Klarineti

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37
Klarineti

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 28 Sep 2016, 20:09

Meni osebno B klarinet sploh ni nek super uživaški inštrument za razliko od bas klarineta...enega sem imel nekaj časa pri godbi izposojenega in sicer Yamaha YCL 622 II :D to pa je res uživancija od inštrumenta...vsaj meni je bas klarinet omogočil veliko bolj sproščeno ambažuro (tak način mi zelo odgovarja), zaradi svoje glasnosti, bogatega zvoka in dokaj tekoče tehnike pa mi je dosti bolj prirastel k srcu kot pa B klarinet 8-) Nanj sem odigral vse od Bachovega Air-a (komorna skupina) do Czardasa
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Hand Pan drum, Hang

Odgovor Napisal/-a G_man » 28 Sep 2016, 23:20

Hja, B klarinet je res bolj za klasiko, ali pa oberkrain :) Al pa plehmuziko, seveda 8-)

Jaz bass klarineta še nisem sprobal, se pa tudi meni nasmiha šansa pri naši godbi ;)

Za posladek pa en standard z bass klarinetom in Mintzerjem: https://www.youtube.com/watch?v=I4rfe5xHCIg :mrgreen:

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Hand Pan drum, Hang

Odgovor Napisal/-a Puskin » 29 Sep 2016, 00:47

Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Hand Pan drum, Hang

Odgovor Napisal/-a G_man » 29 Sep 2016, 08:41

Ko smo že ravno pri pihalih... - sori Miha, da smetimo temo ;)

Kaj pa EWI..! https://www.youtube.com/watch?v=kOEF7f2HGoE ...i tata bi, sine...

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Hand Pan drum, Hang

Odgovor Napisal/-a G_man » 26 Okt 2016, 11:30

bregargasper napisal/-a:Meni osebno B klarinet sploh ni nek super uživaški inštrument za razliko od bas klarineta...enega sem imel nekaj časa pri godbi izposojenega in sicer Yamaha YCL 622 II :D to pa je res uživancija od inštrumenta...vsaj meni je bas klarinet omogočil veliko bolj sproščeno ambažuro (tak način mi zelo odgovarja), zaradi svoje glasnosti, bogatega zvoka in dokaj tekoče tehnike pa mi je dosti bolj prirastel k srcu kot pa B klarinet 8-) Nanj sem odigral vse od Bachovega Air-a (komorna skupina) do Czardasa
A se kaj spoznaš na različne modele bass karinetov?
Jaz si ogledujem Yamaho Bb YCL-221 II. Problem je, da ga nikjer v slo ne najdem, da bi ga lahko sprobal. Sicer je plastičen, grifi so nikljani, seže (le) do Eb in velja za entry level (šolski inštrument). Kljub temu pa vemo kako je z Yamaha inštrumenti. Precej podcenjeni, ampak v realnosti odlični.

Yamaha YCL 622 II - tale je pa žal izven dos€€€ga. Verjamem pa, da si z veseljem posegel po njem :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Hand Pan drum, Hang

Odgovor Napisal/-a brico » 26 Okt 2016, 13:46

G_man napisal/-a:
bregargasper napisal/-a:Meni osebno B klarinet sploh ni nek super uživaški inštrument za razliko od bas klarineta...enega sem imel nekaj časa pri godbi izposojenega in sicer Yamaha YCL 622 II :D to pa je res uživancija od inštrumenta...vsaj meni je bas klarinet omogočil veliko bolj sproščeno ambažuro (tak način mi zelo odgovarja), zaradi svoje glasnosti, bogatega zvoka in dokaj tekoče tehnike pa mi je dosti bolj prirastel k srcu kot pa B klarinet 8-) Nanj sem odigral vse od Bachovega Air-a (komorna skupina) do Czardasa
A se kaj spoznaš na različne modele bass karinetov?
Jaz si ogledujem Yamaho Bb YCL-221 II. Problem je, da ga nikjer v slo ne najdem, da bi ga lahko sprobal. Sicer je plastičen, grifi so nikljani, seže (le) do Eb in velja za entry level (šolski inštrument). Kljub temu pa vemo kako je z Yamaha inštrumenti. Precej podcenjeni, ampak v realnosti odlični.

Yamaha YCL 622 II - tale je pa žal izven dos€€€ga. Verjamem pa, da si z veseljem posegel po njem :)

če te zanima, lahko vprašam kolega za telefonsko...seveda, če mi dovoli da jo posredujem...dobil boš informacije iz prve roke...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Hand Pan drum, Hang

Odgovor Napisal/-a G_man » 26 Okt 2016, 14:12

brico napisal/-a:
G_man napisal/-a:
bregargasper napisal/-a:Meni osebno B klarinet sploh ni nek super uživaški inštrument za razliko od bas klarineta...enega sem imel nekaj časa pri godbi izposojenega in sicer Yamaha YCL 622 II :D to pa je res uživancija od inštrumenta...vsaj meni je bas klarinet omogočil veliko bolj sproščeno ambažuro (tak način mi zelo odgovarja), zaradi svoje glasnosti, bogatega zvoka in dokaj tekoče tehnike pa mi je dosti bolj prirastel k srcu kot pa B klarinet 8-) Nanj sem odigral vse od Bachovega Air-a (komorna skupina) do Czardasa
A se kaj spoznaš na različne modele bass karinetov?
Jaz si ogledujem Yamaho Bb YCL-221 II. Problem je, da ga nikjer v slo ne najdem, da bi ga lahko sprobal. Sicer je plastičen, grifi so nikljani, seže (le) do Eb in velja za entry level (šolski inštrument). Kljub temu pa vemo kako je z Yamaha inštrumenti. Precej podcenjeni, ampak v realnosti odlični.

Yamaha YCL 622 II - tale je pa žal izven dos€€€ga. Verjamem pa, da si z veseljem posegel po njem :)

če te zanima, lahko vprašam kolega za telefonsko...seveda, če mi dovoli da jo posredujem...dobil boš informacije iz prve roke...
Seveda, bom zelo vesel :)
Lahko da tudi email, če mu je ljubše..

Hvala!

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Hand Pan drum, Hang

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 26 Okt 2016, 14:23

YCL 622 II je res božanski inštrument, saj je lesen, tehnika je solidna + do spodnjega C-ja doseže...edini problem pri tistem, ki sem ga imel je bila malo slabša ohranjenost tipk (oksidirano in na nekaterih delih odluščeno srebro), včasih pa je bilo treba tudi kaj malega poservisirati - z drugimi besedami prekriviti za kako desetinko milimetra
Žal imam glede drugih bas klarinetov izkušnje le z Leblanc šolskim bas klarinetom (plastika z kromiranimi tipkami) pri katerem pa je sound manj bogat, tehnika pa zahteva večje sile...ne rečem da je slab klarinet, ni pa tako dober kot profi inštrument...definitivno je še vedno bas klarinet in je iz tega vidika zame najbolj zanimiv tip klarineta
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Hand Pan drum, Hang

Odgovor Napisal/-a brico » 26 Okt 2016, 14:39

OK...jutri na generalki ga vprašam za "dovoljenje".... :lol: ...

pošlji mi svoj mail na ZS...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Klarineti

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Okt 2016, 14:14

@G_man@, imaš mail...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori