kako ocistit brivnik?

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
gasper
Prispevkov:36
Pridružen:14 Feb 2016, 08:56
kako ocistit brivnik?

Odgovor Napisal/-a gasper » 24 Sep 2017, 15:42

Živjo,

tole sem dobil oz podedoval. Zelo verjetno nima kakšne večje vrednosti razen sentimentalne. Kako očistit in morda obnovit? Krtačka in milo je že bila v igri, na ročaju tole črno gre sicer dol ampak traja... Obstaja morda kakšna lažja opcija? :evil:

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: kako ocistit brivnik?

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Sep 2017, 16:50

Za zacetek namoci v topli vodi z detergentom, potem pa s (staro) zobno scetko scisti, zobna pasta pomaga in polira. Za kaj vec sicenja spodaj kaksen namig. Pazi ce bos prevec drgnil bos spravil dol sloja (npr) kroma (ce je gor).

https://www.google.si/amp/www.instructa ... _page=true
http://www.artofmanliness.com/2010/08/1 ... ving-gear/
https://www.badgerandblade.com/forum/wi ... estoration
britev.si ruleeees :)

gasper
Prispevkov:36
Pridružen:14 Feb 2016, 08:56

Re: kako ocistit brivnik?

Odgovor Napisal/-a gasper » 24 Sep 2017, 20:59

Hvala za linke. Nekaj sem ze tu pobrskal in sprobal pa sem pomojem ze uspel en sloj poskodvat:) sicer je stara zadeva ampak pomoje ksem dal zadevo v sodo bikarbono in kis se je naceta zadeva samo se stopnjevala. Iz cesa pa bi lahko bil tale zgornji sloj? Se da za majhen denar to obnovit?

lpG

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: kako ocistit brivnik?

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Sep 2017, 21:36

ne vem ali ima ta tvoja slika en cuden kot ali ims slanta, daj sestaviti pa objavi sliko celega brivnika.
Kis ti je lahko pozrl dol sloj, soda bikarbona tudi (ker si verjetno z njo tudi drgnil (abrazija)).
Zgonji del bi znal biti aluminij ali kaksna podobna zlitina necesa.
Za obnovo moras najprej dol pobrati vse potem se lahko na novo nanese sloj (poglej na netu izraz re-plating), to je pri nas na veliko delal clan foruma caus24, mogoce ti bo lahko on naredil, ali pa vsaj pomagal s kaksnim nasvetom v tej temi ;))
britev.si ruleeees :)

gasper
Prispevkov:36
Pridružen:14 Feb 2016, 08:56

Re: kako ocistit brivnik?

Odgovor Napisal/-a gasper » 04 Nov 2017, 11:08

tale zadeva reze ko pes strgan s ketne. se mi je uspelo po dolgih letih urezat. z mojim merkurjem mi to ni slo razen ce sem pocez potegnil.
sem pa dolzan se sliko.

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: kako ocistit brivnik?

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Nov 2017, 14:37

Hvala za sliko ;). To je en star slant, eni so lahko ultra blagi pa efektivni, spet drugi ultra agresivni :). Pri slednjih mora imeti clovek lahko roko in se ne spozabiti.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: kako ocistit brivnik?

Odgovor Napisal/-a brico » 04 Nov 2017, 15:00

zanimiva zadeva...jaz osebno bi zadevo poliral, tudi če nanosi platinga grejo dol...z brusnim papirjem drgneš praske (600, 800, 1000)...potem s purolom fine tuning...potem če nisi zadovoljen, replating...nikljanje, srebrenje, zlatenje, po želji...
...is a good man without a good knife really a good man ?

gasper
Prispevkov:36
Pridružen:14 Feb 2016, 08:56

Re: kako ocistit brivnik?

Odgovor Napisal/-a gasper » 04 Nov 2017, 17:19

hehe. hvala za pripombe. bom pa res tako naredil. zdrgnil dol vse kar je pol pa ce mi ne bo vsec pa se vedno lahko "upgradam".

Odgovori