...kaj trenutno pocnem?

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Sep 2014, 22:10

:D :D ja ce si naredil verjamem d ase ti ne zdi vec nevem kaj,.. mapak ti gre kar dobro :D.. pomisli ce bi to znal pred ne vem, npr 4 leti?
britev.si ruleeees :)

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a mango » 19 Sep 2014, 23:41

No ja, maš kar prav. Mam pa jaz en "sindrom" ker zmeraj bolj uživam med ustvarjanjem nečesa, kakor potem med uporabljanjem končane stvari :D Hvala za pohvalo, drugače je pa to delo mene in očeta, tako da ne bodo vse zasluge name letele :D

Bajkman

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Sep 2014, 11:11

mango napisal/-a:Letos obnavljam skuter piaggio. Zamenjani vsi ležaji in semeringi, tesnila, prebarvan okvir, zdaj pa so na vrsti samo še plastike. Do pomladi bo zrihtan, takrat ga bom pa tudi prodajal, ker mora it od bajte, da kaj težjega pride v garažo :D Aja, na tleh vidite pa lanski projekt- hidravlično mizo za motorje serviserat. Dvigne se na cca 95 cm in potem po 5 cm spušča do 30 ali 40 (nisem ziher).
Slika
Take stvari tudi jaz obožujem. Rad imam predvsem stare avtomobile. A zadnje čase mi enostavno ne znese, avto pa je vseeno star. Kar pomeni že konkretno rjav. In ravno delo s pločevino je tisto, katero se mi upira, sicer bi ga lepo obnovil.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a mango » 20 Sep 2014, 15:44

To pa verjamem, letos je kolega obnavljal rjav avto, pa sem mu prišel malo pomagat... Dela tolko, da se vn ne vidiš, pa še počasi gre, pa linije lovit... Upam da ga imaš vsaj pod streho, da ne še dodatno propada. Aja, pa velik sreče pr iskanju časa in volje :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Sep 2014, 15:54

Bajkman kater iavto pa?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Sep 2014, 16:16

Včeraj sem bil z njim pri tebi. :D

Čisto vse se da lepo obnoviti, urediti, na motorju sem lastnoročno obnovil kompletno glavo. Poliral kanale, ventili tesnili kot bi bili silikonizirani. Uživam pri šraufanju motorja, podvozja, zavor... Edino kar se ne bi lotil, je obnova menjalnika. Se mi zdi, da za tisto res ne bi imel dovolj znanja.

In pa karoserija, predvsem čiščenje korozije. Sem že delal to sceno, ampak res ponoriš. :D
Moj avto enostavno ni vreden čisto nič, a tehnično delovanje je prav lušno občudovati, kljub temu, da ima 21 let. Zaradi obnovljene glave se prav čuti močnejši motor v primerjavi z identičnim avtom in istim tipom motorja. Vendar pa me rjavenje žalosti, česar se enostavno ne morem lotiti, zato vem, da bom moral menjati. S tem pa zanemarjam tudi notranjost.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Sep 2014, 16:18

aha to masinco :) .. no saj je kar ok zgeldala :)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Sep 2014, 16:22

Zgleda obupno, predvsem blatniki. Pa zadaj desno mi ga je nekdo ruknil na parkingu. A se očitno ni sekiral, saj me ni počakal. Valjda si je mislil, da za toliko star avto ni škode.

Še jače je bilo, ko sem imel katrco in jo parkiral v kampu v Savudriji. Bila je kremno rjave barve in sem se bal, da mi ne bi kdo stresel smeti not - ker bi jo zamenjal za kontejner. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Sep 2014, 21:39

evo tokrat uhani iz hrasta ki je bil cca 100 let v jami,.. oddatno je bil v njem zait debel zebelj,.. kar je povzrocilo da je les potal plav (na sliki se manj vidi),.. ker je ibl les zelo star in napokan ga je iblo treba najprej staiblizirati, potem sem naredil uhane in na koncu finis z oljem :d ... klukce in rinke so srebrne :)

Slika

Slika
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a TMB » 21 Sep 2014, 21:48

Lepo, pohvalno. To prodajaš ali delaš za prijatelje?

Aja, jaz se pa pripravljam za zagovor diplome v sredo. :geek: :geek:
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Odgovori