G. Johnson britvi - restavriranje

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
G. Johnson britvi - restavriranje

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2016, 18:38

zadnjic se nabavil 1 G. Johnson britev, ker sem jih ime lze nekaj sem jih izbrskal ter se odlocil da malo porihtam. Gre za britve ki so stare vsaj 160 let, saj so delali te britve med leti 1810 in 1855. Od celega kupa britev sta bili ok za uporabo le 2, ostale sem ali dobil skupaj s cim ali pa kupil zaradi rocaja, oz bolj natancno povedano predvsem zaradi podlozk pri zakovicah, ki so v obliki rozice (glej spodaj).

a bunch of britev, skupaj stare vsaj 800 let :D ..
G Johnson straight razor www.britev.si (4).jpg
G Johnson straight razor www.britev.si (4).jpg (330.48KiB)Pogledano 9837 krat
.. vsi rocaji iz presanega roga, pobarvanega kot da je iz zelvjega oklepa (pred rogovi in slovnovino so radi uporabljali (v smislu danasnje plastike) stvari iz zevljega oklepa, ko so jih prevec pobili so uporabljali cenejsi nadomestek, rog pobarvan kot zevji oklep). NA zalost pri starih rocajih iz rogu valikokrat prihaja do ti. delaminacije, kjer gredo plasti ki so bile spresane skupaj narazen
Horn straight razor scales delamination G Johnson @ www.britev.si (1).jpg
horn in a color of tortoise shell with delamination
Horn straight razor scales delamination G Johnson @ www.britev.si (1).jpg (259.95KiB)Pogledano 9837 krat
Rog so navadno presali na vrocini in v reducirnih pogojih (zamislite si reagente za trajno (najveckrat zenska skodrana frizura) cca 30 let nazaj) zato da rogove ga izravnali in po potrebi vtisnili kaksen relief... v primeru teh britev so npr v vsako polovico rocaja vtisnili distancnik, ki je bil namesto wedge-a (drugace so zelo radi uporabljali v tistih casih svincene wedge, predvsme zato ker so dodal itezo zaradi uravnotezenosti ter zato ker so jih zelo lahko oblikovali v zeljeno obliko
Horn straight razor scales delamination G Johnson @ www.britev.si (3).jpg
horn wedge
Horn straight razor scales delamination G Johnson @ www.britev.si (3).jpg (179.71KiB)Pogledano 9837 krat

Ce se vnem na britve,.. vse sem dal pocasi narazen, kar pomeni da je bilo treba vsako zakovico posebej povrtati in jo zbiti ven, pri tem paziti da se ne poskodujejo "rozice" :).. po cca dobri uri se je izkazalo da nobeden rocaj ne bo ok za nadaljno uporabo. Se uporabni rezili oz rezili, ki se ju po mojem mnenju splaca renovirati sta izgledali takole..
G Johnson straight razor www.britev.si (1).jpg
G Johnson blades (rust)
G Johnson straight razor www.britev.si (1).jpg (223.68KiB)Pogledano 9837 krat
po nekaj urah ciscenja (vec gritov za brusenje ter 3 polirne paste) sem ju spoliral do visokega sijaja. Glede n astarost se na rezilih pozna zob casa, globlje raze sem pustil, saj pustijo rezil del identitete (v kolikor bi se to odbrusil ven bi bile britve precej drugacne in grse)
G Johnson straight razor www.britev.si (2).jpg
G Johnson blades (cleaned)
G Johnson straight razor www.britev.si (2).jpg (207.57KiB)Pogledano 9837 krat
naslednjic ko bo cas pa ciscenje rozic ter izdelava rocaja :)
G Johnson straight razor www.britev.si (3).jpg
Rozice
G Johnson straight razor www.britev.si (3).jpg (251.99KiB)Pogledano 9837 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: G. Johnson britvi - restavriranje

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 18 Sep 2016, 18:45

hmm si si pa vzel čas za tole :) lepo, da si pustil britvam dušo in jih nisi popolnoma zravnal...kakšen imaš pa v mislih material za ročaje?
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: G. Johnson britvi - restavriranje

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2016, 18:49

bregargasper napisal/-a:hmm si si pa vzel čas za tole :) lepo, da si pustil britvam dušo in jih nisi popolnoma zravnal...


jah to je vedno tako, tokrat je slo se razmeroma hitro,.. zna trajati restavriranje 1 same dneve :(, ce pa hoces kaj posebnega narediti pa se kaksen dan vec :D
bregargasper napisal/-a:...kakšen imaš pa v mislih material za ročaje?


rog, najverjetneje svetel,.. malo bo problem cas, a slej ko prej pridejo na vrsto
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: G. Johnson britvi - restavriranje

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 18 Sep 2016, 19:22

jaz sem ravno prejle izdelal material za ročaje, ki je že dobil angleško ime: Graphite Black Metal Micarta
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: G. Johnson britvi - restavriranje

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2016, 19:48

bregargasper napisal/-a:jaz sem ravno prejle izdelal material za ročaje, ki je že dobil angleško ime: Graphite Black Metal Micarta
a to ime si mu dal ti?

ja daj no malo pofotkat proces pa napisi eno temo da se malo doizobrazimo,. .take stvari prej ali slej prv pridejo (poleg tega da je zanimivo kaj novega izvedeti in/ali probati ;) )
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: G. Johnson britvi - restavriranje

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 18 Sep 2016, 19:51

za pofotkat ni še nič ker je v poliester v fazi strjevanja...upam da gre vse po planu
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: G. Johnson britvi - restavriranje

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2016, 20:42

Sem imel v mislih predvsem da bi pofotkal celoten proces izdelave.. ;)
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: G. Johnson britvi - restavriranje

Odgovor Napisal/-a vostok » 18 Sep 2016, 20:44

Miha, super si tole spoliral in ja, pomembno je pri tem ohraniti dušo britve. Se že veselim nadaljevanja, da lahko ukradem kakšno idejo za dokončanje ročaja na mojij inoxici. Takoj, ko bo malo časa.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: G. Johnson britvi - restavriranje

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2016, 20:47

ooooooooo Vostok, lepo te je pset videti :)... ja izgled da imav askupen problem, je potrebno najti vec casa... no saj bo ze,.. ko bomo v penziji :?:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: G. Johnson britvi - restavriranje

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Sep 2016, 23:16

ena od obeh britev (ta malo manjsa) dana v rocaj, les roxinho (rocaj sem delal ze enkrat prej), rozice niso original,.. to je recimo da moderna verzija stae britve,.. ta drugo rezilo pa pride v klasicno obleko (rog in original rozice). Upoamd ase bo britev dalo lepo nabrusiti :).
Slike so bolj za nic,. ta les je res lepe barve :)!
G Johnson straight razor restoration1.jpg
G Johnson straight razor restoration
G Johnson straight razor restoration1.jpg (320.75KiB)Pogledano 9786 krat
G Johnson straight razor restoration.jpg
G Johnson straight razor restoration1
G Johnson straight razor restoration.jpg (300.51KiB)Pogledano 9786 krat
britev.si ruleeees :)

Odgovori