Rezanje usnja

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Rezanje usnja

Odgovor Napisal/-a olly » 30 Jan 2015, 22:21

Saj pravim, da ga ne bi smeli dajati v javnost! Človeku takle katalog v hipu zgenerira nepregledno wish listo in srčno bolečino :)

Pri njih sem kupil komplet japonskih nožev za rezbarjenje, pa me očitno vodijo v svoji evidenci in mi katalog pošljejo na dom.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Rezanje usnja

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Jan 2015, 22:41

Tu sem enkrat hotel nqrocit japonsko zago za fino rezanje pa potem nisem.. Bom poskusil katalog narociti, imaji sila zanimive stvari.
Si noze za rezvarjenje kaj uporabil.. Sam imam le 1 (mora) a z njim se nisem naredil izdelka od zac do konca, rabim ga samo sem ter tja
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Rezanje usnja

Odgovor Napisal/-a brico » 30 Jan 2015, 22:43

miha napisal/-a:Ta katalog pa sila zanim7va stvar izgledw, Olly kje si ga dobil? Cena za noz je precej nizka... Brico, kako kaj drzi ostrino?
ostrino drži OK...moraš ga uredit za lastne potrebe....na sliki,moji, je orgigigi naostrenost...torej minimalni posegi za usnje...katalog se dobi po naročilu...zraven naročila ali samostojno....lahko dobiš enega mojega v študij...nekaj se je v letih izdaje spremenilo, ni pa omembe vredno...kvečjemu kaka stvar prde, druga zgine....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Rezanje usnja

Odgovor Napisal/-a olly » 30 Jan 2015, 22:47

miha napisal/-a:Si noze za rezvarjenje kaj uporabil.. Sam imam le 1 (mora) a z njim se nisem naredil izdelka od zac do konca, rabim ga samo sem ter tja
Ko sem jih nabavljal, so bile želje po rezbarjenju visokoleteče. Potem se je vmešalo in zgodilo mnogo tega, kar me je od želja po rezbarjenju odvleklo in noži so ostali nedotaknjeni, še čisto deviški.

Bodo pa prišli prav, bodo. Še vedno imam cel kup želja po tem, vendar primanjkuje časa, sploh zdaj, ko sem varuška svoji 15-mesečnici, ki je polno polna energije.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Rezanje usnja

Odgovor Napisal/-a brico » 30 Jan 2015, 22:52

samo za info....odprl sem temo "Dick katalog"...DICTUM...online
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Rezanje usnja

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Jan 2015, 23:03

Ja vem da si odprl samo nisem vedel ali zdruziti ali ne (ker je tema se v drugo smer nesla), lahko zdruzim ce zelis...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Rezanje usnja

Odgovor Napisal/-a brico » 30 Jan 2015, 23:15

jasno mi je...zato sem tudi bolj previden....na enih forumih so bolj občutljivi na OT....tukaj ste (si) bolj tolerantni...tako da je vseeno ali združiš teme ali furamo naprej, po želji in interesu...meni vseeno...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Rezanje usnja

Odgovor Napisal/-a miha » 31 Jan 2015, 07:34

brico napisal/-a:jasno mi je...zato sem tudi bolj previden....na enih forumih so bolj občutljivi na OT....tukaj ste (si) bolj tolerantni...tako da je vseeno ali združiš teme ali furamo naprej, po želji in interesu...meni vseeno...
.. Evo zdruzeno ;)
Offtoppic-i niso fajn ker je potem vse pomesano in se tezje kaj najde. Predvsem se na forumu poskusam(o) izogibati konfliktom in biti prijazni 1 do 2. ;)...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Rezanje usnja

Odgovor Napisal/-a brico » 06 Feb 2015, 15:40

še par fotk usnjarskih nožev...eni ploščati, drugi ovalni...če koga zanima, ta z zelenim ročajem je kupljen v Lj. na Slomškovi...trgovina Lotas...usnje in usnjarsko orodje...

Slika
Slika
Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Rezanje usnja

Odgovor Napisal/-a Omega » 07 Maj 2015, 09:12

Kje pa kupiš usnje? sprašujem ker nameravam naredit nožnico za nož v temi http://britev.si/viewtopic.php?f=13&t=718
Up spirits!

Odgovori