Android telefoni Zopo

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Bajkman
Android telefoni Zopo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 12 Mar 2014, 15:38

Če se (bo) morda kdo odloča za nakup, obstajajo ugodni telefoni Zopo z Android 4.2.2. operacijskim sistemom. Sam sem bil vedno skeptičen do teh naprav s Kitajske, zato sem vsekakor bil bolj za imena (Samsung, HTC...)

A imel sem priložnost preizkusiti Zopo 980 in deluje kot "MRGA"! :D

Pri nas jih prodaja sledeče podjetje:
http://www.zopo.si/

Vrh ponudbe pa je model ZP990+:
http://www.zopo.si/telefoni/item/35-zop ... s-octacore

V Evropi je dotični model najugodneje tukaj:
http://www.ebay.de/itm/5-95-Zoll-Octa-C ... 1c3d11c2be

Od naročil s Kitajske, kar sem jih našel, pa tukaj (Če vam cariniki ustavijo CENA: 260$=187,23EUR * 1,22 (DDV) + 5 EUR manipulativnih stroškov =cca 235 EUR + carina 3,5%) :
http://www.ebay.com/itm/ZOPO-ZP990-Smar ... 417cf114e2

Ekran je 6", kar je več od Galaxy Note3. Zato obstajajo tudi modeli z manjšimi ekrani in podobnimi specifikacijami. Za referenco, Galaxy S4 ima 5" ekran.
Meni so pri Zopo ZP990+ omembe vredne specifikacije: 8-jedrni procesor na 1,7 GHz, 2 GB RAM, 32 GB internega spomina, 6" ekran v resoluciji 1080 x 1920 pikslov.
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 15 Mar 2014, 09:08, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Android telefoni Zopo

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Mar 2014, 16:07

zanimiva varjanta,... sem pred par meseci imel v rokah tudi en kitajski telefon z vrha ponudbe, je bil ok,.. veckrat sem ze uproabljal Ž(mislim da) ta zadnjega nexusa in je itak delal kot urca,.. roko na srce so itak apple-i in vse ostalo itak delani tam, ce ne v celoti pa vsaj vecinoma :D ... imam malo pomislekov kako ti telefoni delujejo na dolgi rok,,. torej v drugi polovici svojega zivljenja :D ... ?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Android telefoni Zopo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 12 Mar 2014, 16:37

Apple je celo preselil delček proizvodnje nazaj v USA, odkar je bila štala pri njegovem proizvajalcu FOXCONNU.
Eden izmed proizvajalcev, ki svojih telefonov ni proizvajal v Kitajski, je bila seveda Nokia, razen nižjih, cenenih modelov. Ampak sedaj je z Nokio kar pač je, upam pa, da si opomore.

Uganka so mi BlackBerry-ji. Nobenega nisem še imel, moti me zaprt sistem, kot pri Iphone-u. A verjamem, da je telefon kot tak zelo dober in uporaben.

Za samo telefoniranje v smislu dobrega signala, kvalitetnega zvočnika in mikrofona, ter s tem čistega prenosa govora, robustnosti, vzdržljivosti baterije, praktičnosti, pa ga zame osebno ni čez Nokio 6310i! Še vedno si jo lastim in jo z veseljem kdaj uporabim.

Slika
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 13 Mar 2014, 02:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Android telefoni Zopo

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Mar 2014, 19:16

:D. Ta nokia ie bila res vrhunski izdelek, dalec pred svojim casom. Res skoda, je bil pa symbian tudi zaprt ce se ne motim ;). Glede appla: zelo dodelan, pac trzno usmerjen in posledicno zaradi teh 2 razlogov zaprt, ampak ob pogoju da je na voljo jailbreak ga pa ni cezta telefon po mojem mnenju, android me vseeno ne preprica tako, mogoce me se bo :D.
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Android telefoni Zopo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Mar 2014, 02:08

Ja, Symbian je bil zaprt sistem in roko na srce, ni bil uspešen.

Apple: Hm hm, jaz sem z njim pred časom bi rekel da kar za en lep čas zaključil. Lahko da za vedno. Ogromno ur sem prebil z ukvarjanjem z Iphone-i. Jailbreak, odklep, Cydia, Umbrella so mi po vsem tem času toliko v spominu, da se mi še sedaj zdijo domače.
Imel sem 3GS, a je nekaj manjkalo. Takoj sem kupil še Iphone 4, dolgo dolgo vztrajal, a se na koncu le s težavo sprijaznil, da ti telefoni zame niso v redu. Pri obeh sem imel tudi banalen problem, da me sogovornik skoraj ni slišal, če sem govoril nekoliko tišje, pa čeprav sem bil v svoji sobi brez hrupa.

Android je res nekoliko otročji, a si telefon res lahko popolnoma prilagodiš. Velika vprednost je tudi v neoriginalnih ROM-ih. Recimo Cyanogenmod je res napredek.

Če bi se Blackberry lahko vsaj nekoliko prilagodil, bi ga že zdavnaj preizkusil.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Android telefoni Zopo

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Mar 2014, 19:57

Jaz imam jiayu G3, brat zopo C2..both happy customers...Dual sim dual standby rulezzzzz..Nabavljena za 1/2 cene primerljivih Samsungov in LG-jev pri nas..

Če kdo rabi Samsung galaxy mini ga prodam, rabljen 1 mesec, od takrat ga samo vsake toliko napolnim in ugasnem..Deluje brezhibno..

mojster666
Prispevkov:23
Pridružen:05 Feb 2014, 23:02

Re: Android telefoni Zopo

Odgovor Napisal/-a mojster666 » 14 Mar 2014, 11:04

Dual Sim stand by. Kako to izgleda?
Če govoriš po eni številki in te medtem nekdo kliče na drugo številko. Kakšen signal dobi tisti, ki te kliče? Da si zaseden oz. nedosegljiv, ali pa mu normalno zvoni, tebi pa tudi zapiska v telefonu, da veš da imaš klic na drugi številki?

Bajkman

Re: Android telefoni Zopo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Mar 2014, 09:30

V tej štacuni imajo najugodnejšo ponudbo za kitajske telefone v Evropi. Od teh, na katere sem do sedaj naletel:
http://www.ebay.de/sch/Handys-ohne-Vert ... 11&_sop=15


Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Android telefoni Zopo

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Dec 2014, 18:37

Sedaj sem že kaka dva meseca lastnik zopo 980+..Telefon rula..Nabavil sem mu še silikonsko oblekico in tempered glass screen protector..Nobenih prstnih odtisov več, čisti se dosti bolje kot navadna folija, 4metre gps natančnost, meni je zakon...Cena pa pod 200 eur...Na 5 col ekran sem se navadil takoj..Ma ne pogledam 2x dražjega samsnuga z isto vsebino več, niti pod razno, pa še vedno imajo samo en sim slot, buohpomagi in 350+ eur ceno z nevemkako (za)vezavo

Odgovori