa je izrazito hruškov. tekstura je na srečo normalna, hruškovega soka namreč ne prenašam preveč dobro
Slika
Up spirits!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Piva - katera so nam vsec

Odgovor Napisal/-a olly » 19 Apr 2015, 19:37

Kje pri nas se pa dobijo tile ciderji?

Zanimivo izgledajo, vredno pokušine!

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Piva - katera so nam vsec

Odgovor Napisal/-a Omega » 19 Apr 2015, 20:53

v lokalu vem samo za Geonavtik (pri trafiki na kongresnem trgu), pear cider in še nekaj drugih pa lahko naročiš na http://www.pivoljub.si/category/cider
defenitivno so za probat, ciderji so čisto drugačni od piva, bolj "lahkotni" in osvežilni, je pa res, da ne pašejo tako dobro zraven hrane.
Up spirits!

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Piva - katera so nam vsec

Odgovor Napisal/-a Primorec » 20 Apr 2015, 21:40

Tega sommersby-a sem nekje probal, mi je bil dokaj ok, sem tudi jaz en čas pil samo radlerje, ampak po npr treh popitih me je vse minilo. Radlerjev enostavno ne morem popit več kot 3 na večer, so presladki in me napihnejo kot balon.. Meni izgledajo kot neke vrste junk food pivovarske industrije..

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Piva - katera so nam vsec

Odgovor Napisal/-a Omega » 20 Apr 2015, 21:57

Primorec, tole ni nič podobno radlerju. Radler je pol pivo pol sok, ima tudi stopnjo alkohola okoli 2%, medtem ko so ciderji in perry-ji fermentirani sokovi. ta primerjava radlerjev in hitre hrane je pa kar primerna, ja :lol:
Up spirits!

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Piva - katera so nam vsec

Odgovor Napisal/-a brico » 20 Apr 2015, 22:24

to smo derali 1996 in 1997 na japonskem....YEBISU....žal nimam druge fotke....ta je bila plod inspiracije... :lol: :lol:

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Piva - katera so nam vsec

Odgovor Napisal/-a Primorec » 21 Apr 2015, 11:43

ha, ha..Ko si glih naredu sliko iz wc-a, kako si se pa spoprijateljil z japonskimi školjkami? Tale pisoar vsaj nima elektronike...Sem enkrat na enem blogu videl slike take japonske pametne školjke, sem se smejal, ker je bil verjetno zraven manual debeline tel. imenika..Pa sorry za OT...

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Piva - katera so nam vsec

Odgovor Napisal/-a brico » 21 Apr 2015, 12:01

Primorec napisal/-a:ha, ha..Ko si glih naredu sliko iz wc-a, kako si se pa spoprijateljil z japonskimi školjkami? Tale pisoar vsaj nima elektronike...Sem enkrat na enem blogu videl slike take japonske pametne školjke, sem se smejal, ker je bil verjetno zraven manual debeline tel. imenika..Pa sorry za OT...
:o :shock: :? ...guardare ma non toccare.... :lol: :lol: :lol:

ko te zalije v lasti sobi je OK....se preoblečeš...ko te zalije kje zunaj, je pa sranje....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Piva - katera so nam vsec

Odgovor Napisal/-a Primorec » 21 Apr 2015, 12:04

ha, ha, ha, se pravi da se hitro naučiš kanji..No vsaj tistih 20-30 znakov, he , he

Odgovori