Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Sep 2016, 19:52

lep je, ga imas? malo tuhtam kako sedi v roki, ker je le malo specificne oblike, po drugi strani glede na firmo, predvidevam da so pa ze preverili tudi ergonomijo preden so dali na trg :D..
britev.si ruleeees :)

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 17 Sep 2016, 00:50

Uf, pardon za pozen odgovor. Nimam, sem ga pa naročil, ker mi je zelo všeč izgled njihovih peres, čeprav znajo biti nekoliko draga. Belega sem videl v Konzorciju za 98 eurov, priporočena cena pa je 110 se mi zdi. Sicer imam samo enega Faber Castell, Loom, pa še ta je šel na popravilo, ker mi je kljub pazljivosti zdrsnil iz rok, ampak vsaj za popravilo niso komplicirali. :oops:

Čakam na dva peresa, TWSBI Mini Al pa Vac Mini Smoke, slednjega bi moral dobiti že avgusta, pa je nekaj kolcnilo pri dobavi. Malce bolj roza, ampak ena boljših fotk, kako zgleda s črnilom. Sam sem prav presenečen koliko nalivnikov se dobi in različnih črnil.

Je pa najhuje, ko začneš je vse nad 50-60 eurov pregrešno drago, pol leta kasneje, pa je že 100 eurov razumljiva cena :lol: Nevaren hobi...

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 13 Nov 2016, 20:30

No pa sem se še jaz opogumil predstaviti svoje orodje (ker dejansko to je). V nobenem pomenu besede nisem zbiratelj, niti se ne ukvarjam z lepopisom, mi je pa všeč nalivnik kot pisalo, ki samo po sebi lepo teče, je zelo vzdržljivo in za nezahtevnega uporabnika kot sem trenutno jaz ne povzroča dodatnih stroškov. Ko smo že pri stroških sta oba moja nalivnika v rangu 30€, tinto pa sem do sedaj kupoval v Müllerju (najcenejšo) in sem je do sedaj porabil približno 4-6 kozarčkov po 30ml. Do začetka tega meseca sem imel zgolj enega (spodnji na sliki), s katerega se je zdrgnila barva in sem ga zdaj že v drugič pobarval (airbrush; nimam dovolj trpežnih barv :( ), zdaj pa sem dobil še enega, ki pa je postal #1 pisalo zame. Stari nalivnik si je nadel naziv pisala za naslove in pomembnejše zadeve, tankam pa ga s črno tinto. Ker mi je v roku 4 let nekajkrat padel po tleh se je tudi konica že rahlo povila in jo je bilo treba ravnati, kar pa je minimalno odebeljilo pisavo (praktično je medium konica z oznako Fine).

Mislim da je bilo dovolj besedi in da slika govori zase :lol:
_IGP1731.jpg
_IGP1731.jpg (52.3KiB)Pogledano 5455 krat
Prosim ne me zdaj spremenit v zbiratelja nalivnikov, ker pri britju vam je to že uspelo :twisted: :lol: :oops:

Trenutno imam za oba nalivnika narejeno papirnato zaščito, katero pa bom v prihodnosti zamenjal s tekstilno ali usnjeno. (v drugih besedah kondom za nalivnik :P )
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Nov 2016, 20:47

bregargasper napisal/-a:Trenutno imam za oba nalivnika narejeno papirnato zaščito, katero pa bom v prihodnosti zamenjal s tekstilno ali usnjeno. (v drugih besedah kondom za nalivnik :P )
relativno enosavno laho naredis kaj podobnega temu spodaj, jaz sme uporabil debelo usnje in mi vsakodnevno super sluzi ..

http://britev.si/viewtopic.php?f=13&t=900


tega od zvijanja konic peresa raje ne govori prevec naglas pred zbiratelji, te bo se kdo fental :|
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 13 Nov 2016, 20:54

miha napisal/-a: tega od zvijanja konic peresa raje ne govori prevec naglas pred zbiratelji, te bo se kdo fental :|
kar je treba je treba :D sem imel na izbiro popravilo konice ali pa nov nalivnik :P

Drugače sem imel v mislik nekaj mehkejšega, bolj podobno vrečki, ker se zna pri takem etuiju, kot je tvoj, pokrovček sneti :P ali pa tudi ne...saj ne vem
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 13 Nov 2016, 22:21

za ta denar se ne splača....že leta uporabljam tole, dvojno (10 euriča) ali pa single:
http://www.ebay.de/itm/COHIBA-Leder-Sch ... SwFe5X1QEj

Slika

fotka izposojena Z Ebaya
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Nov 2016, 22:28

brico napisal/-a:za ta denar se ne splača....že leta uporabljam tole, dvojno (10 euriča) ali pa single:
http://www.ebay.de/itm/COHIBA-Leder-Sch ... SwFe5X1QEj
popolna zmaga, glede na vlozeni trud pri izdelavi (da ne govorim od tvojega pokrovcka Gasper), nimas kaj razmisljati, nabavi to :)!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 15 Nov 2016, 19:58

Sem si rekel, da ne smem prebrat celotne teme, ker me bojo nalivniki sigurno potegnili....kaj sem storil? prebral vse skupaj in danes kupil nov nalivnik s kaligrafsko konico...res da je bil samo 13€ ampak nalivnik je pa vseeno :P
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Nov 2016, 20:12

bregargasper napisal/-a:Sem si rekel, da ne smem prebrat celotne teme, ker me bojo nalivniki sigurno potegnili....kaj sem storil? prebral vse skupaj in danes kupil nov nalivnik s kaligrafsko konico...res da je bil samo 13€ ampak nalivnik je pa vseeno :P
verjetno si že prebral, ampak vseeno....glej da ne boš kaligrafsko tinto tlačil v navaden nalivnik....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 15 Nov 2016, 20:20

sem prebral :) hvala za dodatno opozorilo...itak nimam namena delati s kaligrafskim črnilom, glede tinte se bom pa malo razgledal katera bi bila fajn :D ta kaligrafski nalivnik ima konico popolnoma togo tako da dvomim da nudi kaj drugego kot le ovohavanje kaligrafije
If you don´t have a razor, make one

Odgovori