Delo z lesom

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Delo z lesom

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Dec 2017, 16:22

brico napisal/-a:
miha napisal/-a:Moje mnenje glede tracnih zag..

Dekupirne zage so za fine reze relativno tankega materiala, rezejo precej pocasi (vsaj napram tracnim zagam), so pa zelo okretne pri zavojih (odvisno od rezila).

Tracne zage so tudi za debelejse materiale nekaj cm do nekaj 10 cm (mocnejse), zaradi narave reza so tracne zage hitrejse (zaradi gibanja rezejo cel cas (rezilo krozi), medtem ko dekupirne zage polovico casa rezejo, polovico casa pa se vracajo v zacetno pozicijo, rezilo oscilira, ne krozi). Naceloma velja da sirsi ko je list bolj ravne reze dela. Seveda to niso tako ravni rezi kot pri kroznih )coirkularkah) zagah.

Tracne zage na spodnjem delu (ce odstejemo poceni slabe izdelke) so namizne ranga Proxxon o katerem pravis (cca dobrih 100 euro), naslednji razred so cca 300W kamor pase Metabo BAS 261 ki ga omenjas, cene so okrog 300 euro. Naslednji razred je cc 700W, cenenso 600-700 euro), sem spadajo npr Makita LB1200F in Metabo BAS 318. Potem gredo seveda naprej, firmnje vec cene so visje.
Za vecjo okretnost rezov tracne zage se dobijo tudi adapterji a so precej dragi.
Hofer je imel nedolgo nazaj tracno zago iz razreda 700w za dobrih 300 euro , kvaliteta seveda ni ista kot pri priznanih proizvajalcih.


Pri tracnih zagah je vazno da ima poleg ostalega npr dobra vodila (lagerje) za rezilo, da se da list (rezilo) sprostiti (ce ga cel cas napenja se prej unici, raztegne), kaksna je miza, da ima dobro urejeno odsesovanje itd.

Za domaco rabo bi rekel da nabavi tisto ki so jo omenil, Metabo BAS 261, dela dobro, cena ni prehuda, mislim da odreze do cca 10 cm debeline..
liste dobis (in baje jih tudi brusijo) v Lestroj (Trzin), imajo verjetno tudi kaksne rabljene (in seveda tudi nove) tracne zage, je pa to profi trgovina z boljsim, drazjim materialom po moje..
pri tračnih žagah se list ali železni ali brusilni ne napenja, sploh ne razteguje...ti ga sam vpneš in centriraš...če forsiraš ti pade s kolutov...ali poči...
ene zage imajo kljuko da se sprosti zagin list da ni cel cas napet na kolesih, na jutjubu so zatrjevali da je to zaradit tega razgloga )da se s casom list unici)


Kaj je to za ena zaga,.. kombinacija z brusenjem se mi zdi kar posrecena, nisem se videl. A mogoce ves ce sedaj tudi se kdo kaksno podobno kombinacijo dela?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Delo z lesom

Odgovor Napisal/-a brico » 01 Dec 2017, 17:07

Emco-Swing...treba je prošetat do trgovine in vprašat...Jurca na Koseški...če nima bo že vedel kdo ima...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Delo z lesom

Odgovor Napisal/-a brico » 01 Apr 2020, 14:10

...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori