Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Feb 2016, 16:03

Ponavadi znamka garantira kvaliteto (vsaj do neke mere), zal pri tistem crnilu ni bilo tako. Sem pa ravno cez vioend gledal zvezek ki je bil pisan s peresom (ne nalivko) cca 1955, crnilo je "kot novo".
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a brico » 28 Feb 2016, 18:14

PRODANO!!!!
brico napisal/-a:prodam nov Mont Blanc Le Grand EF konica...cena 280 evrov...zraven podarim Reform nov NOS nalivnik...

Slika
SOLD!!!!!
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Feb 2016, 18:16

:cry: :cry: ...sem se predolgo upiral misli da bi jo kupil, prav mo je!
britev.si ruleeees :)

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 30 Apr 2016, 21:16

Se včlanil na forum prav zaradi nalivnikov, letos se začela manija z nakupom Lamy Safarija, oziroma, Viste, kot imenujejo demonstrator različico. Zaenkrat je najdražji primerek v predalu TWSBI Eco, pa mislim, da sem nabral dovolj pisal za enkrat... eventuelno še kaj z zlato konico, ko bolje vem kaj hočem.

Od flašk s črnili imam zaenkrat samo dve pelikanovi 4001 (črno in modro, kaj več lokalna knjigarna ni imela), pa eno Iroshizuku Asa-Gao (na poti pa Fuyu-Gaki). Ne vem zakaj Pilot tako nemarno navija cene črnil v ZDA/EU, ampak s poštnino iz Japonske pride flaška 15 eurov. V redu, je še vedno v rangu dražjih črnil s posebnejšimi flaškami, ni pa tako pregrešno drago.

Sicer pa zdej pacam skupaj eno naročilo iz Nizozemske trgovine, kjer bom naredil malce zaloge črnil, ampak že čutim, da sem šel predaleč.... toliko ene izbire, barv, odtenkov, proizvajalcev...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Apr 2016, 21:24

..sicer sam pisem s kemiki a so mi nalivniki seveda tudi vsec, a se raje v te vode niti ne podajam (preventivno). Super da si malo obudil temo

pozdravljen na forumu ;)!
britev.si ruleeees :)

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 30 Apr 2016, 22:38

Hvala za dobrodošlico! Bom eventuelno nalimal kako fotko, tale poceni telefon dela bolj akvarele, sploh ob slabi svetlobi, pa sem prelen it po fotoaparat, pa baterijo, itd. :lol:

Se da tudi na kulijih zapravit, že dosti proizajalcev nalivnih peres dela tudi kuli izvedenke, pa že v knjigarnah se dosti dobi od Pilota, ko pa na JetPens pogledaš izbiro, pa vidiš potencial brez dna, eno veliko črno luknjo kamor lahko mečeš denar. :D

Pri nas se v Mladinski Knjigi in verjetno še kakšni knjigarni dobi Pilot Metropolitan za cirka 20 eurov, M konica pa standardne bombice, trenutna serija je v šestih barvah, je kar soliden začetek, alternativa pa je Lamy (plasticni Safari ali pa kovinski Al-Star), ki se ga najde Muellerju, večinoma so M konice, če mas srečo najdeš kakšno F vmes, ki je ponavadi bolj podobna Pilotovi M. Te dva sta verjetno ena popularnejših modelov na tujih forumih, kar se tiče začetkov. Še bolj budget varianta je Pilotov Kakuno, na mimovrste je malo manj kot 13 eurov, bolj otroško pisalo, ampak sama konica razen smeškota, bi morala biti ekvivalent Metropolitanu (oz. MR pri nas).

Dobiti se da še Pilotov Plumix, ki ima italic konico, pa zdi se mi, da bi verjetno tudi za EU model držalo, da se lahko zamenja "feed" (konica plus plastika) z Metropolitanom. Mueller ima še Lamy Joy, ki ima 1.5 stub konico, pa mislim, da sem v E.Leclerc videl še Pelikan script. Pa verjetno se še po kakih art trgovinah kaj najde. Leonardo zgleda v BTCju nima več trgovine, v Ljubljani pa sem dobil samo en Faber-Castell Loom nalivnik z M konico, pa še ta je bil za pol znižan... :lol:

Edini dodatni strošek so "konverterji", tisto kar not vtakneš namesto bombice, da lahko potem polniš iz stekleničk. Alternative so sicer še, da na roke polniš bombice, pri nekaterih nalivnik pa direkt not naliješ črnilo v ročaj, pa s silikonom mal namažeš navoj, da zatesniš, če sem prav razumel ("eye dropped pen"). Za izbiro črnil pa verjetno najbolje pogledati v tujino, dejansko nisem tako veliko spraševal pri nas.

To je "na kratko" moja raziskava, kaj se da pri nas dobiti poceni, tako za mal sprobat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Apr 2016, 22:59

dobra informacija za zacetnika ki bi rad malo spoznal nalivnike, pa da ni potrebno takoj zmetati noter ogromno denarja.. od Lamyja sem jaz uporalbjal nalivnik, ki je imel kao nek kos lesen (cevka okoli platike), n evem kateri model je bil.. drugace sem pisal s parkerjem,..
britev.si ruleeees :)

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 01 Maj 2016, 13:06

Trenutno je še en nov Pelikan Stola iii, ki zgleda zanimiv, cirka 20-24 eurov, drugače pa, če kdo hoče poceni začeti, ima MassDrop zopet ponudbo Metropolitan nalivnikov:

https://www.massdrop.com/buy/pilot-mr-f ... guest_open

Cena za par je 23 dolarjev plus slabih 7 za poštnino, kar je še vedno dosti manj kot pri nas. Na žalost so imeli mizerno zalogo čisto črnih, tako da jih ni več. En plus je, da lahko dobite F konico, ki je v Evropi ni možno dobiti, slabost pa je, da ameriška izvedenka uporablja Pilotove bombice in ne standardnih, v tolažbo pa je zraven priložen en poceni konverter polegbombice, tako da ni takšna panika (30ml flaška Pelikan črnla je 3.3 eura v knjigarni pri nas).

Jaz sem na MassDropu naročil prejšnjo rundo iz retro pop serije Metropolitanov, pošljejo z nekim budget DHLom, pa vseeno v kakšnem dobrem tednu pride do Slovenije, plus še številka za sledenje paketa je, dostavi ga pa naša pošta. Ker gre pa za skupinsko naročilo, se pobiranje teh zaključi v parih dneh, potem čakajo na zalogo, torej bodo dejansko poslani prot sredini meseca.

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 03 Jun 2016, 22:10

Danes dobil pošiljko s črnili: http://imgur.com/a/nkosr

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 13 Sep 2016, 22:46

Če koga zanima, je Faber Castell Ondoro črn, M konica, znižan na 39 funtov, skupaj s poštnino znese verjetno pod 55 eurov. Mislim, da sem belega v Konzorciju videl za 98 eurov, priporočena cena pa je 110 se mi zdi.

https://www.amazon.co.uk/dp/B00O7O7TEU/

Odgovori