Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Odgovor Napisal/-a G_man » 24 Apr 2016, 11:45

Zdravo,

kako (če) vzdržujete stare TTO brivnike, recimo Gillette?
Večina je takih, da se jih ne da razstaviti, vendar se v notranjosti nabira vodni kamen.

Sprašujem se, kako torej očistiti tak brivnik od znotraj in kako ga podmazati? Bral sem nekje, da se v notranjost nakapa nekaj mineralnega olja..

Lp, Gregor

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Apr 2016, 11:54

Razstavijo sicer se a se po moje ob veckratnem razstavljanju tudi unicijo. Jaz bi jih namocil v alko kis, spral s scetko in npr detergentom za posodo, nato pa kanil kapljico Ballistol olja noter ter visek popivnal.. Predvidevam da ne kdo naa forumu ze poskusil podmazovati?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Odgovor Napisal/-a G_man » 24 Apr 2016, 15:31

Adjustable se dajo razstaviti, ampak angleški enodelni ala Rocket, Aristocrat in podobni pa menda zelo težko. Zato me zanima, ali kdo ve kako jih očistiti in namazati, da bodo zdržali.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Odgovor Napisal/-a caus24 » 24 Apr 2016, 16:57

Jaz uporabim čistilo za razmaščevanje motorjev, Nakar grejo v sonični čistilec. Po potrebi večkrat ponovim.
Prej sem uporabljal alkoholni kis ampak sem nehal ker poleg tega da nese dol vodni kamen poškoduje tudi nikelj.

Po čiščenju uporabim balistol olje.
Sam sem razstavil že vse in če ravnaš previdno in veš kako se razstavi se ne uniči nič. Če ne veš lahko imaš hitro lep optežilnik papirja :D :D . Toggla še nisem razstavil se ga bom pa lotil v bližnji prihodnjosti. Rocketa sem razstavil prejšnji teden in ga dobim v ponedeljek ali torek z nikljanja. Mislim da tudi vem kako bom prilagodil orodje da ga sestavim - poročilo sledi.

So pa pogosto brivniki navzven zelo lepo ohranjeni v notranjosti so pa že začeli oksidrirat, nikelj pobran,.... Tako da je pogosto potreben replating tudi tam kjer ne izgleda da bi bil potreben.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Odgovor Napisal/-a G_man » 24 Apr 2016, 19:46

Madona, caus, če pa znaš vse to narazen vzet (in tudi skupaj dat ;)) si pa res mr. Miyagi safety razorjev :D

Se že veselim, da vidim tvoje novo orodje za razstavljanje.

Aja, v eni temi sva se pogovarjala, da imam flare tip rocket ki je zvit:
Slika
Mogoče se bom pa tega lotil razstavljat in poskušal poravnat. Zraven bi ga še očistil itd. A mi lahko takole v besedilu poveš, kako se razstavi?

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Odgovor Napisal/-a caus24 » 24 Apr 2016, 20:02

Slika

Slika

Misliš tega. Težko bi ti opisal ker obstaja možnost da ga boš uničil. Brivnik odpres do konca kot da želiš vstavit žiletko. Potem pa počasi začneš pritiskat z prsti na eno stran glave na safety bar in potem še na drugo. To počneš tako dolgo da se glava sname z ročaja. Nekje gre hitro dol nekje počasi nekje se bo pa tudi kaj zlomilo. Ko to dobiš dol gre cel brivnik narazen ker ga več nič ne drži skupaj.
Ga je pa umetnost sestavit. :D

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Apr 2016, 11:39

Točno tega, ja :)

Aha, razumem. Se pravi snet moram base plate, potem lahko odvijem zg. in sp. del. Bom vseeno poskusil. Mislim, da je pri mojem t.i. T-rod zvit, kar me malo skrbi, saj je ta del lomljiv na zglobu, ker je nehtan gor.

Edino ene stvari ne štekam pri sestavljanju. Menda ga je potrebno sestaviti, preden spet zatisneš tisti obroč na koncu držala na base-plate. A je to res? Kako ga pa zatisneš nazaj, ob tem, da imaš T-rod že na svojem mestu. Ker ta bo najbrž na poto?

Hvala :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Apr 2016, 20:28

Še eno vprašanje, kako se sname base plate?
Slika
A na tem mestu v smeri puščice pritiskam?

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Odgovor Napisal/-a caus24 » 25 Apr 2016, 21:07

Res je prisnes navzor in malo navzdol izmenicno na obeh straneh.
Sestavljanje je pa težavno. Jaz sem sedaj sestavil rocketa in imam sreco da nimam samo enega da sem lahko naredil primerjavi koliko mora biti gumb odprt.
Prvo sestaviš glavo in oba dela ročke. Razmerje na zaprti rocki ti mora štimat. Nato zacnes rocko navijat na glavo in zategnes do konca ko so zdruzena.
Tezko ti opisem moral bi ti pokazat.

Ne vem koliko se bo na spodnji sliki videlo ker nalagam iz telefona. Sprednji rocket je ta katerega sem sedaj sestavil. Zadnji je pa en katerega sem dal na replating in bi moral biti narejen v dveh korakih enkrat zaprt enkrat odprt. Kakorkoli ni vredu narejeno ( se vidi na gumbu kjer se vidi medenina). Zato sem se odločil da bom vse razstavljal ker je to edini način da je narejeno kot je treba.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Vzdrževanje starih TTO brivnikov

Odgovor Napisal/-a caus24 » 25 Apr 2016, 21:10

.
Priponke
2016-04-25 21.09.41.jpg
2016-04-25 21.09.41.jpg (22.56KiB)Pogledano 7850 krat

Odgovori