ERN Ator

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
ERN Ator

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Maj 2014, 17:37

Tale britev mi je bila zelo vsec in ko se je pojavila sansa sem jo kupil... bila je kar ugodna in tudi precej odgrnajena...
ima plasticne rocaje in ker je bil glavni pin pri rezilu ocitno menjan za vijak (ki mi niti pod razno ni bil vsec) in ker je bil rocaj zlomljen ter lepljen (na sploh mi tudi plastika ni najbolj po godu) sem se odlocil poskusiti restavrirati in hkrati povecati vrednost (vsaj zame :D)

skratka, najvecji problem je kako reproducirati rocaje v cim bolj spodobni obliki v kaksnem boljsem (ali zlahtnejsem) materialu, ki bo hkrati se vedno izgledal podoben originalnemu izgledu... olocil sem se da bom poskusil narediti rocaje iz ebenovine ( v mislih sem imel tudi rog a se ta rad nitka in bi to znalo precej zaplesti stvari pri poustvarjanju napisa)

osnovni princip ki sem si ga zamislil je bil da naredim neke vrste 3d model in nat os cnc rezkalnikom iz ebenovine dobim grobo obliko ki jo bi se dobrusil

Idej sem imel vec, od 3d skeniranja, pa poskusov da bi sam izdelal 3d sken iz fotografij (3D skeniranje je kar drago :D)

sledila je ideja (v soju CNC rezkanja) da bi naredil neki capture 1:1 2D scana in naredil neke vrste extrude v 3D model, kar pa tudi ni bilo najbolj uspesno oz zadovoljujoce..

naslednja oz trenutno najbolj obetavna varianta je bila novica na mizarskem forumu da je en mojster naredil ti kopirno masino (tu seveda CNC rezkanje odpade),.. torej neke vrste prenos preko rok/vzvodov ki na doloceni razdalji reproducira relief ki ga "pobiramo/skeniramo/trace-amo" z iglo... no pri njem (Lial) sem se oglasil z kosom ebenovine (ki je btw sivnjsko draga, tako da ravno igrati se s tem ni :D) in sva po nekaj poskusih na skart kosih naredila samo obrise crk in lukenj za pine, s cimer sem dosegel natancno absolutno lociranje napisa glede na original (z orientacijo na luknje pinov)

to je seveda sele zacetek saj temu sledi (in je zaradi pomanjkanja casa se vedno v teku) MUKOTRPNO rezljanje , rezkanje, brusenje, odstranjevanje odvecnega materiala, oblikovanje napisa itd ...

na koncu seveda pride na vrsto se (ponavadi tecno) centriranje, poliranje, zascita lesa in podobne pritekline:D

..se nekaj slikovnega materiala

kupljena britev je izgledala tako
ERN ATOR @www.britev.si (7).JPG
ERN ATOR @ www.britev.si
ERN ATOR @www.britev.si (7).JPG (361.57KiB)Pogledano 8908 krat
rocaj je bil pocen in zalepljen, namesto pina uporalbjen srauf, ..
ERN ATOR @www.britev.si (8).JPG
ERN ATOR @ www.britev.si
ERN ATOR @www.britev.si (8).JPG (360.69KiB)Pogledano 8908 krat
posledicno sem se odlocil da grem v izdelavo novega rocaja iz ebenovine
ERN ATOR @www.britev.si (11).JPG
ERN Ator ebony blank
ERN ATOR @www.britev.si (11).JPG (276.31KiB)Pogledano 8908 krat

po spuscenih vseh neuspelih poskusih (ideja o izdelavi s 3d printom ali CN struznico itd) je se najvec uspeha pokazala ta kopirna masina kjer s ena levi vidi matrico nalepljeno na podlogo in na desni kos ebenovine v katerega se bo rezkalo z Dremlom napis
ERN ATOR @www.britev.si (10).JPG
ERN ATOR copying setup
ERN ATOR @www.britev.si (10).JPG (291.42KiB)Pogledano 8908 krat
po rezkanju s kopirno masino
ERN ATOR @www.britev.si (2).jpg
ERN ATOR
ERN ATOR @www.britev.si (2).jpg (315.17KiB)Pogledano 8908 krat
po nekaj dela
ERN ATOR @www.britev.si (3).jpg
ERN ATOR..
ERN ATOR @www.britev.si (3).jpg (195.83KiB)Pogledano 8908 krat

enkrat drugic sem se lotil ciscenja in po par uricah prisel do malo bolj ociscenega napisa..
ERN ATOR @www.britev.si (4).jpg
ERN ATOR
ERN ATOR @www.britev.si (4).jpg (313.4KiB)Pogledano 8908 krat
vceraj sem se po koncanem delu z orehom za cca dobro urico zapicil se v dalj casa stojeci projekt rocaja... se malo ocistil napis ipd,.. gre pa cas ki je potreben za to v visave :D ..
ERN ATOR @www.britev.si (5).jpg
ERN ATOR...
ERN ATOR @www.britev.si (5).jpg (354.95KiB)Pogledano 8908 krat
ERN ATOR @www.britev.si (9).JPG
ERN ATOR....
ERN ATOR @www.britev.si (9).JPG (315.39KiB)Pogledano 8908 krat
nadaljevanje sledi ob priliki :d
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: ERN Ator

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Jun 2016, 23:37

..sicer je vmes preteklo "malo vec casa" (blje pozno kot nikoli)

prejsnji teden sem imel nekaj prostega casa zato sem si lahko privoscil vloziti cca 4h v ta projekt,.. razlika sicer ni ocitna oz izgleda minimalna, a je to res tako pocasna in zamudna zdeva da je za znoreti
Projekt gre pocasi v pravo smer ( z urami dela):D .. rocaj sedaj izgleda tako (PS. rezilo je ocisceno, potrebno je naredtii se wedge iz kamna in sestaviti, scentrirati britev)..
FullSizeRender.jpg
ERN ATOR ebony sclaes @ www.britev.si
FullSizeRender.jpg (173.84KiB)Pogledano 8908 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: ERN Ator

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Sep 2016, 23:09

malo napredka,.. blize cilju :)

rocaji spolirani, wedge narejen iz "recon" kamna, se sestaviti, scentrirati ipd je treba pa bo...
ERN ATOR (2).jpg
ERN ATOR (2).jpg (291.49KiB)Pogledano 8518 krat
ERN ATOR (1).jpg
ERN ATOR (1).jpg (199.11KiB)Pogledano 8518 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: ERN Ator

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 24 Sep 2016, 18:45

Sem ti kar malo "fouš" ker sem trenutno na morju in se ne morem ukvarjat z britvami :cry:
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: ERN Ator

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Okt 2016, 17:48

koncni izdelek :)... huh koliko sem pa cajta v to britev zabil bi pa rekel da je neprecenlnjive vrednosti... no samo da mi je uspelo :D .. slike iz mobitela, kdaj mogoce se kaksna lepsa
ERN ATOR custom ebony @ www.britev.si.jpg
ERN ATOR custom ebony scales @ www.britev.si
ERN ATOR custom ebony @ www.britev.si.jpg (275.66KiB)Pogledano 8324 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: ERN Ator

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Okt 2016, 14:10

Very nice! Vse pohvale za projekt.

Daj še kakšno sliko prilimaj, da se bomo naslajali! :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: ERN Ator

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Okt 2016, 16:02

Hvala bom, samo moram malo cajta uloviti :)..
britev.si ruleeees :)

Odgovori