britve

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Bajkman
Re: britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 22:52

@akaj, a tole si zasledil?
http://www.estela.si/index.php/frizerst ... ovo-detail

Je pa rostfraj.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: britve

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Sep 2014, 22:58

alo fantje ... v izi...

moje mnenje
ce ze kupis kupi navadno (karbonsko jeklo) ne inox britev,...
paolo prodaja TI (oz tisti 2 naj bi ki ju je objavil) sta seveda drazji, ampak sta boljsi,.. na splono je TI drazji od Dovo, to kar si ti tam gledal je pa vstopni model Dovo,... skratka niso lih primerljive te britve... poleg tega je TI okrancljan in ima rocaj iz eksoticnega lesa, dovo pa plasticnega, neokrancljan..

glede brusneja,... s prstom NIKOLI ne probas britve razen ko postavljas bevel (na cca 1000 grit, torej na zacetku) ker ce se ze ne urezes pa rob unicis.. gradacija gre pol gor do vsaj 8000 ali vec,... pas na koncu ja,... papir in dlan po mojem mnenju ne, vsekakor nista nujna, pa vec skode kot koristi lahko naredita, (od tega da koza ni ravna , kar je za britev ultra nujno, do tega da se bos na koncu lahko SVINJSKO urezal)

pas, strop obvezna oprema, sam bi rekel da brez kakrsnih koli past, tisti ki ga ima abarber je verjetno se najvec vreden v tistem kupu :) (lahko da se motim) ..

odvisno koliko denarja imas in koliko bos invetiral, je pa res da "kupovati (pre)poceni je drago" in glede na tvoj interes bos v tem ostal nekaj casa tako da kupi cim boljse kolikor ti sredstva dopuscajo..

razlicni TI imajo razlicna jekla(ne vem na pamet po modelih), eno novo jeklo je ultra trdo in po forumih so praivli da je ezko za nabrusiti,.. ampak TI so vsekakor top britve,...
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: britve

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 23:00

Bajkman napisal/-a:@akaj, a tole si zasledil?
http://www.estela.si/index.php/frizerst ... ovo-detail

Je pa rostfraj.
Hm nisem. Je vsecna vsekakor. Ampak 40e vec kot tista od prej iz Gorice. Mislis da se izplaca dat vec za rostfraj, se posebaj na uno kar si omenil glede brusenja? Je pa res da je ena skrb manj z rjavenjem, ne..

Bajkman

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 23:09

Strinjam se, da rostfraj ne. Sem ravno zato pri prejšnji dal opozorilo, da je taka. Š prej sem omenil, da se rostfraj ne da tako dobro nabrusiti.

Plačevanje ročajev se meni zdi nesmiselno, če misliš poizkusiti in videti, če ti ustreza. Razen če si že v naprej res 100 %, da boš na britvi ostal. A vedeti kar koli v naprej je že tisto o zarečenem kruhu.

Vse embalaže tistih Dovo britev so bile že odprte. Se je videlo po nalepkah. Le zakaj bi se jih odpiralo, če se pa ve, da stranka raje kupi zapečateno. Zelo bi bil presenečen, če ne bi bilo v igri brušenje.

Sem pa brez da probam, skoraj prepričan, da platno ali papir morata pomagati boljši ostrini. Škoditi ne moreta, saj daš na ravno in trdno podlago. Na dlani mora pa vsak zase vedeti, če se bo urezal. In koliko ima zaupanja vase. Z alkoholom v riti pa se ne bi niti bril. :D

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: britve

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 23:36

Ma tiste TI britve sem samo omenil kot primer da bomo verjetno videli na Paolotovi strani se kaj, sigurno ne bi kupil tasne za zacetek. Sploh ker lahko kot zacetnik tudi skodujem britvi :D (s slabim oz napacnim stropanjem ali celo jo rob kam ruknem dokler se ne navadim sploh met to po rokah okoli umivalnika itd).
Nekaj v rangu 100 +-20 sem imel v mislih za zacetek. Bom ze kasneje razmisljal o boljsih/drazjih zadevah. za zacet, se ucit brit in stropat mislim da npr. una Dovo za 80 v Gorici bi bla kar primerna. Neke no-name zelo poceni nisem niti imel v mislih, ker na kratko povedano kot si tekel sam 'je drago'. Tako za vzdrzevat nekvalitetni rob verjetno, kot lahko mene stane nelagodno britje(bo ze dovol nelagodno nekaj casa zaradi mojega neznanja, ne rabim se problematicne britve :D )

Tega s papirjem in roko se nisem videl, in kot sem omenil vem da je teba imet in uporabljat pred vsakim britjem strop tako da tudi tle ni vprasanje. Govorimo o navadnem neabrazivnem usnjenem pasu, ne o platnu prevlecenim z krom oksidom ali cem podobnim.

Saj ni nujno da bo to v roku tega mesca sploh, lahko pa. Ampak dal sem si cilj se letos :D
Bomo vidli splet okoliscin...nenazadnje lahko da v trstu naletim na situacijo nekaj takega kot ti v gorici ko si ze segu po denarnici in se ne bom mogu upret :D :D v zivo je zelja dosti vecja verjetno :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: britve

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 01 Okt 2014, 08:21

akaj napisal/-a:Nekaj v rangu 100 +-20 sem imel v mislih za zacetek. Bom ze kasneje razmisljal o boljsih/drazjih zadevah. za zacet, se ucit brit in stropat mislim da npr. una Dovo za 80 v Gorici bi bla kar primerna. Neke no-name zelo poceni nisem niti imel v mislih, ker na kratko povedano kot si tekel sam 'je drago'. Tako za vzdrzevat nekvalitetni rob verjetno, kot lahko mene stane nelagodno britje(bo ze dovol nelagodno nekaj casa zaradi mojega neznanja, ne rabim se problematicne britve :D )
Kot vsakemu tudi tebi predlagam, da najprej nabaviš poceni shavette, dobiš že od 3€ naprej pri Kitajcih. Uporabljaš na pol prelomljeno DE žiletko, torej odpade brušenje, stropanje, rob je pa vedno najostrejši. Tako lahko preizkusiš tehniko, vidiš kako ti ustreza in si šele nato nabaviš pravo britev in pripomočke. Seveda je izkušnja z britvijo drugačna, amapak osnovna tehnika je pa zihr zelo, zelo podobna.
Beri to temo: http://www.britev.si/viewtopic.php?f=3&t=255

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: britve

Odgovor Napisal/-a akaj » 01 Okt 2014, 13:18

S poceni shavetto se mi ne da ukvarjat. Kot prvo ni isto, pri shavetti lahko malo gulfas s kotom(beri: dopuscajo vecji kot) kar je slabo za prehod na britev. Kot drugo, te poceni shavette so ponavadi IZREDNO lahke(tudi manj kot 30g/1oz) in je tezko delat 's tezo' brez pritiskanja. Tako da res me ni volja s tem se ubadat. Z izjemo kaksnih Feather, ki pa stanejo kot solidna britev in ziletke so drage(zato vidim tle smisel samo za salone vec al manj).

Hvala vseeno za tvoj nasvet a bom preskocil...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: britve

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Okt 2014, 20:29

@akaj: sam nebi mogel boljse povedati, se z vsem strinjam :)!!!
britev.si ruleeees :)

Odgovori