Igrače za "ta stare"

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10
Re: Igrače za "ta stare"

Odgovor Napisal/-a brico » 24 Jun 2018, 15:06

Puskin napisal/-a:
24 Jun 2018, 12:02
Če misli kdo pod vodo loviti s fračo, so najcenejše in najboljše špice od dežnika in še luknjico imalo za laks. Seveda vse to ob predpostavki da se lovijo ribice in ne ribe. :)
:lol: ...nazadnje, ko sem tako lovil, v Opatiji ciple, so se puščice kar odbijale od njih...cca. 40 let nazaj....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Igrače za "ta stare"

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 11 Dec 2018, 00:45

brico napisal/-a:
23 Jun 2018, 15:29
moj ni dizajniran...samo suho vejo sem poiskal...naredil luknje in to je to...gumice, hmmmmmm, kitajska, Ebay...drugače pa stara zračnica kolesarska....
Da malo prah obrišem s te teme. V času svoje odsotnosti na tem forumu sem se med drugim mudil tudi na The Slingshot Forumu. Dobil sem veliko informacij o dotičnih "igračah"..najboljša elastika je TheraBand Gold (najdebelejša verzija), ki se jo za vsako fračo posebej prikroji s krožnim nožem... :mrgreen: Sem pa tudi naredil kar nekaj različnih frač, ki pa trenutno ležijo v škatli in čakajo boljše čase
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Igrače za "ta stare"

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Dec 2018, 05:45

... slikice :)?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Igrače za "ta stare"

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 15 Dec 2018, 17:10

Pa mi jih je le uspelo izkopat iz predala. Elastika je theraband gold, na srednji frači je celo podvojena in optimizirana za streljanje 12mm jeklenih kroglicSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Igrače za "ta stare"

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2018, 17:50

Fino izgledajo, ce prav vidim je to limano iz par vezanih plosc in lakirano? Ali mogoce epoxy? Zadnja ima ogljikova vlakna? Kolko pa pride lastika po komadu? Koliko to cca nese?
Uf koliko vprasanj, izgleda da bom moral eno narediti enkrat :D..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Igrače za "ta stare"

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 15 Dec 2018, 18:06

leva je zlepljena iz bukove vezane plošče in lakirana, srednja je iz (mislim da) topolove vezane plošče (naoljena), desna pa je tudi iz bukove vezane plošče, na katero je z epoksijem nalepljena/laminirana ena plast karbona, povrhu pa je lak.

Mislim da sem dal cca. 10€ za 2m dolg in 10cm širok trak theraband gold elastike, za katero pa trenutno ne vem kje se jo dobi. imam je še zelo veliko in je lahko en del odstopim. Reže pa se jo obvezno z krožnim nožem, ker se drugače zelo hitro strga.
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Igrače za "ta stare"

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2018, 18:18

Velja, z veseljem sprejmem ponudbo, bova naredila kaksno menjavo :). Lahko to od kroznega noza malo bolj razlozis? A na koncu mora biti krozno odrezana, ali je s kroznim nozem kaksnandruga fora?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Igrače za "ta stare"

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 15 Dec 2018, 18:24

Definitivno sem za, če ne drugega pivo :lol:

S krožnim nožem imam v mislih tole: http://www.sivalna-tehnika.si/uploads/p ... 00x500.jpg

Jaz sem svojega kupil v Kiku in dela vrhunsko. Mora biti pa čim bolj oster, ker se guma sama po sebi zelo težko reže. Za rezanje pa je fajn podloga iz lepenke ali namenska podloga za rezanje.

Za izračun dimenzij elastike priporočam tale kalkulator http://slingshotchannel.com/band_calc.html
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Igrače za "ta stare"

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2018, 18:31

Aha ta, bom pogledal. Torej samo zelo oster noz mora biti verjetno? Mogoce ce bi se z milnico zmocilo in rezalo z ostrim nozrm?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Igrače za "ta stare"

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 15 Dec 2018, 18:42

Sem probaval s svežim olfa nožem in so se elastike kmalu strgale. Krožni nož elastiko "preščipne" in ne pusti za sabo mikro zatrganin
If you don´t have a razor, make one

Odgovori