britve

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Abarber
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2014, 21:22
Kraj:Koper
Kontakt:
britve

Odgovor Napisal/-a Abarber » 29 Sep 2014, 22:00

Kaj mislite koliko je vse skupaj vredno? :))

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: britve

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Sep 2014, 22:26

:D :D ... ja kolikor si dal.. realna cena bi rekel tam do 50 euro? lahko tudi obcutno manj...
lahko pofotkas tak od ase bo videlo katere britve so.. prva izgleda kot nova, samo ne vem ali je original ali je ponaredek,.. druga tudi zgleda relativno ok,.. ERN je sicer zanna firma firma je precej zarjavela in vprasanje kako je znjo,.. ostali 2 sta precej izrabljeni,... (ampak verjetn ose uporabni) ..
..
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: britve

Odgovor Napisal/-a akaj » 29 Sep 2014, 22:52

miha si se malo zatipkal s ceno? al sem jaz mel cisto drugacne ideje o cenah takih britev.
jaz ne bom ugibal, ker se mi se sanja ne, me pa zanima.

Bajkman

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Sep 2014, 22:53

mogoče je pozabil na pas. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: britve

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Sep 2014, 23:03

rabljene so vse, zadnje tri so bolj kot ne malo ali nic vredne, kupil bi prvo ce je ok in original (bi morala imeti kaj napisano na tang-u, da se vidi za kaj se gre) , druga je po moje tudi cisto kul,.. nobena pa po moje ni ne vem kaj,..

pas , Timor firma je pozanna, prej nisem stel,.. odvisno od mer itd... sma g ase nisem imel... s pasom je vsekakor visja cena,.. od celega kupa bi znal biti s enajvec vreden strop,... je pa cisto mogoce da se motim :D
britev.si ruleeees :)

Abarber
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2014, 21:22
Kraj:Koper
Kontakt:

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Abarber » 30 Sep 2014, 13:09

Vse te britve in pas so mi bile podarjene... Prva je cisto nova od Solingena... ostale jah bi bilo treba prenovit..

Abarber
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2014, 21:22
Kraj:Koper
Kontakt:

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Abarber » 30 Sep 2014, 13:15

Od solingena original... zakaj ostale skoraj nic vredne? zastonj jih ze nedam ;D

Bajkman

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 13:28

Meni tudi ni jasno... @Abarber, mislim da imaš nekoliko "pomešan pregled". Solingen je pač mesto in NE izdelovalec britev. Napis Solingen na rezilu pač pomeni, da je rezilo narejeno pri enem od proizvajalcev iz tega mesta, kar še ne pomeni nujno kvalitete. Se pa bojim, da celo kak tretji proizvajalec uporablja ta napis na rezilu pa kaki licenci ali pa dobi material od tam. Bog se ga vedi, vse poti vodijo v Solingen. :D

Po tem takem tvoja britev nikakor ni original proizvajalca Solingen. Enostavno poglej, kdo je proizvajalec. Edini, ki v tem kraju proizvaja britve in eden redkih, ki ima to panogo, je podjetje Dovo. Lahko rečemo, da je to edini pogoj za tako imenovani "original Solingen".

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: britve

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 14:14

res me zanima kolko je prva vredna(naj priskoci tle kdo na pomoc) in ce bi ti blo v interesu jo prodat.

Bajkman

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 14:22

ko bo @Abarber sporočil točnega proizvajalca in model, se bo verjetno brez težav reklo, kaj to je. Ker je odvisno tudi od materiala, je običajno jeklo ali nerjaveče. Potem se bo šele dalo govoriti o vrednosti.

Pa dajva predvidevati, da je to res Solingen običajna britev z običajnim jeklom. Vrednost nove v trgovini od 70 do 80 €. ;)

Odgovori