...kaj trenutno pocnem?

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48
Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a kavka » 17 Okt 2018, 14:34

Pa se ga še ne bomo pokopal.
Mogoče bo samo rabil novo fotko za osebno :mrgreen: .
LP Gorazd
PS Brico samo gas.
Ne more bit tko hudo kot skrhana britev na kateri sem se učil brusit. Pa še kamen ni imel granulacijo niti blizu kakšne 8000ke.

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 18 Okt 2018, 21:12

.:a non entity:.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 04 Dec 2018, 00:30

1. Class-A power amplifier

Za dizajnom dotičnega ojačevalca menda stoji John Linsley-Hood. Na sliki je v bistvu že druga iteracija, ki je pasivno hlajena in leži v ohišju, ki je plod moje domišljije. Ohišje je še daleč od končanega, sam ojačevalec pa že kar nekaj časa deluje tako kot mora.

Kdor pozna ojačevalce, ve, da pri a-klasi za prijetnejši zvok uporabnik plača ceno učinkovitosti. Dotični ojačevalec ima pri 8-ohmskem bremenu 25% izkoristka, pri 4-ohmskem pa le še približno 16%. Trenutno je nastavljen na 100W na kanal, kar v praznem teku pomeni 200W na hladilnih rebrih (segrejejo se nekje do 70°C).

Testiral sem ga na 4-ohmskih 3-way zvočnikih (so kit zvočniki in ne poznam proizvajalca...niso na sliki), ki niso pretirano učinkoviti in je ojačevalec ravno dovolj močan za zelo prijetno izkušnjo poslušanja recimo albuma I Still Do od Eric Claptona. Katerikoli posnetek z večjo dinamiko zahteva učinkovitejše zvočnike.

Overall ojačevalec "špila" vrhunsko v svojih mejah in okvirih, definitivno pa ga ni za uporabljati poleti.
SlikaSlika

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 04 Dec 2018, 12:12

zanimiv dizajn...jaz bi podaljšal hladilnike... tipo Pass Aleph 3...večen dizajn..žal ga nisem nikoli imel...
Aleph_3.jpg
Aleph_3.jpg (19.55KiB)Pogledano 4326 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 04 Dec 2018, 12:28

z veseljem bi podaljšal hladilnike, ampak trenutno imam na voljo le to kar je na sliki
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 04 Dec 2018, 13:28

bregargasper napisal/-a:
04 Dec 2018, 12:28
z veseljem bi podaljšal hladilnike, ampak trenutno imam na voljo le to kar je na sliki
itak pravijo da odprt ojačevalec boljše dela kot zaprt... :lol: ...če zadeva špila mora biti tudi lepa... :D ...

malo sem pogledal kaj ponujajo Kitajci...niso več blesavi...nabijajo cene, sploh poštnine.. :shock: ..tukaj je en cenejših...

https://www.ebay.com/itm/Full-Aluminum- ... Sw2opbxJMo

včasih je to bila bagatela...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 04 Dec 2018, 13:32

Imam namen zapret ojačevalec tako, da bo osemkotne oblike... :D ko bo čas seveda
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 04 Dec 2018, 13:38

dobra ideja...nenavadna...
...is a good man without a good knife really a good man ?

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a kavka » 05 Dec 2018, 15:24

Čakam poštarja da prinese robo za Yamaho obnovit. Tranzistorji so že na hladilnikih, čakam pa še priklope za zvočnike, elektrolite, izhodne kondije, pa še kaj bi se našlo. Problem je samo v tem, da vse skupaj potuje s konjsko vprego iz 5ih koncev evrope :x .
Upam, da bo špilalo do novega leta. Rabil bi par watov več kot ji da ven Proton.
LP Gorazd
PS se pa dela tudi na gramofonu. Slike sledijo, ko bo špilalo.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Dec 2018, 15:34

@kavka, držim pesti, da konjska vprega ne crkne, preden pride do tebe!

Ko sem jaz čakal na nalivnik iz UK, je vpregi odpadlo kolo, kolarji so že vsi upokojeni, konji so pocrkali, kočijaž se je pa iz obupa zapil!

Samo srečo sem imel, da sem po petih dneh od pričakovanega dne prihoda zatežil prodajalcu, kaj se dogaja s paketom, dokler nisem na koncu ugotovil, da je namenjen nazaj k pošiljatelju!

Pol dneva sem zapravil, da sem izsledil paket! Ker nisem želel več ničesar prepuščati naključjem, sem ga šel kar sam iskat v Kranj v skladišče GLS-ja.

Cela kolobocija je nastala - naslovnik neznan.

Prodajalec je trdil, da je napisal pravi naslov.

GLS je trdil, da prejemnik in naslov nista prava, zato so 4x poskusili z vročitvijo in na koncu pošiljko označili kot nedostavljivo ter jo nameravali poslati nazaj v UK.

Ko sem prišel v skladišče, so paket našli v 30 sekundah. Na njem pa je bil pravi naslov!

Vse skupaj je zakuhal lenuhar, ki je v bazo vnesel številko paketa, ne pa tudi pripadajočega prejemnika in naslova. In ko so brskali po računalniku, mojih podatkov ni bilo videti nikjer.

Vse bi mi bilo prihranjeno, če bi ob prvem telefonskem klicu kdkorkoli blagovolil stopiti do skladišča, vzeti paket v roke in me odrešiti muk.

Na koncu, ko je vse razčiščeno in pojasnjeno, se pa sprenevedajo, češ, ni jim jasno, kako je lahko prišlo do tega.

Go figure!

Odgovori