novi projekt

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Pjtr K.
Prispevkov:13
Pridružen:24 Dec 2014, 13:57
Re: novi projekt

Odgovor Napisal/-a Pjtr K. » 25 Maj 2015, 19:59

Pozdravljeni,

Gillette New ima glavo narejeno iz medenine z višjo vsebnostjo bakra kot ročaj, od tod izvira razlika v barvi. Glava je bolj rdečkaste barve, ročaj bolj rumenkasto / zlate. Glede končne obdelave oziroma bolje rečeno galvanske zaščite - brivniki Gillette New (vsaj tisti, izdelani v ZDA) so bili pozlačeni, sloj je bil precej tanek in se je lahko dokaj hitro obrabil. Jaz sem svojega New Long Comba dal kar ponikljati... Saj vem, da ne bo zgledal kot original, je pa taka galvanska zaščita bolj obstojna in precej, precej cenejša od nanosa zlata. Pozlačene izdelke se sicer da dodatno zaščititi s tankim slojem prozornega laka, vendar žal ne poznam nikogar, ki bi se ukvarjal s tem.

Lep dan vsem skupaj,

Peter

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: novi projekt

Odgovor Napisal/-a mango » 25 Maj 2015, 21:05

Na tem videu gospod pove, da takšnih razpok žal ne morejo zakrpat :klik (7:04)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: novi projekt

Odgovor Napisal/-a caus24 » 25 Maj 2015, 21:10

mango napisal/-a:Na tem videu gospod pove, da takšnih razpok žal ne morejo zakrpat :klik (7:04)
To sem ze gledal, sem pa nasel tipa na instagramu z identicnim brivnikom z razpoko in jo je popravil z epoksi lepilom. Nimam pojma kako bi se tega lotil. Bom verjetno poizkusil na cem drugem prej.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: novi projekt

Odgovor Napisal/-a caus24 » 25 Maj 2015, 21:12

Pjtr K. napisal/-a:Pozdravljeni,

Gillette New ima glavo narejeno iz medenine z višjo vsebnostjo bakra kot ročaj, od tod izvira razlika v barvi. Glava je bolj rdečkaste barve, ročaj bolj rumenkasto / zlate. Glede končne obdelave oziroma bolje rečeno galvanske zaščite - brivniki Gillette New (vsaj tisti, izdelani v ZDA) so bili pozlačeni, sloj je bil precej tanek in se je lahko dokaj hitro obrabil. Jaz sem svojega New Long Comba dal kar ponikljati... Saj vem, da ne bo zgledal kot original, je pa taka galvanska zaščita bolj obstojna in precej, precej cenejša od nanosa zlata. Pozlačene izdelke se sicer da dodatno zaščititi s tankim slojem prozornega laka, vendar žal ne poznam nikogar, ki bi se ukvarjal s tem.

Lep dan vsem skupaj,

Peter
Zdravo. Nisem se zanimal za ta brivnik ampak za tistega z modrim rocajem. Cel rocaj izgleda kot da bi bil iz nekaksnega aluminija al neki podobnega.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: novi projekt

Odgovor Napisal/-a caus24 » 09 Jul 2015, 21:44

Evo konec dopust, malo bolj na izi v službi in se je našlo nekaj časa za nadeljevanje.

Slika
Orodje katero sem uporabljal. Nič kaj posebnega:
-mali primež
-navadno kladivo in kladivo z gumijasto glavo
-klešča
-koščki zračnice z katerimi sem zaščitil in fiksiral brivnik v primežu.

Slika
delovni prostor malo inproviziran ker nimam delavnice ali garaže.

https://www.youtube.com/watch?v=lhn1HFRDFGU
Posnetek na katerem je postopek za razstavljanje adjustable brivnikov fatboy in slim. Sam sem delal na enak način ampak nisem uporabil lesenih koškov za primeš sam sem uporabil gumo. Ima pa tudi posnetke za druge brivnike.

Slika
Slika razstavljenih brivnikov. Zanimivo je to da sta oba fatboy na skrajni levi E letnik 1959 vendar spodnji nima črnega dela pod številčnico. Kot da bi bil že obnavljan in nikljan v celoti. Levi od dveh super speedov se je pa razstavil drugače kot bi se moral. Upam da ga bom lahko sestavil nazaj.
Jutri jih ponovno očistim in jih v torek nesem v Domžale na ponovno nikljanje. Upam da jih do konca naslednjega tedna dobim nazaj. Potem pa samo še podmazat pobarvat številčnice in sestavit.

Bajkman

Re: novi projekt

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Jul 2015, 22:06

Hvala za delitev informacij z nami.

Do danes nisem vedel, da se šraufštoku po SLO reče primež. :D

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: novi projekt

Odgovor Napisal/-a brico » 09 Jul 2015, 22:16

good job...kako pa narediš da se ti deli ne pomešajo?...sploh ko to dobijo mojstri v roke ki najbrž ne vedo za kaj gre...mislim na različno starost istih modelov...najbrž ne bi bilo neke tragedije če bi se deli pomešali?!?...ali pa?...

kaj konkretno misliš pod "ponovnim čiščenjem"?....kako brušenje, poliranje????...ali samo "umazanija"...
Zadnjič spremenil brico, dne 09 Jul 2015, 22:20, skupaj popravljeno 1 krat.
...is a good man without a good knife really a good man ?

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: novi projekt

Odgovor Napisal/-a caus24 » 09 Jul 2015, 22:26

Do sedaj sem obnavljal samo po en brivnik tako, da nisem imel te težave. Sedaj je vsak zapakiran v svojo vrečko, čeprav če bi se pomešali mislim da ne bi smel biti problem ker so skoraj isti letnik, isti modeli in niso poškodovani.

Bajkman jaz pa prvič slišim za šraufštok. :D

Pod čiščenje mislim odstranjevanje vodnega kamna, mila,.... Uporabljam čistilo na osnovi kisa. Razrečim ga z vodo 1:1 namočim brivnik za 10 min, stara zobna ščetka in gasa dokler ne gre vse dol.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: novi projekt

Odgovor Napisal/-a caus24 » 14 Jul 2015, 13:39

Brico vprašal si po čem razlikujem dele.

Slika

Na tej sliki je vidna razlika med brivniki. Od leve proti desni E1, E4, F1, F3. Najstarejši ima delček kateri se nahaja v peti vrsti nikljan ostali nimajo. Prav tako ostali mlajši brivniki tega dela nimajo nikljanega. Očitno so ugotovili da ni potrebe da se tudi ta del niklja. Žičke rdeče barve so pri letnikih 1959 na levi svetlejše od poznejših brivnikov in dva brivnika katera sta narejena v 1959 na levi strani imata del kateri je v 6 vrsti drugačen kot mlajši brivniki, je malo večji.
Vsi ostali deli so enake velikosti, debeline,...
Hvala brico za vprašanje, ker se drugače verjetno niti nebi ppoglobil v zadevo.
Danes so šli na nikljanje. Naslednji teden ko jih dobim nazaj barvam številčnice in jih sestavim.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: novi projekt

Odgovor Napisal/-a brico » 14 Jul 2015, 14:02

Hah...yebi ga..profesionalna deformacija...ko servisiram loke ih zna bit po deset na ponku...parkrat se mi je že zgodilo da so me lastniki opozorili da to ni njihov lok...v bistvu sem zamenjal srebrno in nikljano (alpaka) rinko na žabici...ali vijak....pol pa najdi drugega lastnika ki tega ni opazil... pa ponoviš vajo...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori