Kaj potrebujemo ce smo se odlocili restavrirati britev

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Odgovori
akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53
Kaj potrebujemo ce smo se odlocili restavrirati britev

Odgovor Napisal/-a akaj » 09 Sep 2014, 16:43

No naslov pove ze precej glede tega kar hocem vprasat.
Sepravi, kaj bi nekdo ki je(se) neodlocen potreboval za uspesno restavrirati neko britev.
Govorimo o orodjih,strojih, kamnih in ostalem kar spada zraven.

dajte prosim miha in ostall z izkusnjamai malo predstavit kako to gre in se bol pomembno kaj moramo imeti da ima sploh smisĺa se spuscat v nek projekt obnove.

Bajkman

Re: Kaj potrebujemo ce smo se odlocili restavrirati britev

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 16:46

akaj napisal/-a:kaj moramo imeti da ima sploh smisĺa se spuscat v nek projekt obnove.
Verjetno bo Miha potrdil, da je potrebno veselje. Sicer je to skoraj nesmiselno početje, za delovne ure si komot kupiš novo Dovo britev za 80 EUR v Italiji. Miha, popravi me. ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kaj potrebujemo ce smo se odlocili restavrirati britev

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 16:58

rabis predvsem voljo in obcutek (in pa britev).. jaz na zacetku razen bor masine nisem imel nicesar.. , predvsem moras zelo pocasi delati (hitro jo lahko unicis ze na roko, z orodjem pa se toliko hitreje, s tem da jo lahko se v glavo dobis),.. tktako ao da smirglanje rezila ponavadi traja nekaj dni (odvisno od stanja in ce jo hoces lepo narediti), enako je potem z rocaji (ce jih seveda hoces lepo narediti, ce ijh naredis slampasto pa manj), ponavadi debelino probam porihtat oz izenaciti na 0,01mm, potem ko rocaje ali naoljis ene +10x ali s cianoakrilatom ali kako drugace zascitis jo moras sestaviti skupaj (se prej moras narediti ti wedge) ce jo peen-as je treba nekaj vaje prej, no in ko mislis da jo smao se skupaj zapres porabis lahko vec ur d ajo scentriras...


....iiiiiin ce imas sreco in pazis jo vmes ne unicis, ali npr zlomis rocaja (npr stara plastika ce restavriras, ali npr kaksni bolj eksoticni materiali (ki jih itak zdje ne bos uporabljal, ker stanejo veliko)) ...


...no in potem ce jo bos hotel prodati bo folk zanjo hotel dati max 30 euro (kar je cca cena normalne rabljene, nerestavrirane britve z rocaji) in mu ne bo jasno kako to, ker ce sedaj pogleda na ebay stanejo ja 5 euro (ne glede na to da gre v zasnjih sekundah cena lahko na nekaj 100 euro in ne glede na to da je lahko britev pokvarjena, da bo placal se postnino in carino na koncno ceno itd ipd... )
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Kaj potrebujemo ce smo se odlocili restavrirati britev

Odgovor Napisal/-a akaj » 09 Sep 2014, 17:10

No, sprasujem ker me britvijo seveda rajca ze nekaj casa. In mogoce se mi znanec dokoplje do ene ki je omenil da ze dosti let ni bla taknjena. Dobil bi jo zastojn zato so me pac zanimale osnove tega.
Saj bo treba se sploh videt kdaj to dobim in v kaksnem stanju. Bom pol imel konkretnejsa vprasanja.

Hvala za kvaliteten odgovor miha.

Lp, jaka

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kaj potrebujemo ce smo se odlocili restavrirati britev

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 17:14

mah glej, ce ti je do tega ti bo ratalo i nne bo problemov, c eti pa ni ti bo pa po moje presedlo,... je pa res veliko odvisno od tega kaksno britev imas ;) .. po moje je vredno poskusiti ;)! javi ko dobis, pa slike nalimaj,..
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Kaj potrebujemo ce smo se odlocili restavrirati britev

Odgovor Napisal/-a akaj » 09 Sep 2014, 17:47

miha napisal/-a:mah glej, ce ti je do tega ti bo ratalo i nne bo problemov, c eti pa ni ti bo pa po moje presedlo,... je pa res veliko odvisno od tega kaksno britev imas ;) .. po moje je vredno poskusiti ;)! javi ko dobis, pa slike nalimaj,..
Ja seveda ze zanimM in mam volje..cim bo ta stvar prisla v moje roke bom podal vse informacine in slikovni material...in takrat zacel z bol specificnimi vprasanji.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kaj potrebujemo ce smo se odlocili restavrirati britev

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 18:40

Deal (pa dej u novo temo ;) )
britev.si ruleeees :)

Odgovori