britve

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Bajkman
Re: britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 21:46

Butl jaz, je tudi spletna stran:
http://www.reteimprese.it/coltelleriacuk

Dobiš pa na primer tudi Acca Kappa jazbečje čopiče. Perverzno lepi, a naj me koklja brcne, ko pa so celo dražji od Simpsona Pri Paolu.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: britve

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 21:59

Super, bo prisel prej ali slej cas ja. Je pa res pametno, da najprej pogledam kaj je v Trstu. Ze nekaj casa se odpravljam, mislim da bom res kmalu uspel..ta teden se ne verjamem, naslednji je pa zelo mozno.

Glede copicev mi trenutno niso prioritet, Omega kar lepo opravlja svoje delo. Saj ne recem, bo verjetno padu en Simpson od Paolota, a mam kar lep seznam za wish-listo in copic je malo bolj proti dnu in bi znalo se trajat :) sploh pa glede na to kako pogosto Paolo dodaja stvari v ponudbo, in to eno bol zanimivo kot drugo :D

Bajkman

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 22:02

Kolikor sem jaz razumel, bodo pri Paolu v ponudbi tudi britve. A tu me ne držati

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: britve

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 22:10

Bajkman napisal/-a:Kolikor sem jaz razumel, bodo pri Paolu v ponudbi tudi britve. A tu me ne držati
Ma mislim da je za tiste dve ze nekaj casa nazaj slikane(ena snake wood, mislim da so ble T.Issard), ce se prav spomnem je ze reku, da bojo od "jutri"(takrat) naprej v ponudbi, ampak potem nisem zasledil nic...ampak bi skoraj dvomil, da ne bi prej ali slej dodal kaksno britev v ponudbo. Samo vprasanje casa pomoje.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: britve

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 22:15

Je pa pomoje kot smo omenjali skoda, da ni ziletk v ponudbi. Pomoje bi marsikdaj se zgodilo, da bi kdo pravzaprav rabil samo ziletke in pri narocilu vecinoma bi se zraven kaj dodal.

Bajkman

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 22:17

Ampak tista T. Issard je menda precej dražja scena. Glede Dovo do sedaj nisem nič slišal.

Sem pa bil tudi sam tik pred nakupom britve in takrat sem, na podlagi nekega groznega čtiva, se odločil za ta vstopni model Dovo. Nato sem misel opustil, a sem jo pri tej zamejki opazil in že segel za denarnico. Do realizacije sicer vseeno ni prišlo.

Ima pa tudi nek drugi Dovo, kateri je iz rostfraj-a, nekaj dražji, se mi zdi cca 110 €. Ampak sem v nekem tehničnem članku zasledil, da se rostfraj ne da nabrusiti do stopnje ne-rostfraj jekla. Verjetno celo tukaj:
http://www.britev.si/viewtopic.php?f=3&t=146

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: britve

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 22:28

Hmmm interesatno to glede brusenja...
Ja se spomnem da so ble precej drazje...
Tudi sam sem razmisljal da bo prva britva, ko pac pridem do tja, najbrz Dovo. Poleg tega se mi zdi da se jih tudi najbol pogosto vidi in jih je najlazje dobit..verjetno.
Jah nocem se zaletet in si nrdit kup 'stroskov', ker vem sa treba se vsaj strop istocasno nabavit, zdej a jo je treba se dobrusit smo ze v eni temi debatirali....meni je sicer dal mislit video od geo-ta kjer vzame zapakirano Dovo britev, lih tako kot te, in se z njo obrije. Poleg tega pravi da mu je garantiral Dovo rep. da zo te Dovo britve(vsaj novejse) 100% shave-ready, nenazadnje se obrije z njo v videu brez problena, in celo brez jo stropat, kar sicer mocno odsvetuje, a je hotu pac samo dokazat..
Tako da v bistvu sem se malo neodlocen cemu na wishlisti dat prednost :)

Bajkman

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 22:32

Tista v Gorici je tudi bila nabrušena. Lahko potrdim, sem jo osebno gledal in tudi s prsti poizkusil. Lahko mi verjameš, da začutim, kaj je ostro in kaj ni.

Ampak slej ko prej boš potreboval tudi pas.

Sicer pravilen potek brušenja gre:
1.) Vedno manjša gradacija kamna
2.) Strop
3.) Platno ali papir
4.) Dlan

Če redno ponavljaš korak 3 in 4, bi se morda že koraku 2 izognil za kar nekaj časa.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: britve

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 22:40

Seveda ti verjamem glede ostrine zakaj pa ne.
Ma strop bi tako ali tako vzel takoj.
Mislim pa da se stropa pred vsakim britjem kakor sem do zdej razumel, naj me miha popravi.
Tako da sigurno ko bom kupoval britev bom istocasno vzel strop. Tle nisem niti bil v dvomih :)

Bajkman

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 22:46

Potem se pa koraku 1 še toliko lažje izogneš. Vem da se mož od te zamejke redno brije z britvijo. Jasno jo mora znati tudi nabrusiti. Po telefonu vprašaš in vidiš. ;) Plačaš samo še kavico.

Odgovori