Global noži

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Global noži

Odgovor Napisal/-a simon » 19 Jan 2014, 18:23

Slika
Po dolgem razmisleku sem se odločil za nakup dveh Global nožev.Ti noži so solidni vendar je nasplošno slabo mnenje o obliki njihovih ročajev, kar pa sem danes rešil na svoj način.Manjka še dokončna obdelava vendar pa sem z rezultatom zelo zadovoljen. :D
http://www.chefdepot.net/global.htm
Brušenje-
Na sliki lahko vidite kamen prevlečen z usnjem ter poškropljen z Krom oksidom. V primeru poškodbe noža pa zadevo sanira Japonski kamen! :P

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Global noži

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Jan 2014, 18:54

opa bato 2 noza na 1x,... ce prav razumem si tiste luknjane kovinske rocaje dal v te kolesarske rocaje, si verjetno se kaj pobrusil...

a tisti japonski kamen je naniwa (izgleda tak podstvek) ali kaj drugega, ce je naniwa je glede na barvo verjetno 12000?

sem sel gledati cene na link ki si ga dal,.. cca 150$, torej cca 130 euro?,.. ker za ta kes se mogoce splaca poskusiti ali pogledati tudi japonske noze, pa se popust imamo tam, ce se ne motim (se ne spomnem samo na kamne ali tudi na noze)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Global noži

Odgovor Napisal/-a simon » 19 Jan 2014, 19:37

Ja ko sem izbiral noža sem sklepal kompromise in se odločil za Global.Se relativno hitro skrhajo vendar že po nekaj zamahih po pravi podlagi povrneš ostrino.Noža imam že dolgo časa v uporabi ,vendar sem šele sedaj dobil idejo kako izboljšati oprijem.Brez brušenja,samo lepilo- topljena plastika.Za kamen pa se komaj spomnim kdaj sem ga kupil in mislim da je bila takrat res cena cca 130 eur.

osterrob
Prispevkov:3
Pridružen:23 Jan 2014, 17:46

Re: Global noži

Odgovor Napisal/-a osterrob » 23 Jan 2014, 18:01

Bajkarski lock on ročaj na nožu, kr zlo dobra ideja:)
Popust seveda velja tudi pri nožih!
osterrob.si

Odgovori