Leseni prstani

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Leseni prstani

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 20:27

Ce ste prebrali moj "clani se predstavijo" prispevek ste mogoce zasledili da sem ter tja kdaj naredim kaksen lesen prstan. V bistvu sem prstane delal pred restavriranjem britev in izkusnje ki sem jih tam pridobil so mi prav prisle tudi ko sem delal iz lesa rocaje, distancnike, poliral rocaje ali rezila itd.. Izdelava prstanov je precej zamudna saj je najprej treba ali najti kos lesa ali ga zlaminirati (cez noc ali vec) iz vecih lesov,.. nato zvrtari luknjo za prst in priceti rezkati, ko koncas z grobo obdelavo lahko vgraviras kaksno teksturo ali pa zacnes takoj z brusenjem in finim oblikovanjem,... gradacijo jaz zmanjsujem do cca grit-a 2000 in nato se poliram s pasto do visokega sijaja... to traja ponavadi cca 5 ur (oz v mojem primeru 1 noc,.. od cca 20 ali 21 dokler ni koncano), ce je prstan bolj kompleksen seveda traja vec, ker je navadno treba med koraki cakati da se stvari strdijo, zlepijo itd itd ... sledi oljanje na vsakih 24 ur, kar traja kaksen teden.. rezultati so pa spodaj .. pokazite zenam ce si upate :D ... khm khm, da povejo ce so dobri

Skratka nekaj mojih prstanov je spodaj :)

- ta spodaj je sestavljen iz 3 razlicnih lesov, oreh-roxinho-zebrano, barve so naravne, finish: olje

Slika

Slika

- komplet uhanov in prstan: les wenge in javor s crtama iz alternirajocih furnirjev (tudi wenge in javor)

Slika

Slika


- prstan iz domacega hrasta :)

Slika

Slika


- iroko, cumuru, javor in wenge

Slika

Slika


- ameriski oreh

Slika


- barvice :)

Slika

Slika


- prstani za hcerke :) (les mahagonij)

Slika


- party boy prstan :D: mahagonij, po dnevi je "kamen" belkast, ponoci pa se modro in violicno sveti

Slika
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Leseni prstani

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2013, 20:51

Imaš pa potrpljenje. Resno, kako da ti vse to znese...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Leseni prstani

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 21:13

:D ja pa saj to nisem lih zdej naredil v 1 tednu in delal 24 ur na dan da sem vse naredil. Par mesecev pa naredis (se kaksenga vec (pretan), ce imas kaksno pametno delavnico seveda se veliko prej). Kako se mi da, malo veselja, malo ustvarjanja In zadovoljstvo ko naredis kaj estetskega (ce tem prstanom lahko tako recem :D) :), ko grejo otroci spat (al panse zena) pa ce se ti da si vzames par urc pa delas (sam drugi dan si prekleto zaspan in nobena kava ne pomaga :D :D)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Leseni prstani

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 21:42

.. ker vidim da so ti vsec,.. evo se nekaj njih :)

- eden prvih ki sem jih naredil iz celih kosov lesa (najprej sem jih delal iz furnirja), les iroko, finish olje

Slika


- temu sem dal ime cikcakar ce se ne motim :).. je iz lesa cumaru, ki je nekam mazavo in me je spomnijalo skoraj da na zajfo (precej trdo :D )

Slika


- kempas s tankim slojem javorjevega furnirja (bela crta)

Slika

- ta je bil kar poseben, narejen je iz kar nekaj slojev, spodaj oljka (se je ne vidi na sliki) potem crta wengeja (crna), potem javor (bel), in na vrhu (kjer prevzema funkcijo kao kamna na moskem prstanu se 3 sloji wenge-javor-wenge, pobruseno na "diamant oz karo obliko"

- tu sem se malo zafrkaval z lepljenjem slojev, ker je v obrockastem delu ebenovina-javor-ebenovina (ki je btw svinjsko draga, svinjsko tezka in svinjsko trda, sploh ce jo na roko rezes :D .. je pa tudi svinjsko lepa :D ) , potem pa pravokotno na to linija javor in na vrhu "krona" iz oljke..

Slika

Slika

- tudi precej razlicnih vrst lesa :D. osnova je oljka, namesto kamna pa je mozaik iz eksoticnih lesov (kempas, padouk, doussie in javor)

Slika

evo se nekaj prstanov s furnirja:

- furnir, oreh (noter) in (mislim da) brest
Slika

- furnir, mahagonij, javor
Slika

- mahagonij, zelo tanek
Slika

- neka eksota (ni mi znal povedati imena) in javor
Slika

- hruska, noter pa oreh
Slika

evo za konec pa se skrzat ki sem ga naredil po narocilu iz lesa padouk (po merah in proporcih bi moral biti narejen korektno (ne sprasujte kako se clovek s tem zafrkava ce pred tem samo priblizno ve kako zgleda skrzat :D )

Slika
britev.si ruleeees :)

Odgovori